P8

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
Michal
Posty: 76
Rejestracja: czw wrz 27, 2018 2:32 pm

pt sty 31, 2020 10:58 am

@baks

Po pierwsze raczej 9kwartalow to nie może być, a to dlatego że kilka kwartałów było... Kilka kwartałów temu.

Skąd Ty baks wiesz na jakim etapie jest produkcja gry i kiedy będzie premiera skoro nikt chyba poza spółki nie wie?

Wybacz ale trochę nie rozumie Twej odpowiedzi.
baks
Posty: 300
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

pt sty 31, 2020 1:21 pm

Michał wybacz to proste jak drut - wystarczy spojrzeć na CDR i łatwo się zorientować, że ........ teza, że tylko spółka wie jest wątpliwa.
Nawet gdy spóła jest pewna kiedy będzie premiera nie oznacza, że będzie wtedy gdy założyli.
Zawsze może się pojawić na ostatniej prostej nawet na tyle duży bug lub paczka bugów (błędów) na tyle krytycznych, że produkt nie nadaje się na premierę. Spółka taka jak CDR czy 11bit nie puszczą czegoś co ma istotne błędy do sprzedaży bo to by zabiło grę.

Dlatego jeszcze wiosną zakładałem premierę na kwiecień 2021 ale teraz nie mam już pewności a zaledwie nadzieję na 2021. Kluczowa jest jakość co można było zobaczyć choćby 10 dni temu.
Nie nie wiem co się dzieje coś tam czytam między wierszami ale na dziś idę o zakład,że spółka nie zna terminu zakończenia prac i premiery. No chyba, że już zakończyli prace ale jest na to co najwyżej 1% szans i oznaczałoby to skreślenie projektu co jest równie mało prawdopodobne.
Jeśli prace byłyby już na zakończeniu to byłby nabór na testerów ....
Dlatego teraz ostrożnie zakładam premierę na X 2021 lub III-IV 2022. Ale nie trzymam się kurczowo tych danych. Wiosna 2021 jak najbardziej realna ale według mnie projekt jest za duży aby się wyrobili z tą ilością ludzi na wszystkie platformy. Same testy i certyfikacja to ok 6 mies. Musieliby produkcję skończyć we wrześniu a to mało prawdopodobne - choć mogą zaskoczyć. Ekipa ma już sporo doświadczonych ludzi.
Mówimy o P8 ale tak samo kluczowe dla spółki jest nabranie tempa prac przy P9 i zakończenie prototypu P10.
Teraz w spółce będzie miesiąc rozprężenia bo przenoszą cały majdan do nowej siedziby a to ładne kilometry - na plecach się nie da. Luty po części wyleci z produkcji. Nie mówię, że oni będą nosić bo to nie magazynierzy ale mam trochę doświadczeń a tym jak to wygląda.

Kilka kwartałów mówiono także, że gra jest w produkcji a później sugerowano, że wchodzi do produkcji. Tak samo było z P9 - jest w fazie prototypu i wychodzi do produkcji.
Nie ma co kogoś trzymać za słówka bo to nic nie da to nie produkcja gwoździ. Tu zawsze jest coś do poprawienia.
frantic
Posty: 14
Rejestracja: wt paź 22, 2019 10:17 pm

śr mar 11, 2020 12:32 pm

Admin pisze:
śr lis 27, 2019 12:08 pm
Dzień dobry

Strategia marketingowa "Projektu 8" jest w trakcie przygotowywania. Prowadzimy rozmowy z partnerami biznesowymi, w tym potencjalnymi, żeby zapewnić sobie jak najlepszą komunikację z rynkiem i graczami i sprawić, żeby o naszej kolejnej produkcji było głośno.

