IP Box

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
byczegierki.com
Posty: 11
Rejestracja: ndz sty 19, 2020 1:17 pm

czw sty 30, 2020 7:08 am

Dzień dobry,

Uprzejmie proszę o udzielenie informacji dotyczących wyników analiz IP Box w 11B.
  1. Z informacji udzielanych prasie wynika, że 11B nie zamierza występować do skarbówki o indywidualne interpretacje dotyczące IP Bob. Czy to informacja aktualna? Potwierdzacie?
    1. Czy są już wyniki badania możliwości skorzystania z ulgi IP Box?

      Z góry serdecznie dziękuję za udzielenie informacji.

      Pozdrawiam,
      Bg
-bART-
Posty: 89
Rejestracja: sob lip 14, 2018 6:20 pm

czw sty 30, 2020 7:34 am

Wyniki badań? Czyli 11bit stawia jednak na dzial R&D :lol:
Z prasy? Przecież jasno bylo zapowiedziane, ze postaraj sie o ulgę jeśli się uda to będzie ona uwzględniona w raporcie rocznym za 201o z korekta do opublikowanych raportów kwartalnych z 2019.
Rif
Posty: 305
Rejestracja: ndz lut 15, 2015 11:16 am

czw sty 30, 2020 8:40 am

Temat kilka dni temu poruszony w innym wątku. Proszę przeczytać ostatni post, by znaleźć odpowiedzi.

viewtopic.php?f=3&t=66&start=390
byczegierki.com
Posty: 11
Rejestracja: ndz sty 19, 2020 1:17 pm

pt sty 31, 2020 9:40 am

Rif pisze:
czw sty 30, 2020 8:40 am
Temat kilka dni temu poruszony w innym wątku. Proszę przeczytać ostatni post, by znaleźć odpowiedzi.

viewtopic.php?f=3&t=66&start=390
Rif - dzięki za linka. Faktycznie to moje niedopatrzenie. Na swoje wytłumaczenie przyznam, jako nowy użytkownik tego forum, że nie spodziewałem się tego, że w temacie o "Strategii na kolejne lata" poruszane są wszelkie wątki dotyczące bieżącej działalności spółki - IP Box to nie jest ani element strategii, ani nie jest wątkiem "na kolejne lata". Nie będę wchodził w buty adminom, niemniej przez taką praktykę wrzucania niemalże wszystkich pytań do tego wątku, dotarcie do odpowiedzi na bardzo zróżnicowane tematycznie pytania (niezwiązane ze strategią) stwarza konieczność przeczesywania całego forum i straty czasy na czytanie np. wpisów na niskim poziomie (typu -bART-).

Dla mnie najcenniejsza jest ta informacja:
"Jednak nawet bez niej jesteśmy przeświadczeni, żeby skorzystać z IP Boksa przygotowując Raport roczny za 2019 roku.". w 2018 r. koszt z tytułu podatku dochodowego wyniósł ponad 10,5 mln PLN. Gdyby w 2018 r. zastosowano stawkę 5%, podatek wyniósłby (pi razy drzwi) zaledwie 2,76 mln PLN. Te dane są nieco przesadzone, gdyż część dochodu nie załapała by się na ulgę (w zakresie, w jakim wynikała z działalności wydawniczej… czyli należałoby odjąć dochód z „Moonlightera” wydanego właśnie 2018 r., który na swój sposób zawyża szacunki co do ulgi), niemniej przedstawione przeze mnie na szybko wyliczenia dają pewien obraz korzyści, które może odnieść spółka, gdyby udało się wdrożyć wspomnianą ulgę.
-bART- pisze:
czw sty 30, 2020 7:34 am
Wyniki badań? Czyli 11bit stawia jednak na dzial R&D :lol:
Z prasy? Przecież jasno bylo zapowiedziane, ze postaraj sie o ulgę jeśli się uda to będzie ona uwzględniona w raporcie rocznym za 201o z korekta do opublikowanych raportów kwartalnych z 2019.
A "badanie sprawozdania finansowego" też Cię śmieszy kolego? Myślałem, że absolwentów gimnazjum przestają śmieszyć takie słowa. Dodatkowo, link do wpisu przesłanego przez Rifa pokazuje, że informacje z prasy do których się odwołujesz są nieaktualne. Słuszne było moje założenie, że 11B - jak pójdzie po poradę do doradców podatkowych wystąpi jednak o interpretacje do skarbówki, wbrew temu co było mówione w mediach. Nie spodziewałem się, że spotkam na tym forum poziom porównywalny do bankier.pl
ODPOWIEDZ