Konferencja Inwestorska 2020 i koronawirus

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
Admin
Site Admin
Posty: 1539
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

czw mar 12, 2020 10:34 am

Dzień dobry

Z uwagi na epidemię koronowirusa 11 bit studios S.A. odstąpiło od organizowania dorocznej Konferencji Inwestorskiej (bezpośredniego spotkania z zarządzającymi, analitykami, mediami ekonomicznymi i przedstawicielami inwestorów indywidualnych) zaplanowanej bezpośrednio po publikacji Raportu Rocznego za 2019 rok. Konferencja miała się odbyć 26 marca. Mamy nadzieję, że uda nam się zorganizować podobne spotkanie, z którego oczywiście przeprowadzona będzie transmisja, "gdy opadnie kurz".

Jeśli chodzi o funkcjonowanie 11 bit studios S.A. to firma pracuje normalnie. Wprowadziliśmy jednak szereg regulacji, żeby zminimalizować ryzyko, że któryś z pracowników może zarazić się (a co za tym idzie resztę zespołu) koronawirusem. Chodzi przede wszystkim o ograniczanie kontaktów, czyli odwoływanie spotkań, wyjazdów, w tym oczywiście zagranicznych, dodatkowe środki czystości i higieny w biurze. Nasze służby IT stopniowo udostępniają też rozwiązania (chodzi o bezpieczny dostęp do firmowych serwerów) pozwalające na pracę zdalną. Część załogi już dzisiaj pracuje z domu. Pozostali wejdą w ten model w kolejnych dniach. Od połowy przyszłego tygodnia cała firma będzie mogła pracować spoza biura. Liczymy, że pozwoli nam to uniknąć perturbacji w funkcjonowaniu Spółki, w tym pracach nad Raportem Rocznym za 2019 rok.

Pozdrawiamy
Admin
Site Admin
Posty: 1539
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pn mar 16, 2020 11:34 am

Dzień dobry

Doprecyzowując informacje z zeszłotygodniowego wpisu chcielibyśmy poinformować, że od poniedziałku 16 marca nasza Spółka pracuje w pełni modelu zdalnym. Pracownicy w czwartek/piątek opuścili nasze biuro zabierając ze sobą cały sprzęt IT niezbędny, żeby mogli pracować ze swoich domów. Spółka funkcjonuje zatem normalnie (pomijając drobne utrudnienia naturalne, gdy nie możemy pracować w jednej lokalizacji).
Mamy nadzieję, że będziemy mogli szybko wrócić do biura.

Pozdrawiamy
Maciej P
Posty: 2
Rejestracja: pn sty 27, 2020 3:12 pm

sob mar 21, 2020 1:37 pm

Panie Darku czy zamiast konferencji jakas forma spotkania online z inwestorami wchodzi w grę?
Admin
Site Admin
Posty: 1539
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

sob mar 21, 2020 7:57 pm

Dzień dobry

Z oczywistych względów nie możemy bezpośrednio po publikacji Raportu Rocznego za 2019 rok spotkać się "z rynkiem". Nie zamierzamy jednak zrywać tej tradycji i planujemy organizację Konferencji Inwestorskiej, z której oczywiście przeprowadzona będzie transmisja on-line, w pierwszym możliwym terminie gdy sytuacja związana z epidemią COVID-19 uspokoi się. Mamy nadzieję, że nie będziemy musieli długo czekać.

Nie planujemy zatem w tym tygodniu spotkania online z Inwestorami. Zdecydowanie preferujemy spotkanie bezpośrednie.

Pozdrawiamy
house
Posty: 16
Rejestracja: pt paź 18, 2019 9:11 am

pt mar 27, 2020 4:29 pm

Dobra decyzja, podjęta w odpowiednim czasie.

Nie znalazłem w sprawozdaniu rocznym informacji, czy ktoś z zarządu, bądź kluczowych pracowników ma choroby przewlekłe i jest w "grupie ryzyka" w związku z COVID19? Czy można prosić o listę i deklaracje takich osób?
Jest to w tym momencie dość istotna informacja wpływająca na proces decyzyjny.
baks
Posty: 295
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

