This War Of Mine

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
baks
Posty: 383
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

pn lip 11, 2016 6:17 pm

Rafał80 pisze:
baks pisze:Pocieszający jest fakt, żeza 2 kw sam TWOM na Steam powinien dać około 3 mln zysku. To bardzo dobrze rokuje dla wyniku rocznego.
Przeszacowanie wyników to chyba już taki twój znak rozpoznawczy. W ubiegłym roku na summer sale poszła niemal identyczna liczba egzemplarzy tyle, że część w cenie dwa razy wyższej i część w cenie kilkadziesiąt procent wyższej. Co więcej, TWOM bez promocji chodziło w okolicach 100 - 150 miejsca, a nie 300 jak teraz. Dało to wynik kwartalny na poziomie 3,4 mln zysku netto. Więc jakim cudem teraz będzie 3 mln zysku netto ze steama? Myśl. To nie boli.
Chyba sam nie przestrzegasz tego co radzisz innym.... myśl....
Zamiast skupiać się na przypinaniu łatki innym z czego tylko jesteś znany a zazwyczaj nie masz nic konkretnego do powiedzenia - przynajmniej ja nie kojarzę żadnego merytorycznego wpisu. A jeszcze bardziej znany jesteś chyba ze schizofrenicznego powielania swojego ja na forach. Więc zamiast snuć chore wizje skup się chłopie na meritum.
Nietrudno znaleźć dane ze Steam, że w okresie ostatniej promocji sprzedano ponad 147 tyś TWOM w cenie 4,99 (moja pomyłka) a przychód wyniósł 745 tyś USD http://polygamia.pl/wp-content/uploads/ ... rsale1.jpg
co jak łatwo policzyć daje ponad 1,6 mln po odliczeniu prowizji i podatków. Jakie koszty i zdarzenia jednorazowe spółka zaksięguje nie jesteśmy tego w stanie ocenić stąd możemy tylko typować przychód na czysto ze źródeł które znamy.
Ze mną możesz się nie zgadzać ale z faktami nie podyskutujesz. http://steamspy.com/sale
Jeśli ruszyłbyś szarymi komórkami to znalazłbyś, że spółce zauważalny zysk przyniosło ANOMALY WARZONE .... tak tak przychód po prowizji i podatku to prawie 70 tyś na wyprzedaży a Anomaly zajął pozycję pod koniec 5 setki w zestawieniu.
TWOM-TLO było w okolicach pozycji 170 ale nie ma w zestawieniu bo jest DLC. Można więc szacować, że zarobiło zdecydowanie więcej skoro nawet taki zapomniany już Spacecom niewidoczny nawet w bestselerach zarobił na czysto około 100 tyś zł.
Witcher był dużo wyżej ale sprzedał się jedynie nieco lepiej licząc egzemplarze - dla mnie to zaskakujące.
Stąd pierwotnie szacowałem zysk z TLO na jakieś 100-200tyś ale jest szansa na nieco więcej.
Tak więc jak nie masz coś do powiedzenia konkretnego to stul buzię. Może przypomnę, że kilka moich kwartalnych wyników było trafionych lub o włos a oststni dość mocno zaniżyłem........ jeśli już to trzymaj się gościu faktów a nie twórz własną wirtualną rzeczywistość - bo z tego już chyba wszyscy Cię znają.
Masz jakieś własne urojone wizje spółki i powielasz się nikami na forach aby uwiarygodnić swoje tezy - tabletki pilnie wskazane.
Pozdrawiam i zalecam nieco odpoczynku bo słoneczko chyba zaszkodziło.
Każdy ma prawo stawiać własne szacunki ja się tego nie boję ale nie widziałem nigdzie żadnych Twoich - tak to jest gdy ktoś ma zbyt mało wiedzy aby zaryzykować a może obsesyjny strach przed złem typowaniem. Jednak przy tylu osobowościach chyba możesz zaryzykować - zawsze możesz zwalić na inną osobowość..... :D

Mi nie robi różnicy czy trafię czy nie bo to przecież zabawa - ale trzeba to rozumieć :lol:
Rafał80
Posty: 66
Rejestracja: czw wrz 10, 2015 9:42 am

wt lip 12, 2016 1:22 am

baks pisze:Każdy ma prawo stawiać własne szacunki ja się tego nie boję ale nie widziałem nigdzie żadnych Twoich - tak to jest gdy ktoś ma zbyt mało wiedzy aby zaryzykować a może obsesyjny strach przed złem typowaniem.
Dobra. Przekonałeś mnie. Wytypuję dwie rzeczy:

