Wyniki Q3 2018

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
Admin
Site Admin
Posty: 1547
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pn lis 19, 2018 4:31 pm

Dzień dobry

Pan Bartosz Brzostek odszedł z firmy z powodów osobistych i nie czujemy się uprawnieni, żeby zdradzać szczegóły na ten temat. Na pewno nie było to jednak wrogie/nieprzyjazne rozstanie. Od 9 maja 2018 roku (dzień rezygnacji z bycia członkiem Zarządu) nie jest już związany z 11 bit studios S.A. i nie ma obowiązku informowania o swoich planach związanych z akcjami naszej Spółki.
Dziękuję za przypomnienie przypadku P.Przasnyskiego, który przez pierwsze lata po powstaniu Spółki był mocno w nią zaangażowany (nie tylko kapitałowo). Również rozstał się z 11 bit studios S.A. z sobie tylko znanych powodów co nie miało żadnego znaczenia dla fundamentów Spółki i jej wyników choć część inwestorów interpretowało jego decyzje biznesowe zupełnie inaczej. Czas pokazał, kto miał rację....

Pozdrawiamy
Michal
Posty: 76
Rejestracja: czw wrz 27, 2018 2:32 pm

pn lis 19, 2018 5:37 pm

Admin pisze:
pn lis 19, 2018 11:03 am
1. Zgodnie z zaleceniem naszego audytora (Deloitte) koszty Programu Motywacyjnego funkcjonującego w 11 bit studios S.A. są sztywne i rozkładają się liniowo (tzn. obciążają nasze wyniki) aż do II kwartału 2020 roku. Po raz kolejny podkreślę, że są to wyłącznie koszty papierowe. Przyznajemy, że patrząc poprzez pryzmat ostatnich zmian wyceny naszej Spółki mamy wątpliwości, czy narzucona nam metoda rozliczania Programu Motywacyjnego jest słuszna.

Pozdrawiamy
Prosiłbym (niekoniecznie admina) kogoś o podesłanie linków gdzie jest wytłumaczenie dokładne co to są "koszty papierowe" - jedyne co mi się pokazuje w google po wpisaniu tej frazy to: reczniki, papiery etc :)
Admin
Site Admin
Posty: 1547
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pn lis 19, 2018 5:50 pm

Dzień dobry

Koszty papierowe, czyli niegotówkowe nie wiążą się w z wydatkami gotówkowymi aczkolwiek są widoczne w rachunku wyników spółki i mają wpływ na wysokość zysków.

Przypomnę, że łączny koszt Programu Motywacyjnego na lata 2017-2019 funkcjonującego w 11 bit studios S.A. to ok. 19 mln PLN, która to kwota, zgodnie z zaleceniem audytora, musi "przejść" przez nasz rachunek wyników. Rozliczenie dokonywane jest liniowo, co kwartał, aż do II kwartału 2020 roku włącznie. To oznacza, że aż do II kwartału 2020 roku (data wzięła się stąd, że dopiero wówczas, po zamknięciu roku fiskalnego 2019, beneficjenci Programu będą mogli nabyć akcje z Programu Motywacyjnego - oczywiście pod warunkiem, że Spółka zrealizuje cele zapisane w Programie), wyniki Spółki obciążone będę niegotówkowym kosztem nieco ponad 2 mln PLN (w każdym kwartale). W II kwartale 2020 roku na konta Spółki wpłynie za to ponad 13 mln PLN gotówki jeśli wszyscy beneficjenci Programu obejmą wszystkie przysługujące im akcje (130 tys. sztuk po 103,38 PLN).

