This War Of Mine

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
INW
Posty: 29
Rejestracja: czw wrz 25, 2014 9:02 am

ndz gru 07, 2014 12:41 pm

@Admin

Z pewnością wynika to z faktu, że inne firmy wypuszczają nową grę i informują po tygodniu-dwóch o wynikach sprzedaży, wypuszczają grę planszową i robią z tego ferment w prasie itd. itd.

Generalnie chodzi o to, że robią PR inwestorski, dzięki któremu kurs akcji wzrasta z byle powodu, a tu powód byłby ogromny a mimo to nie ma takiego czegoś... Pewnie stąd zaskoczenie wielu nowych akcjonariuszy, którzy przeszli z innych spółek i liczyli na tego typu 'wsparcie'.

Tak się zastanawiam czy jednak nie powinniście rozważyć jakiejś wyważonej formy informowania rynku o pewnych liczbach/statystykach nie tylko w raportach kwartalnych... ;)
grot
Posty: 4
Rejestracja: ndz gru 07, 2014 6:59 pm

ndz gru 07, 2014 7:03 pm

Rozumiem, że firma miała taką politykę informacyjną, że ważne rzeczy pokazywała tylko w raportach kwartalnych. Wydaje mi się jednak, że podawane informacje o ilości sprzedanych egzemplarzy przełożyłyby się na wysokość sprzedaży. Sukces sprzedaży miałby przełożenie na media, a to zachęciłoby kolejnych potencjalnych klientów. No bo skoro tylu już ma to ja też sobie kupię.
To taka moje subiektywna opinia.
aircanada15
Posty: 36
Rejestracja: ndz gru 07, 2014 7:20 pm

ndz gru 07, 2014 7:22 pm

Kazda firma sprzedająca grę na Steam dostaje od Valve program-tracker w ktorym na bieżaco może śledzić sprzedaż swojego produktu ( ilośc sprzedanych egzemplarzy).
bidus77
Posty: 11
Rejestracja: czw lis 20, 2014 6:35 pm

ndz gru 07, 2014 11:19 pm

do Admin
Nie miałem zamiaru sugerować iż Spółka informuje dużych akcjonariuszy z pominięciem drobnych, natomiast zbyt długo jestem uczestnikiem rynku aby wierzyć że takie rzeczy nie mają miejsca a co do polityki informacyjnej Spółki to pozwolę sobie wkleić pkt drugi dobrych praktyk spółek z rynku New Connect

"Spółka powinna zapewnić efektywny dostęp do informacji niezbędnych do oceny sytuacji i perspektyw spółki oraz sposobu jej funkcjonowania." Jeżeli uważają Państwo, iż realizują go prawidłowo to po prostu żyjemy w dwóch różnych światach i tyle
pieniek
Posty: 213
Rejestracja: wt wrz 02, 2014 1:26 pm

pn gru 08, 2014 10:46 am

Czy doczekamy się jakiejś fajnej edycji kolekcjonerskiej TWoM?? Ja z chęcią bym kupił i postawił w honorowym miejscu ;) . Sądzę że wielu by miało ochotę kupić taką wersję.

A tak poza tym to cenega wypuscila zdecydowanie za mało pudełek. Praktycznie nie można ich kupić . Tam gdzie były ( np muve.pl) juz sie skończyły. Sklepy empik muve.pl juz nawet TWoM wcale nie uwzględniaja w bestsellerach pudełkowych, pomimo że w wekend był na czołowych miejscach bestsellerów pudełkowych

P.S Na SW dostałem bana, ot taka merytoryka tam panuje.

Pozdrawiam.
Admin
Site Admin
Posty: 1757
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pn gru 08, 2014 4:47 pm

@bidus - Co kwartał udzielana jest właśnie taka informacja w raporcie kwartalnym i w raportach bieżących. Jest to sprecyzowane przez GPW co i kiedy należy publikować, i to dokładnie robimy. Więc najwyraźniej żyjemy w dwóch różnych światach. Za kolejne tego typu uwagi będzi ban.
bidus77
Posty: 11
Rejestracja: czw lis 20, 2014 6:35 pm

pn gru 08, 2014 7:54 pm

A z którego paragrafu chcecie mnie zbanować ?
Czy moja poprzednia wypowiedź była niekulturalna ? Założyłem nowy wątek ?
Czy za to że zwróciłem wam uwagę na to że nie działacie zgodnie ani z literą ani tym bardziej z duchem przepisów mających zapewnić jak najlepszy dostęp inwestorów do informacji ?
Robicie świetne gry i za to należą się najwyższe wyrazy uznania. Jednak waszemu komunikowaniu się z inwestorami naprawdę można wiele zarzucić. Zamiast się wnerwiać to się po prostu zastanówcie czy czasami nie mam racji. A najlepiej będzie jeżeli postawicie się w sytuacji drobnego inwestora, który jako takie informacje ma co kwartał a resztę czasu musi wypełniać domysłami.
grot
Posty: 4
Rejestracja: ndz gru 07, 2014 6:59 pm

pn gru 08, 2014 9:29 pm

Czy ktoś mógłby odpowiedzieć dlaczego w empikach nie ma gry ? Byłem w dwóch i zero. Sprzedawca sprawdził w okolicznych miastach i też nie znalazł, nie wiedział nawet czy były i się skończyły czy też w ogóle ich nie było.
Dla mnie to dosyć dziwne.
Graf78
Posty: 148
Rejestracja: wt kwie 08, 2014 9:22 pm

pn gru 08, 2014 10:41 pm

gry nie ma pewnie dlatego ze polski rynek sie nie liczy, ja tez bym wysłał pudłeka na zachód bo tam sie dostaje lepsze ceny 8-)
a trzy chyba nie sądzicie że na tym forum Zarząd poda liczbę sprzedanych egz?? takie coś było by nieuczciwe wzgledem pozostałych inwestorów :idea:
QMX
Posty: 8
Rejestracja: wt lis 25, 2014 9:53 am

pn gru 08, 2014 10:57 pm

W empikach nie ma gry, w media expert to samo. Jak dla mnie poważny błąd, jak ktoś nie znajdzie w 2 miejscach to zrezygnuje i kupi co innego. Do tego przy wejściu plakaty reklamowe np Far Cry czy Assasin a tu cisza.. Proszę o informacje czy zamierzacie się tym zająć czy nadal tak będzie ? Idą święta, ogromny popyt przejdzie koło nosa ... Przydały by się jakieś plakaty przy wejściach z dużym napisem że to Polska gra, bestseller, hit - ludzie kupują - bo polskie !

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