1) Twoje szacunki wyników TWOM za Q2 będą kompletnie nietrafione.
2) 99% forumowiczów nie przeczyta więcej niż 10% twojego ostatniego wpisu. 1%, który przeczyta więcej niż 10% zwymiotuje przed końcem.
real
Posty: 301
Rejestracja: ndz lis 15, 2015 2:34 pm

wt lip 12, 2016 9:55 am

Szanowni Koledzy,

to forum służy przede wszystkim do komunikacji ze Spółką. Wzajemne "wycieczki" możecie do woli czynić na innych forach dyskusyjnych gdzie tego typu polemiki jak Wasza są niestety standardem.

pozdrawiam
baks
Posty: 383
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

wt lip 12, 2016 11:49 am

real pisze:Szanowni Koledzy,

to forum służy przede wszystkim do komunikacji ze Spółką. Wzajemne "wycieczki" możecie do woli czynić na innych forach dyskusyjnych gdzie tego typu polemiki jak Wasza są niestety standardem.

pozdrawiam
Mnie standard wpisów tego kolegi nie dziwi trzyma swój styl od początku ale ten typ już tak ma. Dziwi mnie, że Admin nie uciszył go. Ja zazwyczaj nikogo pierwszy nie atakuję i rzadko odpowiadam na ataki na mnie ale to już któryś z kolei atak więc należało coś z tym zrobić.
Ja nie mam problemu z sytuacją rozminięcia się z wynikami - bo to tylko zabawa ale widać ...... bez komentarza.

Może Admin zadba o jakość komunikacji na forum - nasz rozmówca raczej nie ma nic do powiedzenia na poruszane tematy może więc powinien zmienić forum. Ja już mam dość konwersacji z nim - bo zasadniczo nie mówi na temat. Jedyne co potrafi to atakować i podważać wypowiedzi nie dając kontrargumentów.

Ja zazwyczaj na poparacie swoich typów podaję jakieś argumenty z którymi ktoś może się zgodzić lub nie a na podstawie podanych może wyrobić sobie własne zdanie. Ale podważanie tylko dla podważania jest dla mnie śmieszne. A ataki atpersona świadczą tylko o poziomie. Chyba nie warto aby koleś swoimi wpisami zniżył forum do poziomu innych forów... :?:

Nie jestem zwolennikiem "wyłaczania" forumowiczów co jest dość powszechne i niektórzy doświadczyli tego ale jeśli ktoś korzysta z forum tylko do ataków to chyba szkoda aby nam "psuł krew".
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

wt lip 12, 2016 11:57 am

Dzień dobry
Przypominamy, że forum służy do merytorycznej wymiany informacji inwestorów ze Spółką.
Posty odbiegające od tego schematu będą usuwane a ich autorzy pozbawiani możliwości korzystania z forum.
Pozdrawiamy.
real
Posty: 301
Rejestracja: ndz lis 15, 2015 2:34 pm

pt sie 05, 2016 3:06 pm

Dzień dobry Panie Darku,

Czy może Pan już ocenić rozwiązanie BABEL? Czy jakieś języki zostały już dodane (rumuński)? Po liczbie dziennych tłumaczeń oraz aktywności na otwartym forum babel odnoszę wrażenie, iż rozwiązanie potrzebuję aktywnego wsparcia ze strony spółki - inaczej może zostać zapomniane.

pozdrawiam
scarcrow
Posty: 3
Rejestracja: wt mar 22, 2016 11:24 pm

sob sie 06, 2016 3:29 pm

Kiedy This War of Syria? Świadkowie napływają.
real
Posty: 301
Rejestracja: ndz lis 15, 2015 2:34 pm

ndz sie 07, 2016 11:25 pm

Dzień dobry,

J. rumuński został dodany:
http://steamcommunity.com/games/282070/ ... 3214100986

Będziecie Państwo w jakiś sposób aktywizować osoby dokonujące tłumaczeń?

Czy prace nad TLO na mobile przebiegają zgodnie z planem? Czy podtrzymują Państwo wydanie dodatku na przełomie Q3/4?

pozdrawiam
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

wt sie 16, 2016 1:56 pm

Dzień dobry
Projekt Babel toczy się swoim nieśpiesznym rytmem, który dodatkowo spowolniły wakacje. Ze swojej strony mam ograniczoną paletę możliwości stymulowania społeczności do większej aktywności przy tłumaczeniach. Robimy co w naszej mocy i jesteśmy pełni wiary, że stworzenie Babela było dobrą decyzją.
Jeśli chodzi o stworzenie DLC do mobilnej wersji "TWoM" to prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i jego premiera na przełomie Q3/Q4 pozostaje aktualna.
Pozdrawiamy.
real
Posty: 301
Rejestracja: ndz lis 15, 2015 2:34 pm

pt wrz 02, 2016 10:31 am

Dzień dobry,

W raporcie półrocznym mowa jest o dalszych działaniach mających wspierać monetyację TWoM. Czy planujecie coś więcej niż wydanie TLO na mobile oraz aktywizację sprzedaży poprzez promocje?

pozdrawiam
ODPOWIEDZ