Bezpieczeństwo kapitału 11bit

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
Janus Corvinus
Posty: 34
Rejestracja: sob kwie 05, 2014 3:00 pm

wt maja 08, 2018 7:29 pm

Najważniejsze zasoby kapitałowe 11bit to kasa, którą 11bit zarobił i pracownicy, dzięki pracy których 11bit zarobił tę kasę. W związku z czym mam dręczące mnie od dłuższego czasu pytanie o bezpieczeństwo tych dwóch zasobów.

W dzieciństwie przeżyłem wielką traumę. Pewnego razu, (jak co miesiąc), poszedłem do kiosku po najlepsze czasopismo o grach komputerowych czyli Top Secret i go nie było. Chodziłem przez wiele dni i wciąż go nie było. Dopiero tygodnie później dowiedziałem się, że Top Secret zbankrutował. A dopiero lata później dowiedziałem się, że to nie Top Secret zbankrutował tylko zbankrutował Agrobank, w którym wydawca Top Secret trzymał całą swoją kasę. Bardzo bym nie chciał, by podobna sytuacja powtórzyła się z 11bit. A to nie tylko bankructwo banku jest zagrożeniem ale też pazerność rządów. Jak wiadomo "Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy" a w dzisiejszych czasach ze świecą szukać łagodnego i liberalnego rządu. Wszędzie mniej lub bardziej pazerni socjaliści. Na Cyprze parę lat temu zagarnęli połowę oszczędności na kontach bankowych a w Indiach z dnia na dzień ogłoszono, że najpopularniejszy banknot przestaje być banknotem.

Dlatego uważam, że połowę kasy powinniście trzymać w 10 różnych bankach, (każdy w innym państwie), i w 10 różnych walutach. Należy wybrać takie państwa, które mają niskie zadłużenie, zbilansowany budżet i w miarę rozsądne rządy. Drugą połowę powinniście trzymać w złocie, srebrze, platynie i kryptowalutach.

Jak obecnie wygląda przechowywanie pieniędzy 11bit?

Następnym zasobem, praktycznie nieodnawialnym, są ludzie. Głupio by było, gdyby np. dziesięciu najważniejszych pracowników zginęło w katastrofie lotniczej tylko dlatego, bo lecieli na jakąś wystawę czy targi gier i wsiedli do tego samego samolotu. Powinniście przyjąć procedury bezpieczeństwa zabraniające takich praktyk. Niech każdy leci innym samolotem.
aircanada15
Posty: 36
Rejestracja: ndz gru 07, 2014 7:20 pm

wt maja 08, 2018 9:12 pm

Proszę traktować ten wpis z przymróżeniem oka.
O ile dobrą praktyką jest niepodróżowanie wszystkich pracowników razem , to oczywiście pomysł by każdy latał osobno jest fanaberią.
M6-SAAB-M6
Posty: 43
Rejestracja: pn kwie 30, 2018 8:49 pm

wt maja 08, 2018 9:23 pm

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Swietne pomysly :!: :!: :!: :!: :!:

ALE ...

1/
10 bankow w 10 krajach wydaje mi sie nadal zbyt duzym ryzykiem - proponuje rozlozyc gotowke w 50 losowo wybranych bankach w 50 krajach

dodatkowo proponuje

2/ kupic
- 500 000 ton wegla kamiennego, 100 000 ton wegla brunatnego i 50 000 ton miedzi
- 1000 owiec, 500 koz, 200 krow, farme kur i chlewnie


3/
zainstalowac w siedzibie firmy wiatraki oraz agregaty pradotworcze

4/
co do kwestii bezpieczenstwa to uwazam, ze kluczowi pracownicy powinni byc wozeni samochodami opancerzonymi, a aby dodatkowo zwiekszyc ich bezpieczenstwo powinni byc owinieci celofanem oraz zapakowani w pudla kartonowe wypelnione wata, ktore nastepnie wlozone bylyby do drewnianych skrzyn wypelnionych styropianem i trocinami

Jezeli ktos uwaza, ze mozna sie jeszcze lepiej zabezpieczyc to z gory popieram :!: :!: :!: :!: :!:


Co do stanow lekowych to proponuje ci:

https://www.znanylekarz.pl/psycholog/warszawa

Jezeli to nie pomoze, to proponuje czasowa hospitalizacje
tel.: 022 739-13-26


Pacjent zgłaszający się do planowego przyjęcia do szpitala powinien posiadać:


Dowód tożsamości (ważny dowód osobisty lub paszport) – w przypadku braku dokumentu tożsamości, przyjęcia będą realizowana wyłącznie w trybie nagłym.

Ważne skierowanie do szpitala (2 tygodnie).

Dokumentację medyczną w tym zdjęcia RTG, MRI, TK – jeśli były wykonywane.

Zalecane jest posiadanie zaświadczenia od specjalisty lub lekarza rodzinnego zawierającego rozpoznania oraz informację o przyjmowanych lekach z powodu chorób somatycznych – nie związanych z przyczyną hospitalizacji (nazwa, dawka, droga podania, sposób dawkowania).

Mydło w płynie najlepiej o działaniu antybakteryjnym, grzebień, szczotkę do włosów, szczoteczkę do zębów z zabezpieczeniem przed zanieczyszczeniem (nakładka na szczoteczkę), pastę do zębów, szampon, środki do higieny. Kosmetyki zabierane do szpitala nie powinny zawierać alkoholu.

Kubek plastikowy z atestem oraz możliwością mycia w zmywarkach. Pacjent nie może posiadać szklanek oraz kubków szklanych.

Ręczniki (przynajmniej 2 sztuki).

Piżamy (2 sztuki), szlafrok.

Komplet bielizny osobistej wystarczający na min. 2 tygodnie.

Klapki basenowe (pod prysznic).

Obuwie sportowe wsuwane na stopy.

Odzież sportową (dresy, koszulki)
ODPOWIEDZ