Pozdrawiamy.
Michal
Posty: 76
Rejestracja: czw wrz 27, 2018 2:32 pm

pn lis 19, 2018 6:11 pm

Dziękuje za wytłumaczenie :)

Aczkolwiek po tym jak mi Pan to wytłumaczył tym bardziej nie rozumię zachowania inwestorów...
JEDYNĄ wadę jaką widzę tego rozwiązania to takie, że pojawiają się nagłówki w stylu "11 bit poniżej konsensusu"...
aircanada15
Posty: 36
Rejestracja: ndz gru 07, 2014 7:20 pm

pn lis 19, 2018 8:09 pm

Dobrze, że zamiast określenia "papierowe"pojawiło się "niegotówkowe", gdyż pierwsze nie było zbyt trafione.
Wspomniane koszty obciążają rachunek zysków i strat i nie należy ich deprecjonować.
Zapewniam was, że rynek uwzględnia je w obecnej wycenie (w przypadku ostatniego raportu obniżyły zysk netto o kilkadziesiąt procent), emisja doprowadzi przecież do rozwodnienia akcji, które nie zostanie zrównoważone wpływem gotówki do kasy spółki.
Proszę Państwa o rozważenie konsultacji z audytorem odnośnie rozliczania kosztów programu motywacyjnego. W świetle obecnej sytuacji rynkowej zdecydowanie bardziej adekwantna wydaje się amortyzacja szacunkowa (wartość programu uaktualniana raz na kwartał według aktualnego kursu giełdowego).
Admin
Site Admin
Posty: 1547
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

wt lis 20, 2018 11:07 am

Dzień dobry

Nie będziemy ukrywać, że model rozliczania naszego Programu Motywacyjnego na lata 2017-2019 niezbyt nam się podoba. Będziemy poruszać ten temat z audytorem przy okazji Raportu Rocznego za 2018 rok. Przestrzeń do zmian jest jednak niewielka.

Pozdrawiamy.
pieniek
Posty: 213
Rejestracja: wt wrz 02, 2014 1:26 pm

wt lis 20, 2018 9:04 pm

Admin pisze:
pn lis 19, 2018 11:24 am
Dzień dobry

Nie będziemy ukrywać, że z wielkim rozczarowaniem patrzymy na ostatnie zachowanie się kursu naszej Spółki szczególnie w świetle tego jak wyglądają nasze tegoroczne wyniki finansowe, które są absolutnie rekordowe w historii. Spółka konsekwentnie realizuje wszystkie założenia swojej strategii. Jesteśmy w trakcie IV kwartału, na który zaplanowaliśmy szereg działań wokół tytułów z naszego portfolio (W tym wydawniczego), które powinny mieć zauważalny wpływ na nasze wyniki za ten okres. Niektóre z inicjatyw są już za nami (premiery "Moonlightera" na Nintendo Switch, "TWoM: Stories - The Last Broadcast"). Spełniły pokładane w nich nadzieje. Przed nami jeszcze m.in. premiery dodatku do "Frostpunka", na który fani bardzo czekają oraz "TWoM" na Nintendo Switch. Wszystko wskazuje na to, że to będzie bardzo dobry kwartał dla naszej Spółki. Kolejne kwartały również zapowiadają się bardzo interesująco. Spółka ma na kontach ponad 61 mln PLN. Zasoby rosną z kwartału na kwartał. Nie posiada żadnych zobowiązań finansowych. Może skupić się na core-biznesie, czyli produkcji i wydawaniu gier.
11 bit studios S.A. jest częścią polskiego rynku kapitałowego, którego kondycja, delikatnie mówiąc, nie jest najlepsza. TFI muszą mierzyć się z masowymi umorzeniami jednostek udziałowych. Płynność większości spółek MSP jest skrajnie niska co wyklucza możliwość sprzedaży większego pakietu akcji. Płynność 11 bit studios S.A. jest z kolei całkiem przyzwoita co, w świetle tego, co obserwujemy aktualnie na GPW, wcale nie musi być dobrą rzeczą :( .

