Konferencja Inwestorska 2020 i koronawirus

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
Krzysztof
Posty: 94
Rejestracja: sob maja 30, 2020 2:58 pm

wt lip 14, 2020 3:04 pm

Kamil89- pisze:
wt lip 14, 2020 11:05 am
11b nie komunikuje nad czym pracuję i kiedy powstanie więc żadną wishlista nie może się pochwalić. Nie liczył bym na to, że zarząd czyta i wyciągnie jakieś wnioski. Firma może i się rozwija ale bez informowania o czymkolwiek zwykłych inwestorow, a informacje które mamy są tak ogólnikowe, że bardziej się nie da. Tylko losowe nazwy gier nie mówiące nam niczego.
Znaczy się, że w komunikacji z inwestorami może być tylko lepiej bo gorzej już być nie może.
Krzysztof
Posty: 94
Rejestracja: sob maja 30, 2020 2:58 pm

wt lip 28, 2020 1:31 pm

Mam kilka pytań do przedstawicieli spółki.

Kiedy możemy się spodziewać jakiegoś pozytywnego komunikatu płynącego ze spółki⁉️

Kiedy nowy plan motywacyjny i czy będzie on wykazywał rozwój czy podobnie jak ostatni na stagnację spółki⁉️ Tzn czy wpłynie on pozytywnie na rynek⁉️

Kiedy przedstawicie jakiekolwiek informacje odnośnie któregokolwiek z projektów⁉️
Krzysztof
Posty: 94
Rejestracja: sob maja 30, 2020 2:58 pm

pn sie 03, 2020 12:45 pm

Odpowiedzi brak. Tak oto 11Bit odpowiada na zapytania inwestora z niemałym wkładem kapitału. No cóż taki mamy tu klimat.

Co z tego, że robicie świetne gry skoro nie potraficie tego przekuć na satysfakcjonującą kapitalizację spółki?

Przez swoją "nieudolność" przesypiacie złoty okres gemingu. Hossa na gemingu trwa co Was jak widać nie dotyczy, a ona nie będzie trwać wiecznie.

Pozdrawiam Zarząd. ✌️
baks
Posty: 383
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

pn sie 03, 2020 3:20 pm

Chyba sam coś przespałeś ... a na część pytań poważna spółka nie odpowiada.
Chciałeś informacji jakichkolwiek - masz wieści o terminie premiery o PM co mają Ci powiedzieć, że będzie demotywujący - zadawaj poważne pytania.
Niektóre "odpowiedzi" (fakty) ignorujesz udając, że nic się nie pojawiło. "Poważny" inwestor tak się nie zachowuje ...
Rozumiemy, że liczyłeś, że 11bit dogoni szybko w kapitalizacji TSG ... ale to nie musi się wydarzyć w ogóle a jeśli to za jakiś czas .... i mam nadzieję, że to nie TSG pójdzie w dół .. ;)
Owszem chciałoby się aby wspieli się na modzie branży ale nic nie jest przesądzone. Na Giełdzie w tym i przyszłym roku może się dziać bardzo wiele.
Krzysztof
Posty: 94
Rejestracja: sob maja 30, 2020 2:58 pm

pn sie 03, 2020 5:05 pm

Bez nerwów kolego. Ja właśnie wywaliłem ostatni pakiet 11B. Łącznie spuściłem w kilka ostatnich sesji niecale 2k. Więcej tu nie wrócę no może jak cały rynek spekulacyjnie przed P8. Generalnie spółka zaczyna mieć opinie spółki gemingowej w którą nie warto wchodzić Longterm tylko spekulacyjnie rok przed premierą.
Stracone dwa lata inwestycji.
baks
Posty: 383
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

wt sie 04, 2020 8:56 am

Można Ci współczuć lub nie ..... ale jak ktoś wchodzi w spółkę w okolicach premiery mega dużego jak na skalę spółki projektu po wcześniejszych wzrostach w 2 lata o ponad 250% (ze 140 na 520) to trudno zagwarantować mu godziwy zysk a nawet zysk w ogóle w szybkim tempie.
Znam osobiście kogoś kto kupił akcje Astarty po długotrwałym wzroście w okolicach 90 zł. Czy należy mu współczuć .... to zależy ale takie spółki rzadko rosną "do nieba".
Spółka była dobrą opcją do wejścia w 2010-2014 później do q4 2016. W 2017 wiosną była już po 220 i to był ostatni dzwonek na wejście.
Spadek na okolice 140 czy późniejszy dołek 1,5 roku temu.
Kupowanie na górce zawsze źle się kończy i kupujący ma pretensje do siebie a nie do spółki. Może górkę czasem trudno określić - przykładem CDR ale kupowanie zaraz po silnych wzrostach jest zawsze ryzykowne.
Gdybyś kupił w Xi/XII 2018 piałbyś pewnie z zachwytu .... a tak opluwasz spółkę, że nie zrobiłeś dobrego interesu ....
Przyjrzyj się w lustrze i powiedz sobie, że ..... "dałeś ciała" ale nie z wyborem spółki tylko z okresem zakupu akcji.
Bolesne ale prawdziwe. 2 tyś akcji robi wrażenie na niektórych ale spotykałem się "live" z ludźmi "drobnymi" którzy mieli ponad 10 razy więcej więc dla mnie to "nie mega pakiet". Innymi słowy mając taki pakiet w TSG mogłeś co najmniej potroić kapitał .... to boli najbardziej - ale wszyscy jesteśmy w podobnej sytuacji. Jednak niewielu narzeka - bo każdy rozumie, że to nie spółka jest winna nietrafionej inwestycji.
Obwinianie spółki o Twój zły wybór jest nieco zabawne. Tym bardziej publiczny płacz z tego tytułu.
Zgadzam się, że powinni robić zdecydowanie więcej ale to ja wybieram czy zostaję czy wymieniam na bardziej perspektywiczną.
Mi spółka odpowiada - bo mogę spokojnie wyjechać gdzieś na dłużej i nie obawiam się, że jak wrócę zostanie mi 25% kapitału ... ot tak..
Życzę bardziej udanych inwestycji.
Krzysztof
Posty: 94
Rejestracja: sob maja 30, 2020 2:58 pm

