P8

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
Krzysztof
Posty: 94
Rejestracja: sob maja 30, 2020 2:58 pm

pt cze 05, 2020 11:35 am

Z tego co pamiętam to prezes w ubiegłym roku mówił że nic nie zobaczymy w kontekście roku 2019. Mamy 2020 więc może już pora ruszyć z marketingiem projektu 8, bo jak nie teraz to kiedy?
Jestem akcjonariuszem sporego pakietu 11B ponad dwa lata i kapitalizacja spółki generalnie stoi jak zaczarowana. Nie chcę być niegrzeczny ale powoli dojrzewam.... Dlaczego nie bierzecie przykładu z króla gamingu CDR który buduje napiecie grą Cyberpunk latami wzmacniając kapitalizację spółki? Na co Wy czekacie? Aż rozczarowani inwestorzy będą was opuszczać i kapitalizacja będzie spadać? Taki jest plan?
Michal
Posty: 77
Rejestracja: czw wrz 27, 2018 2:32 pm

pt cze 05, 2020 1:45 pm

Krzysztof pisze:
pt cze 05, 2020 11:35 am
Z tego co pamiętam to prezes w ubiegłym roku mówił że nic nie zobaczymy w kontekście roku 2019. Mamy 2020 więc może już pora ruszyć z marketingiem projektu 8, bo jak nie teraz to kiedy?
Jestem akcjonariuszem sporego pakietu 11B ponad dwa lata i kapitalizacja spółki generalnie stoi jak zaczarowana. Nie chcę być niegrzeczny ale powoli dojrzewam.... Dlaczego nie bierzecie przykładu z króla gamingu CDR który buduje napiecie grą Cyberpunk latami wzmacniając kapitalizację spółki? Na co Wy czekacie? Aż rozczarowani inwestorzy będą was opuszczać i kapitalizacja będzie spadać? Taki jest plan?
Ale w tym roku też mówił że nic nie zobaczymy w kontekście 2020r.
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pt cze 05, 2020 2:06 pm

Dzień dobry

Jest nam bardzo miło, że porównuje Pan 11 bit studios S.A. z CD Projektem, czyli jednym ze światowych liderów branży gamingowej. Zwracamy jednak uwagę, że budowanie wizerunku gry ("Cyberpunk 2077"), która ma aspirację być najlepszą grą w historii (mocno trzymamy za to kciuki) i tytułu, o nieco skromniejszych apetytach ("Projekt 8") to zupełnie inne tematy. Przy znacznie mniejszym budżecie, jaki 11 bit studios S.A. może przeznaczyć na promocję "Projektu 8", ciężko oczekiwać, żebyśmy ruszali z marketingiem gry na wiele kwartałów (czy nawet lat, jak miało to miejsce w przypadku "Cyberpunka 2077") przed premierą gry.
Bardzo chcielibyśmy móc już teraz chwalić się szczegółami naszej produkcji, ale z punktu budowy zainteresowania "Projektem 8" wśród graczy, czyli przyszłych kupujących, byłoby to zdecydowanie przedwczesne. Prosimy zatem o cierpliwość. W przeszłości wielokrotnie udowodniliśmy, że potrafimy zbudować "szum" wokół premiery a potem przez szereg lat podtrzymywać zainteresowanie tytułem i jego monetyzację.

Pozdrawiamy
sledzik
Posty: 105
Rejestracja: wt gru 11, 2018 12:29 pm

pt cze 05, 2020 3:44 pm

"Projektu 8", ciężko oczekiwać, żebyśmy ruszali z marketingiem gry na wiele kwartałów (czy nawet lat, jak miało to miejsce w przypadku "Cyberpunka 2077") przed premierą gry.
Panie Darku z tym zdaniem na wiele kwartałów straszy nas Pan bardzo mocno bo mamy koniec 2 kwartału czyli z Pana słów wynika że premiera 2022
Krzysztof
Posty: 94
Rejestracja: sob maja 30, 2020 2:58 pm