Pozdrawiamy
Własnie dlatego , czasami nie warto, aż tak bardzo "romansować z " Funduszami. Mówię to w kontekście długiej konsolidacji 11 bit i zaopatrywania w akcje Finansowych przez członków zarządu kilka lat temu. Niektórzy doskonale pamiętają, jak zachowywało się OFE w 2014 roku . Rok 2019 zapowiada się nieciekawie na indeksach światowych , a duży udział finansowych , z racji takich o których pan wspominał , może być wręcz balastem dla kursu 11bit. Warto to mieć na uwadze " tak na przyszłość", robic swoje próbować się rozwijać wykorzystując zgromadzoną mamonę, a nie oglądać się na DEALE akcyjne z dużymi graczami rynkowymi. Bo osobiście mam jakieś dziwne wrażenie ,że ta IMPOTENCJA ROZWOJOWA w ostatnich latach ,której po konferencji z Lutego 2015 roku miało nie być, miała też swoje przyczyny w tym , że finansowi koniecznie chcieli " ustabilizować akcjonariat" a na to potrzebowali -czasu. Jak widać po zachowaniu kursu 11bit , w niektórych okolicznościach finansowi, są bardziej przyczyną, niż "stabilizatorem" niekorzystnej zmienności kursowej. :geek:
Admin
Site Admin
Posty: 1547
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

śr lis 21, 2018 10:26 am

Dzień dobry

Statystyki giełdowe na GPW są bezwzględne. Udział inwestorów indywidualnych w obrotach systematycznie maleje co jest zresztą zgodne z trendami światowymi.
11 bit studios S.A. jest otwarte na wszystkie grupy akcjonariuszy jednak, co jest naturalne z uwagi na wzrost kapitalizacji, coraz większy udział w naszym akcjonariacie mają inwestorzy finansowi. Przykłady giełdowe pokazują, że duży udział inwestorów finansowych w akcjonariacie ma stabilizujący wpływ na notowania, a nie odwrotnie. To właśnie drobni inwestorzy, z uwagi na posiadane niewielkie pakiety, potrafią bardzo nerwowo reagować na wszystkie wydarzenia. Fundusze, które mają znacznie większe kapitały, nie mogą szybko zamknąć bądź otworzyć dużej pozycji w akcjach.
Bardzo nas cieszy zainteresowanie Spółką wśród inwestorów indywidualnych. Zapraszamy do długoterminowego inwestowania w nasze akcje.

Pozdrawiamy
Awatar użytkownika
Blackbeard
Posty: 38
Rejestracja: pn paź 08, 2018 2:03 pm

pt lis 23, 2018 5:39 pm

Istnieje jeden bardzo prosty sposob by zachecic inwestorow indywidualnych.
Naprawic sytuacje, zupelnie nieciekawa, w ktorej na kupno choc jednej akcji
spolki trzeba wciaz wydac wiecej pieniedzy niz niektorzy wydaja przez tydzien na utrzymanie rodziny ...

Zapraszam zarzad do przemyslenia tematu: podzial akcji.

https://www.parkiet.com/Szkola-gieldowa ... -firm.html

Skromny link, niewiele wnosi - ale zeby nie bylo ze wymyslam taka idee ;>

Moze kiedys 11B bedzie jak LPP, czy nawet berkshire .. tego zycze, troche w to wierze ;))
Ale na razie przydalaby sie pokora.

Nie ma ani jednego argumentu przeciw splitowi akcji 1:10. Mnostwo za, zwlaszcza teraz.
I nie tylko macie prawo to zrobic, z podniesionym czolem. Wy macie juz obowiazek.
Tak, spolka gieldowa musi dbac rowniez o akcjoniariuszy, i robic wszystko co moze
by w jak najlepszy sposob zabezpieczone byly rowniez ich interesy.
Cieszy, ogolnie, ze zaczynacie to dostrzegac. Czas na dalsze kroki, i zrobienie porzadku.
Michal
Posty: 76
Rejestracja: czw wrz 27, 2018 2:32 pm

pt lis 23, 2018 8:57 pm

A ja cały czas nie rozumiem czemu tak naganiasz na ten split. Będzie jeszcze więcej kursem "szarpało" bo sorry, ale jak kogoś nie stać by wydać 280zl na jedną akcję...to może lepiej niech się nie bawi w giełdę
ODPOWIEDZ