This War Of Mine

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
Graf78
Posty: 148
Rejestracja: wt kwie 08, 2014 9:22 pm

śr gru 03, 2014 7:29 pm

11 Bit studios nie ma w zwyczaju podawać jakichkolwiek wyników sprzedażowych swoich gier, taki zwyczaj jest od lat, niestety trzeba sie z tym pogodzić i ufać firmie, plus taki że nikt postronny nie wykorzysta informacji poufnej dla odniesienia własnych korzyści.
bidus77
Posty: 11
Rejestracja: czw lis 20, 2014 6:35 pm

czw gru 04, 2014 10:01 pm

Ok może mam za krótki staż związany z zainteresowaniem się firmą. Ale może fajnie by było aby do kogoś w firmie dobiła się świadomość, że chlebem powszednim akcjonariuszy długo i krótkoterminowych jest dokonywanie lepszych bądź gorszych wycen a do tego potrzebne nam są jak najbardziej bieżące dane. I skoro ktoś wybiera cyfrowy kanał dystrybucji bo daje mu to np możliwość szybszej i łatwiejszej sprzedaży to niech również ma świadomość że właśnie dzięki temu że w dzisiejszym świecie przepływ informacji przyspieszył niebotycznie i również inwestorzy oczekują szybszej informacji nt tego co jest w spółce a nie tylko ustawowego raportu co się działo w poprzednim kwartale i to z 45 dniowym opóźnieniem. Mega kombinat Alcoa przedstawia swoim inwestorom raporty kwartalne kilka dni po końcu kwartału można ? Można tylko trzeba chcieć. Fajnie że firma jest w nowoczesnej branży i czerpie pełnymi garściami z postępu technologicznego ale fajnie by było aby w końcu do tej ale i do innych spółek doszło że to co przyspiesza ich działalność sprawia, iż inwestorzy oczekują szybszej informacji
Graf78
Posty: 148
Rejestracja: wt kwie 08, 2014 9:22 pm

czw gru 04, 2014 10:40 pm

bidus77 pisze:Ok może mam za krótki staż związany z zainteresowaniem się firmą. Ale może fajnie by było aby do kogoś w firmie dobiła się świadomość, że chlebem powszednim akcjonariuszy długo i krótkoterminowych jest dokonywanie lepszych bądź gorszych wycen a do tego potrzebne nam są jak najbardziej bieżące dane. I skoro ktoś wybiera cyfrowy kanał dystrybucji bo daje mu to np możliwość szybszej i łatwiejszej sprzedaży to niech również ma świadomość że właśnie dzięki temu że w dzisiejszym świecie przepływ informacji przyspieszył niebotycznie i również inwestorzy oczekują szybszej informacji nt tego co jest w spółce a nie tylko ustawowego raportu co się działo w poprzednim kwartale i to z 45 dniowym opóźnieniem. Mega kombinat Alcoa przedstawia swoim inwestorom raporty kwartalne kilka dni po końcu kwartału można ? Można tylko trzeba chcieć. Fajnie że firma jest w nowoczesnej branży i czerpie pełnymi garściami z postępu technologicznego ale fajnie by było aby w końcu do tej ale i do innych spółek doszło że to co przyspiesza ich działalność sprawia, iż inwestorzy oczekują szybszej informacji
niestety obawiam się że jeśli chcesz być informowany o wszystkim to musisz wybrać inne firmy z branży Vivid, CDR, CIG ...
tu jest jak jest i nikt z duzych akcjonariuszy nie narzeka, firma zamiast robic PR robi doskonałe gry i niech tak zostanie bo widać efekty na 1 sesji te akcje kosztowały ok 4PLN po ile sa dziś sam wiesz a to raczej nie koniec
Piotrch
Posty: 12
Rejestracja: czw lis 13, 2014 11:29 am

czw gru 04, 2014 11:49 pm

Witam,
Takie pytanie mam. Czy prawdą będzie stwierdzenie, że deweloperzy mają "bieżący" podgląd na stan sprzedaży ich produktu (rozumiem, że na liczbę sprzedanych sztuk, nie na przychody?), ale steam dokonuje rozliczeń w terminach miesięcznych? Po prostu zaczęła mnie zastanawiać kwestia, skąd właściwie spółka może wiedzieć, że 1) koszty gry zwróciły się po 2 dniach, 2) przychody w czasie wyprzedaży steam były znacząco wyższe niż w weekend premierowy skoro interwały płatności ze strony steam są miesięczne.