Pozdrawiamy
Czy ta strategia zakłada jakąkolwiek informację o P8 w tym roku? Czy nie uważacie, że należałoby dać taką zapowiedź na rynek giełdowy blisko dwa lata po premierze FP? Wy musicie nauczyć się lepszej komunikacji z rynkiem... teraz a nie za 5 lat, bo inwestorzy mają już tego dość. Zobaczcie jak robią to choćby przedstawiciele CD Projektu, tam nie ma spadków kursu akcji po każdej wypowiedzi, w przeciwieństwie do sytuacji u was. Nikogo na rynku nie obchodzi już sprzedaż FP czy gier z wydawnictwa a jedynie nowe projekty, o których nikt nic nie wie. Nie wiemy co robicie, w jakim gatunku, jakiej skali będzie świat gry, kiedy planujecie premierę, kiedy marketing. Nic a nic, więc kurs leci na dno, co psuje wasz wizerunek na rynku.
Admin
Site Admin
Posty: 1547
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

śr mar 11, 2020 12:44 pm

Dzień dobry

Na wstępie pozwolę sobie na uwagę, że chyba nie docenia Pan wpływu otoczenia rynkowego na notowania 11 bit studios S.A. w ostatnich dniach. Jesteśmy w momencie, gdy jakiekolwiek informacje płynące ze Spółki mają pomijalny wpływ na jej wycenę rynkową. Naszą giełdą rządzą obecnie emocje a nie fundamenty.

Mogę też uspokoić, że strategia marketingowa "Projektu 8" będzie bardzo dokładnie przemyślana i przygotowana i rozpocznie się w stosownym momencie. Kiedy on nastąpi? Chyba obecnie, w świetle odwoływania kolejnych wielkich eventów branżowych, nikt nie pokusi się o składanie jakichkolwiek deklaracji.

Pozdrawiamy
baks
Posty: 300
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

śr mar 11, 2020 12:47 pm

Chyba błędnie identyfikujesz powody spadków kursu .... pewnie powtarzasz się za niepoważnymi sugestiami pewnego portalu .... :lol:
Pozostałe uwagi są jak najbardziej zasadne.
Zachowanie spółki trąc już nieco brakiem powagi.

Coś robimy ale nie powiemy nikomu co , jak i kiedy .... bo nic Wam do tego ....
nie mamy prawo jako inwestorzy (współwłaściciele) wiedzieć jak postępują prace i chociaż szkic tego czego możemy się spodziewać.
Sformułowanie, że będzie to coś z większym budżetem niż wcześniej nie jest wystarczające.
Michal
Posty: 76
Rejestracja: czw wrz 27, 2018 2:32 pm

śr mar 11, 2020 1:00 pm

Oo baks czegoś takiego się nie spodziewałem po Tobie :)

Jesteście naprawdę świetni w tym co robicie (gry). Dlatego zainwestowalem w ta spółkę naprawdę sporo.

Ale czy naprawdę nie można lekko poprawić komunikacji?
"Robimy coś, ale nie powiemy co, nie powiemy też kiedy wyjdzie, ale pracę przebiegają zgodnie z harmonogramem którego oczywiście nie możemy zdradzic".
CarlosRoca
Posty: 17
Rejestracja: czw lis 15, 2018 11:06 am

śr mar 11, 2020 3:45 pm

Michal pisze:
śr mar 11, 2020 1:00 pm
Oo baks czegoś takiego się nie spodziewałem po Tobie :)

Jesteście naprawdę świetni w tym co robicie (gry). Dlatego zainwestowalem w ta spółkę naprawdę sporo.

Ale czy naprawdę nie można lekko poprawić komunikacji?
"Robimy coś, ale nie powiemy co, nie powiemy też kiedy wyjdzie, ale pracę przebiegają zgodnie z harmonogramem którego oczywiście nie możemy zdradzic".
Dołączam się do pytania ... naprawdę to nie jest prowadzenia żadnej komunikacji z inwestorami ... nadmienię że indywidualnymi, bo pewnie instytucjonalnie wiedzą więcej na temat P8.

Po co dział komunikacji z inwestorami jeżeli cała komunikacja to "robimy coś, ale nie powiemy co, nie powiemy też kiedy wyjdzie, ale pracę przebiegają zgodnie z harmonogramem którego oczywiście nie możemy zdradzić"?
Przecież to jest kompletnie bez sensu, lepiej zamknąć cały ten kram komunikacji z rynkiem indywidualnym i tylko przez ESPI wrzucać komunikaty. Efekt będzie dokładnie taki sam, choć możliwe , że paradoksalnie lepszy.

W pierwszej kolejności proszę zdementować lub potwierdzić czy inwestorzy instytucjonalni znają więcej szczegółów oraz jeżeli tak to jakie szczegóły dotyczące projektu P8?