wt sie 04, 2020 2:56 pm

Nie "opluwam" spółki jak to napisałeś. Każda Krytyka powinna być wskazówką dla kierujących spółka co poprawić na lepsze. Odnośnie kierowania 11B widzę brak jakiejkolwiek reakcji.
Ja rozumiem że spółka zarabia swoje i mają nas drobnych w nosie ale pamiętam jak kilka lat temu mówiono o planach 11B. O planach na najbliższe lata na lata które mamy obecnie tj. wydawanie jednej gry własnej w roku i kilku obcych. O aplikacji do WIG 20 itd. Mamy rok 2020 i co? Gdzie te zapowiedzi z przed kilku lat? PM - stagnacja. Konferencja inwestorska - sam robię lepsze prezentacje.
Zostałem potraktowany jako dawca kapitału czego nie lubię i więcej 11B nie zaufam. Pierwszy pakiet jak pamiętam kupiłem po 200. Ostatni po 440. Więc swoje zarobiłem. Ale tu nie chodzi o zarobek spekulacyjny tylko spokojny wzrost, wiadomo że są korekty ale spółka od 2 lat odbija się od bandy do bandy. A spodziewanych pozytywnych komunikatów brak. Jeszcze dobili rynek PM i tą nieszczęsną Konferencją.Nie ukrywam że wejdę spekulacyjnie jak kurs zjedzie na 3xx a może i na 2xx. Do spekulacji i strzelania kolek to super spółka tylko czy o taką renomę chodzi spółce? Wątpię.
baks
Posty: 383
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

wt sie 04, 2020 9:27 pm

Krzysztof pisze:
wt sie 04, 2020 2:56 pm
Ja rozumiem że spółka zarabia swoje i mają nas drobnych w nosie ale pamiętam jak kilka lat temu mówiono o planach 11B. O planach na najbliższe lata na lata które mamy obecnie tj. wydawanie jednej gry własnej w roku i kilku obcych.

Ale tu nie chodzi o zarobek spekulacyjny tylko spokojny wzrost, wiadomo że są korekty ale spółka od 2 lat odbija się od bandy do bandy. A spodziewanych pozytywnych komunikatów brak. Jeszcze dobili rynek PM i tą nieszczęsną Konferencją.Nie ukrywam że wejdę spekulacyjnie jak kurs zjedzie na 3xx a może i na 2xx. Do spekulacji i strzelania kolek to super spółka tylko czy o taką renomę chodzi spółce? Wątpię.
Dziwię się, że wierzysz w takie bajki jak jedna gra w roku - to perspektywa kilku lat było to pewne od razu. Co prawda perspektywa ta się wydłuża.
W drugiej części wypowiedzi masz rację ale my drobni już dawno przestaliśmy się liczyć gdy zaczęło wchodzić więcej funduszy. Liczy się tylko ten co ma odpowiedni pakiet. Tyle, że tak jest na każdej spółce a "drobnica" może tylko mając odpowiednie środki położyć je na lata (dla potomnych) w dobrej spółce z perspektywami lub szarpać się na kółeczkach. Druga opcja jest konieczna gdy inwestor ma środki mniejsze niż 1mln. Przy większym kapitale kręcenie kółek ma coraz mniejszy sens i znaczenie zależnie ile zer ma kapitał. Trudno wyobrazić sobie kręcenie kółek z kapitałem 10mln na spółce. Owszem można ale małymi pakietami. Trzeba jednak siedzieć "na cały etat" na Giełdzie.
Inwestując kapitał w nieodpowiednim momencie a tutaj to okolice 400zł - pozostaje frustracja.
Ten rok może być bardzo dynamiczny i to nie tylko na spółce i w branży ale na GPW i innych giełdach. Akurat na spółce nie liczyłbym na 2xx - choć nigdy nie mówi się nigdy. Straszenie wirusem i obostrzenia mogą być większe niż wiosną a wtedy i Giełdy mogą zaszaleć.
Jeśli masz wolny kapitał to szukaj okazji. Życzę powodzenia.
topfacet
Posty: 359
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 5:07 pm

wt wrz 15, 2020 1:10 pm

Kiedy przedstawiony zostanie nowy PM? Jaki jest to horyzont czasowy?
Krzysztof
Posty: 94
Rejestracja: sob maja 30, 2020 2:58 pm

śr wrz 16, 2020 1:06 pm

topfacet pisze:
wt wrz 15, 2020 1:10 pm
Kiedy przedstawiony zostanie nowy PM? Jaki jest to horyzont czasowy?
Oni jeszcze urlopują. Ockną się jak kurs zjedzie na 3xx. Można strzelać kółko.
ODPOWIEDZ