Oczywiście nie śmiem kwestionować tych doniesień, po prostu zastanawia mnie jak to działa. Z góry dzięki za wyjaśnienie.
bidus77
Posty: 11
Rejestracja: czw lis 20, 2014 6:35 pm

pt gru 05, 2014 12:52 pm

Graf78 pisze: niestety obawiam się że jeśli chcesz być informowany o wszystkim to musisz wybrać inne firmy z branży Vivid, CDR, CIG ...
tu jest jak jest i nikt z duzych akcjonariuszy nie narzeka, firma zamiast robic PR robi doskonałe gry i niech tak zostanie bo widać efekty na 1 sesji te akcje kosztowały ok 4PLN po ile sa dziś sam wiesz a to raczej nie koniec
E tam gdzieś tam w środku zawsze mnie gniecie że Spółka idzie po cudze pieniądze ale tak na prawdę w głębokim poważaniu ma dawców kapitału i zasłania się tym że spełnia wymogi (co mi przypomina durne tłumaczenie urzędników że oni tylko przestrzegają przepisów a że przepisy są nie przystające do rzeczywistości to już ich nie interesuje) Dotyczy to niestety bardzo dużej liczby spółek zarówno z NC jak i GPW Duży akcjonariusz ma zawsze lepszy kontakt ze spółką niż mały stąd i informacja posiadana jest zwykle lepszej jakości. Więc myślę że dużemu jest łatwiej zaakceptować taką a nie inną politykę informacyjną ba nawet czasami to jest nawet dużemu na rękę ;)
fire005
Posty: 2
Rejestracja: pt gru 05, 2014 4:45 pm

pt gru 05, 2014 4:50 pm

Graf78 pisze:11 Bit studios nie ma w zwyczaju podawać jakichkolwiek wyników sprzedażowych swoich gier, taki zwyczaj jest od lat, niestety trzeba sie z tym pogodzić i ufać firmie, plus taki że nikt postronny nie wykorzysta informacji poufnej dla odniesienia własnych korzyści.
Oczywiście ufamy 8-) , ale już raz złamaliście ten "zwyczaj" informując, że koszty gry zwróciły się w dwa dni. Wtedy zwyczaj nie przeszkadzał?
Graf78
Posty: 148
Rejestracja: wt kwie 08, 2014 9:22 pm

pt gru 05, 2014 7:22 pm

fire005 pisze:
Graf78 pisze:11 Bit studios nie ma w zwyczaju podawać jakichkolwiek wyników sprzedażowych swoich gier, taki zwyczaj jest od lat, niestety trzeba sie z tym pogodzić i ufać firmie, plus taki że nikt postronny nie wykorzysta informacji poufnej dla odniesienia własnych korzyści.
Oczywiście ufamy 8-) , ale już raz złamaliście ten "zwyczaj" informując, że koszty gry zwróciły się w dwa dni. Wtedy zwyczaj nie przeszkadzał?
wyjątek potwierdza regułe 8-)
t0m4s
Posty: 42
Rejestracja: czw cze 05, 2014 8:06 pm

pt gru 05, 2014 8:00 pm

Steam znowu promuje TWoM na "głównej".
Spółka coś płaci za tą reklamę czy to steam promuje ze względu na dobrą sprzedaż ?
Pytam bo jestem ciekaw jak to działa 8-)
hazard
Posty: 115
Rejestracja: czw kwie 03, 2014 7:04 pm

sob gru 06, 2014 7:30 pm

@t0m4s
To raczej w interesie steam'a promować dobrze sprzedające się gry + mamy promocje na gry nominowane do Game Awards.

Planujecie sprzedawać koszulki i inne gadżety z TWoM? Sam jestem zainteresowany, dodatkowo myślę, że można by przesłać po kilka sztuk dla wybranych użytkowników twitch cz YT, żeby je rozdali swoim widzom. Marketing niewielkim kosztem :)
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

ndz gru 07, 2014 12:58 am

Wielokrotnie informowalismy, ze najklarowniejsze wg naszego przekonania sa raporty finansowe okresowe. Czytajac forum to i inne widac jak nieznajoma jest ta branza dla przytlaczajacej wiekszosci osob udzielajacych sie na forach i nic w tym dziwnego, bo jest bardzo specyficzna i ewoluuje w szalonym tempie.

@bidus - Jako admin uwazam, ze tekstami o glebokim powazaniu łamie Pan wyjątkowo uproszczony regulamin forum. Na razie tylko ostrzeżenie, żeby pisać bez przytyków i kulturalnie. Jesli uważa Pan, ze informujemy duzych inwestorów a malych nie - to prosze to zglosic do Rady Giełdy.
ODPOWIEDZ