Poglebiajacy sie dramat drobnych akcjonariuszy.

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

śr lis 21, 2018 10:16 am

Dzień dobry

11 bit studios S.A. lokuje część nadwyżek finansowych w jednostki TFI o skrajnie bezpiecznym profilu.
Zapraszam do wnikliwszego czytania naszych raportów okresowych. Bez problemu znajdzie Pan informację, że w naszym portfelu znajdują się jednostki udziałowe PKO BP Płynnościowy SFIO, czyli funduszu rynku pieniężnego, który inwestuje w bony skarbowe Skarbu Państwa. Zatem ryzyko strat na tej inwestycji jest pomijalne.

Pozdrawiamy
pieniek
Posty: 213
Rejestracja: wt wrz 02, 2014 1:26 pm

czw lis 22, 2018 11:51 am

Dziękuję za odpowiedź, panie Dariuszu. Faktycznie ten TFI jest bezpieczny , ale też nie przynosi jakiś ciekawych profitów, odliczając podatek to równie dobrze moglibyście ta kasę trzymać w przysłowiowej skarpecie.

Obrazek

Chcę tylko powiedzieć ,że coraz więcej " podmiotów" zwraca uwagę , na pewne "luki" jeśli chodzi o debiuty. I pomimo iż ma Pan rację, że długoterminowa inwestycja w 11 bit jest naprawdę MEGA fajna i niesamowicie zyskowna, to jednak są też pewne 'mankamenty" w rozwoju 11 bit o czym się mówi. Ta nadpłynność finansowa i "Leżenie kasy" i nie wykorzystywanie tej kasy bardziej" operacyjnie ", jest właśnie takim mankamentem, bo przecież to nikt inny jak prezesi 11bit, stawiali sobie w 2015 roku ambitne cele, których jednak przez ostatnie lata , aż tak jak zapowiadano - nie realizowano.

http://ir.11bitstudios.com/aktualnosci- ... onferencji


Zgadzam się że 11 bit jest nadal perspektywiczna spółką , tylko mam nadzieję że położycie państwo mocniejszy nacisk na rozwój operacyjny spółki. Bo jak sami wiecie i jak sami twierdzicie , najlepiej znacie się na grach i na zarabianiu na nich , a nie" na leżeniu kasy"- na niski kupon.

Czego sobie i WAM życzę (?), tego żebyście już byli pewni tego, iż dynamiczniejszy rozwój da na przyszłość więcej korzyści niż ewentualnych zagrożeń .Rozumiem pewną mocna ostrożność w rozwoju i konserwatyzm , aby nie przeinwestować, ale stabilność 11bit, zasoby finansowe, oraz marka spółki , na obecną chwilę pozwala już mocniej z kopyta ruszyć z dynamiczniejszym powiększaniem mocy operacyjnych całej Grupy. Aby zapowiedzi strategi rozwoju przedstawione w TYM roku były faktycznie realizowane , nie tak jak to było ze strategią i zapowiedziami rozwoju w 2015 roku.

Pozdrawiam.
Mike
Posty: 59
Rejestracja: wt lis 13, 2018 6:55 pm

wt lis 27, 2018 1:17 pm

Panie Darku,

czy spółka ma jakiś konkretny plan pozyskiwania inwestorów instytucjonalnych do akcjonariatu spółki, który jest aktualnie realizowany? Jakie są jego cele i horyzont czasowy? Czy też wszelkie zakupy akcji przez fundusze inwestycyjne i emerytalne są wyłącznie efektem analizy fundamentalnej prowadzonej przez te podmioty?

Interesuje mnie również czy wychodzą państwo ze spotkaniami z inwestorami poza granice Polski, jak robi to np. CD Projekt? Rozumiem, że CDP w związku z tym, że jego akcje są częścią indeksu WIG20, ma zdecydowanie łatwiej pozyskiwać akcjonariat z zagranicy. Z drugiej strony, widząc umorzenia w polskich funduszach i patrząc na mechanizm suwaka w systemie emerytalnym, pojawia się pytanie czy nie powinniście Państwo jako spółka działająca na rynku globalnym (produkty są w przytłaczającej masie sprzedawane poza granicami Polski), pozyskiwać inwestorów zagranicą, co mityguje okresowe ryzyka związane z nadpodażą akcji spółki ze strony polskich inwestorów instytucjonalnych. Zakładam, że koledzy z CDP byliby chętni podzielić się wiedzą jak organizować roadshow poza Polską i jak rozmawiać z inwestorami podczas wydarzeń branżowych. Ewidentnie jest teraz czas (moda) na polski gamedev i zakładam, że nawet instytucje Państwa (PFR?) byłyby skłonne wspierać takie wysiłki. Z perspektywy obserwatora rynku wygląda to tak jakby rząd chciał się podczepić pod sukces spółek z branży, więc na pewno byłby skłonny pomagać spółkom w takim zakresie o jakim tu mówię.

Pozdrawiam,
Michał

Pozdrawiam,
Michał
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

wt lis 27, 2018 4:22 pm

Dzień dobry

11 bit studios S.A. już kilka kwartałów temu zaczęło trafiać na radary inwestorów instytucjonalnych spoza Polski czego wyrazem była coraz większa liczba kontaktów (rozmów) i wizyt w naszej firmie. Po premierze "Frostpunka", który uwiarygodnił nas jako studio tworzące bardzo dobre gry (przestaliśmy być studiem kojarzonym tylko z "TWoM") otworzyliśmy się również na bezpośrednie kontakty z inwestorami/funduszami poza Polską. W czerwcu byliśmy na dwudniowej sesji spotkań z inwestorami w Paryżu (GPW zabrała do tego miasta kilka, jej zdaniem najbardziej wyróżniających się spółek z Warszawy). W sierpniu byliśmy na podobnym wyjeździe we Frankfurcie n/Menem (na zaproszenie jednego z domów maklerskich). Wrzesień to wizyta w Londynie, również na zaproszenie jednego z DM. W przyszłym tygodniu wybieramy się do czeskiej Pragi na:

https://events.wood.cz/praguewinter

Powoli budujemy też plan wizyt na 2019 rok. Zaczniemy pewnie od Londynu...