sob mar 28, 2020 5:18 pm

@house
Ty się dobrze czujesz ?
Raport roczny dotyczy finansów spółki a nie członków Zarządu. Nie krępuj się zapytaj także o inne wrażliwe dane może orientacja, ilość partnerów .... to też może mieć wpływ na stan zdrowia wymienionych w tym także psychicznego ....
Wiesz co to jest ochrona danych wrażliwych i RODO ?
Jaki jest sens zadawać takie pytania. Jak na razie to jest większa szansa zejścia w wypadku niż zejścia na wirusa.
Za jakiś czas się to może zmienić patrząc na długą nonszalancję kręgów władzy. Na razie jednak martwiłbym się bardziej działaniami gospodarczymi władz niż ubytkiem w składzie Zarządu.
house
Posty: 16
Rejestracja: pt paź 18, 2019 9:11 am

sob mar 28, 2020 11:39 pm

Jeśli w najbliższych dniach nie otrzymam odpowiedzi będę zmuszony minimalizować ryzyko i wyrzucić część akcji.

RODO ostatnio zostało zawieszone, poza tym nie żądam informacji, lecz proszę o nią.
COVID19 dotknie 70-85% populacji Europy w najbardziej prawdopodobnym scenariuszu, więc jest to istotna informacja, zwłaszcza gdy tak dużo zależy od zarządu, jak to ma miejsce w 11 bit.
Ostatnio zmieniony pn mar 30, 2020 9:30 am przez house, łącznie zmieniany 1 raz.
baks
Posty: 295
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

ndz mar 29, 2020 2:00 pm

Proponuję lot na księżyc tam jest względnie bezpiecznie.
Spirala strachu jest nakręcana przez lobby producentów laków. Wystarczy kilka tygodni rzeczywistej kwarantanny i wirus nie ma gdzie się przenosić jeśli nie ma kontaktu co pokazali Chińczycy. Ich przekazom nie do końca można ufać tak samo było z sugerowaniem stworzenia wirusa przez USA. Takie insynuacje są wykorzystywane od lat przez przeciwników USA dziwię się, że niektórzy dalej w to wierzą. Blok wschodni braki gospodarcze nadrabiał świetną propagandą już od czasów leninowskich.
Najlepszym lekarstwem na wirusa jest wstrzymanie się od licznych kontaktów .... co spółka zrobiła.
Warto wiedzieć, że wszyscy w spółce pracują zdalnie. Poza Zarządem są liderzy projektów którzy nadzorują prace nad projektami. Twój "potężny" pakiet na pewno zatrzęsie kursem ..... więc dobrze, że uprzedzasz.
W takiej samej sytuacji są inne spółki z branży i nie tylko. Teraz prawdziwy armagedon jest w spółkach wykonujących outsorcing usług dla firm zagranicznych jak Uber, Bolt oraz usługi finansowe. Wiem coś o tym bo mam tam znajomych.
Branża gamedev stosunkowo niezbyt odczuje to teraz. W jakimś stopniu odbije się to na przychodach w przyszłości w jakim zobaczymy. Najlepsze spółki stracą mniej. Gorzej ze spółkami które balansowały na krawędzi lub tworzyły "poniżej kosztów". Dla nich to słaby scenariusz.
house
Posty: 16
Rejestracja: pt paź 18, 2019 9:11 am

pn mar 30, 2020 9:42 am

baks nie rozumiem, czy Ty nie chciałbyś się również dowiedzieć? jeśli nie, i nie jest to dla Ciebie informacja istotna w podejmowaniu decyzji inwestycyjnej, pozwól funkcjonować innym inwestorom w spokoju.

Co do oceny wpływu COVID19 na gospodarki, to każdy ma swoje ekspertyzy, a to nie jest wątek by o nich dyskutować. Być może masz rację, że za miesiąc sprawy nie będzie, ja myślę, że tak się nie stanie. Dla mnie największym ryzykiem dla spółki zw. z wirusem jest realna możliwość wcześniejszej utraty członków zarządu / kluczowych pracowników.
Ostatnio zmieniony pn mar 30, 2020 12:08 pm przez house, łącznie zmieniany 1 raz.
Admin
Site Admin
Posty: 1539
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pn mar 30, 2020 9:49 am

Dzień dobry

Przypominam, że nasze Forum Inwestorskie służy komunikacji Inwestorów i Akcjonariuszy ze Spółką. Za jego pośrednictwem odpowiadamy na wszystkie pytania dotyczące Spółki. Muszą być one jednak merytoryczne. Forum nie służy do luźnych pogawędek.
Sygnalizuję, że posty nie wpisujące się w tą formułę będą usuwane.

Pozdrawiamy
ODPOWIEDZ