W drugiej kolejności chciałbym się dowiedzieć dlaczego nie zrobicie spotkania dla inwestorów indywidualnych gdzie pokażecie nad czym w ogóle pracujecie? W czym jest problem? Jesteśmy też współwłaścicielami tej spółki i chcielibyśmy być traktowani na równo z inwestorami instytucjonalnymi. I proszę nie stosować argumentacji, że wszystko jest "tajne przez poufne", bo można przecież każdego uczestnika takiego spotkania zobowiązać pisemnie do zachowania tajemnicy ... tak samo jak to pewnie robicie w przypadku dziennikarzy i instytucji finansowych czy testerów Waszych gier.

W trzeciej kolejności chciałbym się dowiedzieć jakie zmiany w komunikacji z inwestorami indywidualnymi planujecie Państwo wdrożyć, biorąc pod uwagę, że obecna komunikacja w stylu: "Robimy coś, ale nie powiemy co, nie powiemy też kiedy wyjdzie, ale pracę przebiegają zgodnie z harmonogramem którego oczywiście nie możemy zdradzić" kompletnie nic nie wnosi do pytań inwestorów indywidualnych odnośnie działań spółki nad projektem P8.

Proszę o ustosunkowanie się do moich pytań.

Pozdrawiam:
baks
Posty: 300
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

śr mar 11, 2020 4:58 pm

Pytanie niepoważne ...
Uprzywilejowanie jakiś inwestorów byłoby niezgodne z prawem.

Jeśli nawet tak by było to nikt tego Ci nie potwierdzi.
Sądzę, że spółka za bardzo nie faworyzuje instytucji ..... jednak z racji tego, że mają częste kontakty nie da się czegoś nie przekazać "podprogowo". Duzi mają dużo kasy i zazwyczaj nie swojej - więc im łatwej czekać na efekty pracy 1, 2 czy 5 lat.
Dlatego my indywidualni mamy trudniej stąd sporo frustracji.
Ja sam znoszę to spokojniej ale informowanie o P8 jest bardzo przesadzone dlatego nie można być z niego zadowolonym.
sledzik
Posty: 74
Rejestracja: wt gru 11, 2018 12:29 pm

śr mar 11, 2020 9:21 pm

Panowie - gdybyście byli na spotkaniach albo czytali pewne forum byście wiedzieli że projekt 8 jest w tym problematyczny że wychodzi również albo przede wszystkim na konsole gdzie spółka ma dość kiepskie doświadczenia i musi się uzbroić w specjalistów . Drugą kwestią jest przesuwanie terminów i komunikacja ale taka jest polityka spółki i albo sie zgadasz albo nie. Co do odpowiedzi spółki to mogli by wyraźnie powiedzieć że i tak w tym roku p8 nie będzie co zasugerował mocno Pan prezes.

Co do spotkan to w 2019 roku były robione. Jak myślicie specjalista który zarabia kilkanaście tysiecy zł nie ma co robić tylko bawić sfrustrowanych akcjonariusz? Lepiej żeby zajął się tworzeniem gry

Rozumiem że puszczają nerwy bo taki tsg rośnie a my jak zwykle lecimy na pysk ....

Panie Darku czy związku z sytuacją kraju zamierzacie zmienić datę lub formę konferencji?
t0m4s
Posty: 40
Rejestracja: czw cze 05, 2014 8:06 pm

czw mar 12, 2020 1:46 am

Z wywiadu wynika, że kampania marketingowa P8 nie rozpocznie się w tym roku.
Proszę o potwierdzenie, chciałbym wykluczyć nadinterpretację/przeinaczenie słów prezesa, co dziennikarzom się dość często zdarza a i prezes w przeszłości potrafił powiedzieć coś czego nie chciał.
Właśnie to się nie podoba drobnym inwestorom, ciągłe niejasności w waszej komunikacji.
Z jednej strony mówicie że kampania P8 będzie jednak nieco dłuższa i ze wcale tak długo nie trzeba będzie czekać na pierwsze wiadomości, z drugiej wywiad prezesa sugerujący że w tym roku nic nie będzie, do tego podany w iście idealnym momencie.

PS. Inwestorzy znają główny powód spadków na rynkach.
ODPOWIEDZ