Pozdrawiamy.
Awatar użytkownika
Blackbeard
Posty: 38
Rejestracja: pn paź 08, 2018 2:03 pm

wt lis 27, 2018 8:59 pm

A jakie sa koszty przejscia na Nasdaq, i czy dalo by to sie zrobic, ktos sie zastanawia?

11bit jest spolka globalna, juz. Wiekszosc dochodow jest z poza polski.
Po co byc ograniczonym otoczeniem geograficznym?
Tudziez polityczno - mafijnym.

CDR jest notowany w Frankfurcie. Te rzeczy sa do zrobienia.
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

śr lis 28, 2018 1:52 pm

Dzień dobry

Perspektywa przeniesienia notowań naszej Spółki na giełdę amerykańską może wydawać się kusząca ale bądźmy realistami. Przykładów udanych dual-listingów dotyczących polskich spółek jest skrajnie mało. Właściwie ich nie ma. Płynność akcji polskich spółek na zachodnich giełdach, dla których podstawowym parkietem notowań pozostaje GPW, jest śladowa. W przeciwieństwie do kosztów, które śladowe nie są. Przypomnę przykład Asseco Poland, które kilka lat temu poważnie nosiło się z zamiarem debiutu na Nasdaq ale po bardzo kompleksowych analizach (wynajęło do nich renomowanych doradców) zrezygnowało z planów właśnie z powodu kosztów.
W dobie globalizacji rynków kapitałowych i łatwego przepływu kapitału pomiędzy giełdami każdy z inwestorów spoza Polski, który chce kupić akcje 11 bit studios S.A. na GPW, może to zrobić bez problemu.

Pozdrawiamy.
Awatar użytkownika
Blackbeard
Posty: 38
Rejestracja: pn paź 08, 2018 2:03 pm

czw lis 29, 2018 8:51 am

Hej

Szacun za kompleksowa i dosc wyczerpujaca odpowiedz na tak trudne zapytanie :)
Rozumiem w pelni. Uwazam, osobiscie, ze nadzieja na rozwoj rynkow finansowych
w kierunku globalnej dostepnosci akcji jest rewolucja w fintech, to co robic bedzie Revolut,
to czym chca przescignac Robinhooda - to sie dzieje.

To moze sie niektorym wydawac niewazne, czy wrecz wyglupiate.
Ja mysle jednak ze w idealnych warunkach kapitalistycznej cywilizacji, moj kolega z singapuru
bedzie tak samo latwo mogl kupic akcje spolki w ktora wierzy, jak jej produkty.
Za pomoca paru klikow na swoim kompie w kieszeni. :) pare lat, i mamy ...

P.S. Zadnych negatywnych opinii o splicie .. znaczy dyskusja trwa? ;>
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

czw lis 29, 2018 11:58 am

Dzień dobry

W Spółce nie są prowadzone żadne analizy pod kątem splitu akcji. Płynność naszych papierów na GPW jest bardzo przyzwoita więc nie musimy wdrażać żadnych technicznych "sztuczek" żeby ją poprawić. Zresztą teza, że papiery o niższej cenie (kursie giełdowym) są chętniej kupowane przez inwestorów niż papiery o wyższej cenie, wydaje się być bardzo mocno naciągana.

Pozdrawiamy.
Awatar użytkownika
Blackbeard
Posty: 38
Rejestracja: pn paź 08, 2018 2:03 pm

czw lis 29, 2018 8:19 pm

>teza, że papiery o niższej cenie (kursie giełdowym) są chętniej kupowane przez inwestorów
>niż papiery o wyższej cenie, wydaje się być bardzo mocno naciągana.

:shock:

To nie teza. To znany powszechnie na rynkach kapitalowych fakt.
Przyklad opisu zjawiska, jeden z tysiecy dostepnych:
https://www.investopedia.com/articles/s ... s-fool.asp

Ale dzieki za odpowiedz. Pozdrawiam :)
Mike
Posty: 59
Rejestracja: wt lis 13, 2018 6:55 pm

pn gru 03, 2018 9:09 pm

Dzień dobry,

czy korzystają Państwo z usług, którejś z agencji relacji inwestorskich? Pytanie jest związane, w mojej ocenie, ze stosunkowo niską obecnością Państwa w mediach (w odniesieniu do wielkości spółki i potencjału rozwoju branży). W ostatnich tygodniach mamy wysyp materiałów sponsorowanych mniejszych studio developerskich, w których ich akcjonariuszom obiecywane są przysłowiowe złote góry, brak jest natomiast rzetelnej informacji o potentatach branży, spółkach które regularnie dowożą wyniki i produkty wysokiej jakości. Nie jest to zresztą uwaga tylko w odniesieniu do branży, w której Państwo funkcjonujecie. Pytanie więc sprowadza się do tego czy będziecie Państwo inwestować w markę i jej rozpoznawalność za pośrednictwem takich agencji? Może macie też inne pomysły jak to zrobić?

Pozdrawiam,
Michał
ODPOWIEDZ