Epidemia COVID-19 - oświadczenie Zarządu 11 bit studios S.A.

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
Admin
Site Admin
Posty: 1496
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

wt mar 17, 2020 3:26 pm

Szanowni Inwestorzy i Akcjonariusze

Chcielibyśmy przedstawić Wam informację na temat funkcjonowania naszej Spółki w związku z epidemią koronawirusa COVID-19.

11 bit studios S.A. już w zeszłym tygodniu podjęło niezbędne kroki związane z przejściem całej załogi na model pracy zdalnej, żeby uniknąć ryzyka pojawienia się infekcji w Spółce. Od poniedziałku 16 marca 2020 roku wszyscy pracownicy i współpracownicy 11 bit studios S.A., po dokonaniu niezbędnych zmian w infrastrukturze sieciowej i oprogramowaniu, mogą pracować ze swoich domów. Stosownie do tego wprowadzone też zostały zmiany w zarządzaniu Spółką, w tym przede wszystkim w obszarze nadzoru i kontroli oraz egzekwowania wykonywania obowiązków zawodowych przez załogę.
Pierwsze dni pracy w nowym modelu pokazują, że funkcjonowanie 11 bit studios S.A. we wszystkich kluczowych obszarach, w tym produkcji gier, odbywa się bez żadnych zakłóceń. Podobnie, epidemia koronawirusa COVID-19, nie ma żadnego negatywnego przełożenia na realizowane przez Spółkę przychody ze sprzedaży gier, zarówno własnych jak i tworzonych przez zewnętrzne studia deweloperskie, dla których to tytułów Spółka świadczy usługi wydawnicze.

Z poważaniem
Zarząd 11 bit studios S.A.
house
Posty: 16
Rejestracja: pt paź 18, 2019 9:11 am

pt mar 20, 2020 2:19 pm

Czy można prosić o cotygodniowy update co do wpływu COVID19 na spółkę?

Z mojej strony jako akcjonariusz chciałbym uzyskać odpowiedzi na poniższe pytania:
Czy spadek efektywności pracowników jest duży w związku z epidemią? Nie chce mi się wierzyć, że efektywność jest taka sama, bo jeśli by tak było to po co było kupować biuro za 20 milionów złotych, skoro można było po prostu pozwolić ludziom na pracę zdalną. Innymi słowy - o ile może opóźnić się premiera P8 w związku z epidemią?
Czy obecne plany rekrutacyjne w spółce do końca 2020 są nadal aktualne?
Czy ilość potencjalnych targetów dla wydawnictwa się zmniejszyła w ostatnich tygodniach?
Czy widać spadek przychodów? Badania pokazują, że głównie zyskują ostatnio gry multiplayer w związku z kwarantanną.
Czy pojawiły się jakieś nowe ryzyka, które nie były uwzględnione w sprawozdaniu rocznym, a o których powinni wiedzieć akcjonariusze?


Pozdrawiam
Admin
Site Admin
Posty: 1496
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pt mar 20, 2020 4:54 pm

Dzień dobry

W przypadku zaistnienia jakichkolwiek okoliczności mających istotny i długotrwały wpływ na funkcjonowanie Spółki (produkcję gier czy też ich sprzedaż) stosowna informacja trafi "na rynek". Po tygodniu funkcjonowania w modelu zdalnym nie obserwujemy spadku wydajności pracowników choć oczywiście to zbyt krótki okres, żeby na jego podstawie wyciągać wnioski i podejmować jakiekolwiek działania.
Liczymy się z ryzykiem, że ambitne plany rekrutacyjne na bieżący rok mogą być trudniejsze do zrealizowania choćby ze względu na ograniczenia w przemieszczaniu się co, na razie wyklucza bezpośrednie spotkania z kandydatami do pracy czy też ich przeprowadzki do Warszawy, w tym spoza Polski.
Dział wydawniczy pracuje normalnym rytmem. Rozmowy z deweloperami nie zostały zerwane aczkolwiek bezpośrednie spotkania musiały być, z oczywistych względów, przełożone na przyszłość.
Nie widzimy, co już deklarowaliśmy wielokrotnie, absolutnie żadnego negatywnego wpływu epidemii na bieżące przychody ze sprzedaży.
Finiszujemy prace nad Raportem Rocznym za 2019 rok. Zostanie opublikowany w środę 25 marca, po sesji. Obowiązki informacyjne jasno mówią, że gdyby w raporcie okresowym miały pojawić się jakieś "niespodzianki" (one-off'y), Spółka powinna o tym poinformować z wyprzedzeniem (natychmiast po powzięciu informacji). Brak komunikatu z naszej strony do tej pory oznacza zatem, że tego typu zdarzenia nie będą miały miejsca.

Pozdrawiamy
house
Posty: 16
Rejestracja: pt paź 18, 2019 9:11 am

pt mar 20, 2020 9:17 pm

Dziękuje za szybką odpowiedź.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