pt cze 05, 2020 6:21 pm

Witam ponownie.
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź.
Z Pana wpisu można wysnuć wniosek że P8 najwcześniej w 2022. Obym się mylił bo to będzie stagnacja kapitalizacji. Promocja gry najpewniej ruszy w 2021. A teraz monetyzujemy to co mamy.
Moi drodzy. Wydajecie jak na razie 1 grę raz na 4 lata i jakoś to się kręci. Pamiętam słowa prezesa który obiecywał 1 grę co roku + inne z wydawnictwa. Te marzenia o WIG20 gdzie kapitalizacją przegonił was już np playway i tsg, gdzie do jakości i poziomu gry do Was im daleko.
Robicie świetne jakościowo gry i powinniście mierzyć w CDR i z każdą grą iść wyżej aby dojść do poziomu Wiedźmina 3. Waszym celem powinien być pościg za CDR, a nie być dublowanym w kapitalizacji przez playway. Uważam że marketing leży i kwiczy. Nie wiem czy wy dobrze rozumiecie inwestorów i komunikację z rynkiem. Otóż teraz kurs troszkę wybił (no wczoraj i dziś -5) bo inwestorzy spekulują że pokażecie coś z P8. Brak namacalnego dowodu że nad czymś pracujecie, a nie puste słowa spowoduje kolejny zjazd może i do 300. Co powiecie inwestorom? Wasz kurs porusza się od bandy do bandy. Fundy już redukują pozycję zamiast przybywać to ich ubywa. Mamy strzelać kółka? Z moim np pakietem przy takiej płynności to będę ruszać kursem. A może zamknąć pozycje i wejść za rok? Skoro zapowiadacie ponad roczną stagnację to co mi poradzicie? Bo spory napływ spekulantów to jest przed premierą, a co proponujecie stałym inwestorom?
frantic
Posty: 20
Rejestracja: wt paź 22, 2019 10:17 pm

ndz cze 07, 2020 9:01 pm

Ale komedia... Przecież wszyscy na rynku doskonale wiedzą od publikacji założeń nowego PM, że P8 najwcześniej w 2022 r., a tu nagle się budzą niektórzy i są wielce zaskoczeni. Czytali rekomendacje biur maklerskich? Choć jedną? Zakładają premierę nawet pod koniec 2022 r., a wam się marzy 2021 r.? Z choinki się niektórzy urwali... normalnie komedianci. Spółka ma grać na wasz spekulacyjny zarobek i niszczyć skrzętnie zaplanowaną kampanię marketingową? Jeżeli spółka chce mieć np. 12 miesięczną kampanię to pierwsze informacje o P8 mogą wyjść dopiero w IV kw. 2021 r. Spółka ma dbać o sprzedaż gry i długoterminowy rozwój, a nie o wzrost portfela spekulacyjnych inwestorów.
Krzysztof
Posty: 94
Rejestracja: sob maja 30, 2020 2:58 pm

pn cze 08, 2020 9:57 am

Drogi Panie spółka nie ma grać na spekulacyjny zarobek spekulantów którym nie jestem tylko dbać zarówno o jakość gier jej monetyzację jak i umiejętny marketing w tym nowych gier która powinna się przekładać na wysokość kapitalizacji spółki i zadowalać swoich długoterminowych inwestorów zadowalającymi stopami zwrotu zainwestowanego kapitału. To co Pan napisał to tekst dla spekulantów wchodzących na rok od premiery i wychodzących dzień przed lub po w celu zgarnięcia zysku. I widzę tu taką politykę 11B. Mam przewartościować podejście do spółki z długoterminowego na spekulacyjną? Wolałbym pozostać z nią na wiele lat ale trzeba podnieść z "popiołu" marketing‼️
Ostatnio zmieniony pn cze 08, 2020 12:12 pm przez Krzysztof, łącznie zmieniany 1 raz.
-bART-
Posty: 89
Rejestracja: sob lip 14, 2018 6:20 pm

pn cze 08, 2020 11:26 am

frantic pisze:
ndz cze 07, 2020 9:01 pm
Ale komedia... Przecież wszyscy na rynku doskonale wiedzą od publikacji założeń nowego PM, że P8 najwcześniej w 2022 r., a tu nagle się budzą niektórzy i są wielce zaskoczeni. Czytali rekomendacje biur maklerskich? Choć jedną? Zakładają premierę nawet pod koniec 2022 r., a wam się marzy 2021 r.? Z choinki się niektórzy urwali... normalnie komedianci. Spółka ma grać na wasz spekulacyjny zarobek i niszczyć skrzętnie zaplanowaną kampanię marketingową? Jeżeli spółka chce mieć np. 12 miesięczną kampanię to pierwsze informacje o P8 mogą wyjść dopiero w IV kw. 2021 r. Spółka ma dbać o sprzedaż gry i długoterminowy rozwój, a nie o wzrost portfela spekulacyjnych inwestorów.
To co komunikują instytucje w rekomendacja to jedno, a to co komunikowała spółka na przestrzeni lat to drugie i zdecydowanie istotniejsze w kontekście budowania portfela LT przez akcjonariuszy a nie spekulantów. Jestem ze spółką od 6 lat, uważam, że martketing jest kiepski, jednak inne aspekty które są na plus sprawia, że trzymam ją w portfelu emerytalnym (choć do takowej mi bardzo daleko), jednak wracając do clue, w 2015 roku jak i 2018 po premierze FP, spółka komunikowała znaczące przyspieszenie i zasypanie dziury premierowej. W obu przypadkach się nie udało, rozumiem podstawy tychże decyzji które wychodziły na dobrę spółce, jednak należy rozliczać firmę z obietnic. Cały czas się rozwijają jednak tego aspektu nie poprawili, gdyby tak było śmiem twierdzić, że kapitalizacja dawałaby druga pozycje na GPW wśród spółek gamdev. Resumując to co jest napisane w reko z ostatnich 6-12 miesięcy to jedno, a to co spółka komunikuje na przestrzeni lat to drugie. Ja buduję wiarę i prawdopodobieństwo rozwoju firmy właśnie na podstawie komunikacji z spółki, a na przestrzeni ostatnich 5 lat bywa z tym niestety różnie.
baks
Posty: 383
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

ndz cze 21, 2020 1:40 pm

Krzysztof pisze:
pt cze 05, 2020 6:21 pm
Te marzenia o WIG20 gdzie kapitalizacją przegonił was już np playway i tsg, gdzie do jakości i poziomu gry do Was im daleko.
Robicie świetne jakościowo gry i powinniście mierzyć w CDR i z każdą grą iść wyżej aby dojść do poziomu Wiedźmina 3. Waszym celem powinien być pościg za CDR, a nie być dublowanym w kapitalizacji przez playway. Uważam że marketing leży i kwiczy. Nie wiem czy wy dobrze rozumiecie inwestorów i komunikację z rynkiem. Otóż teraz kurs troszkę wybił (no wczoraj i dziś -5) bo inwestorzy spekulują że pokażecie coś z P8. Brak namacalnego dowodu że nad czymś pracujecie, a nie puste słowa spowoduje kolejny zjazd może i do 300. Co powiecie inwestorom? Wasz kurs porusza się od bandy do bandy. Fundy już redukują pozycję zamiast przybywać to ich ubywa. Mamy strzelać kółka?

Z moim np pakietem przy takiej płynności to będę ruszać kursem.

A może zamknąć pozycje i wejść za rok? Skoro zapowiadacie ponad roczną stagnację to co mi poradzicie? Bo spory napływ spekulantów to jest przed premierą, a co proponujecie stałym inwestorom?
baks
Posty: 383
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

ndz cze 21, 2020 1:45 pm

Krzysztof pisze:
pt cze 05, 2020 6:21 pm
Te marzenia o WIG20 gdzie kapitalizacją przegonił was już np playway i tsg, gdzie do jakości i poziomu gry do Was im daleko.
Robicie świetne jakościowo gry i powinniście mierzyć w CDR i z każdą grą iść wyżej aby dojść do poziomu Wiedźmina 3. Waszym celem powinien być pościg za CDR, a nie być dublowanym w kapitalizacji przez playway. Uważam że marketing leży i kwiczy. Nie wiem czy wy dobrze rozumiecie inwestorów i komunikację z rynkiem. Otóż teraz kurs troszkę wybił (no wczoraj i dziś -5) bo inwestorzy spekulują że pokażecie coś z P8. Brak namacalnego dowodu że nad czymś pracujecie, a nie puste słowa spowoduje kolejny zjazd może i do 300. Co powiecie inwestorom? Wasz kurs porusza się od bandy do bandy. Fundy już redukują pozycję zamiast przybywać to ich ubywa. Mamy strzelać kółka?

Z moim np pakietem przy takiej płynności to będę ruszać kursem.

A może zamknąć pozycje i wejść za rok? Skoro zapowiadacie ponad roczną stagnację to co mi poradzicie? Bo spory napływ spekulantów to jest przed premierą, a co proponujecie stałym inwestorom?
Z cytowanymi tezami się zgadzam .... dość wciskannia ręcznego

Jednak cóż to za pakiet którym kolega straszy nas i spółkę ..... czyżby to było 500+
Jakoś nie widać było nikogo prywatnego w wykazie z WZA z 5%+
Obawiam się, że pakiet 500+ czy nawet 1000+ nie załamie notowań spółki a zrobi jedynie chwilową korektę.
Czyżby kolega aspirował do 10tyś+ wtedy byłoby to zauważalne na wykresie.
Nie sądzę jednak aby na forum było kilku z pakietami 10tyś+
a tak wynika z niektórych wypowiedzi.
Takie teksty są dość kuriozalne i wywołują uśmiech u niektórych politowania - choć może u innych zazdrości ...
Pozdrawiam muluti mylyonerów ......
ODPOWIEDZ