This War Of Mine

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
Admin
Site Admin
Posty: 1547
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

wt sie 21, 2018 9:34 am

Dzień dobry

Decyzja, żeby to zewnętrzne studio wykonało dla nas port "TWoM" i "Beat Copa" na Nintendo Switch wynika z kilku powodów. Nie będziemy ukrywać, że nie mamy jeszcze kompetencji w tworzeniu/portowaniu gier na konsolę Sony. Ich zbudowanie zajmuje trochę czasu i wymaga inwestycji. Czasami po prostu bardziej opłacalne jest powierzenie realizacji jakiegoś zadania/projektu zewnętrznym specjalistom, niż mierzenie się z nim samemu. Chodzi przede wszystkim o czas bo przeniesienie gry na kolejną platformę sprzętową nie jest kosztowną rzeczą. Nie można też pomijać czynnika ludzkiego. Żeby samodzielnie zrobić port dla "TWoM" i "Beat Copa" musielibyśmy oddelegować do tego kilku pracowników, którzy w tym czasie mogliby robić inne, bardziej przyszłościowe z punktu widzenia biznesowego rzeczy, np tworzyć DLC do "Frostpunka" czy pracować nad "Projektem 8".

Nie wiemy jeszcze czy kolejne tytuły z naszego portfolio będziemy portować na Nintendo Switch samodzielnie (i budować kompetencje w tym kierunku) czy też będziemy wspierać się firmami zewnętrznymi. Przede wszystkim nie wiemy, czy nasze kolejne tytuły trafią na tę platformę. Przypomnę, że 11 bit studios S.A. chce tworzyć gry coraz "większe" co oznacza, że coraz trudniej będzie je "wtłoczyć" na urządzenia przenośne/mobilne ze względu na ich technologiczne ograniczenia.

Pozdrawiamy.
Rif
Posty: 305
Rejestracja: ndz lut 15, 2015 11:16 am

pt wrz 14, 2018 12:53 pm

Dzień dobry,

Skoro pstryczkowe TWOM Complete Edition ma ukazać się w listopadzie, można domniemywać, że ta i premiery końcowych dwóch scenariuszy Stories dla PC zbiegną się z czwartą rocznicą wydania gry.

Czy zatem w planach jest wydanie równolegle zestawu Complete Edition (zgodnie z nazwą zawierające wszystko co do tej gry stworzono) dla PC, w cenie odpowiednio wyższej od podstawki na podobieństwo Witcher 3: GOTY (różnica w cenie 50%)?

Podniesienie ceny dla kompletnej edycji, to dobry układ na połączenie monetyzacji podstawki i rozszerzeń, ale też gwarancja, że nieco wyższe przychody będą generowane z dalszych wyprzedaży, które już teraz przyjmują wartości - 75-80%.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
lizotus
Posty: 75
Rejestracja: wt cze 20, 2017 12:46 pm

pt wrz 14, 2018 3:07 pm

Wątpliwe by wydali kompletną edycję w tym roku. Nie ma to 'uzasadnienia biznesowego' :P Najpierw muszą odkurzyć przepustkę sezonową tzn. znaleźć na nią nowych nabywców.

A jeśli chodzi o Twom 2 - najlepiej byłoby zrobić już w 3d. Projekt byłby kosztowny i wymagał sporej ekipy - czyli temat na przyszłość....
Admin
Site Admin
Posty: 1547
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pt wrz 14, 2018 3:46 pm

Dzień dobry

Rosnące portfolio gier własnych i z wydawnictwa, większa ilość platform sprzętowych, wersji językowych oraz płatne i bezpłatne DLC do naszych gier dają nam bardzo duże możliwości stymulowania sprzedaży nad czym aktywnie pracujemy.
Mamy już zaplanowaną strategię jak maksymalnie wykorzystać premierę "TWoM" na Nintendo Switch, premierę kolejnej części "TWoM:Stories" oraz czwartą rocznicę premiery tego tytułu. Ale oczywiście nie możemy zdradzać naszych pomysłów z wyprzedzeniem, żeby nie palić tematu. Prosimy o trochę cierpliwości....

Pozdrawiamy
blah8760
Posty: 79
Rejestracja: śr cze 21, 2017 2:06 pm

sob wrz 15, 2018 1:32 pm

Mi tam się marzy dodatek do TWOM który polegałby np. na wydostanie się z oblężonego miasta przez przejście kolejnych lokalizacji, bez budowania kryjówki. Idziesz, skradasz się, omijasz żołnierzy/bandytów lub walczysz, czasem spotykasz handlarza z jedzeniem czy apteczkami etc.
blah8760
Posty: 79
Rejestracja: śr cze 21, 2017 2:06 pm

pt paź 12, 2018 2:51 pm

Wiem, że dział marketingu etc, ale jedno pytanie, czy przed 14 listopada pojawi się druga część Stories? Bo rocznica rocznicą, ale w komentarzach na Steam ludzie już się niecierpliwią.
Admin
Site Admin
Posty: 1547
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pn paź 15, 2018 11:01 am

Dzień dobry

Tak jak Pan słusznie zauważył, nie możemy na Forum Inwestorskim zdradzać terminu premiery kolejnego dodatku do "TWoM" z serii "TWoM:Stories" i psuć planów działowi marketingu.
Przypomnę jednak, że w przeszłości wykorzystywaliśmy już kolejne rocznice premiery "TWoM", żeby przypomnieć graczom o tym tytule.........

Pozdrawiamy
Admin
Site Admin
Posty: 1547
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

śr paź 31, 2018 1:50 pm

Dzień dobry

Jest nam miło poinformować, że 14 listopada 2018 roku, czyli w czwartą rocznicę premiery gry "This War of Mine" do sprzedaży trafi drugi z epizodów z zainicjowanej rok temu serii "TWoM: Stories".
Poniżej pozwolę sobie zamieścić informację na ten temat, którą rozesłaliśmy do mediów i inwestorów.


11 bit studios S.A. tworzy „TWoM: Stories – The Last Broadcast”

W czwartą rocznicę premiery gry „This War of Mine”, czyli 14 listopada 2018 roku, 11 bit studios S.A., wypuści na rynek drugi dodatek z zainicjowanej rok temu serii „TWoM: Stories”, którego tytuł będzie brzmiał „TWoM: Stories – The Last Broadcast”.
- Połączyliśmy siły z Meg Jayanth, autorką znaną między innymi ze stworzenia fabuły do wielokrotnie nagrodzonej gry „80 days”, żeby razem wykreować nową opowieść w „This War of Mine” – opowiada Grzegorz Miechowski, Prezes Zarządu 11 bit studios S.A. Przyznaje, że stworzenie DLC zajęło Spółce nieco więcej czasu niż wcześniej zakładano. - Ale tak tworzymy gry w 11 bit studios S.A. Iterujemy projekty niezliczoną ilość razy, aby na końcu dostarczyć historie, które mocno zapadają w pamięć – stwierdza. Główny motyw dodatku to cena, jaką płacą ludzie za mówienie prawdy.
W „TWoM: Stories – The Last Broadcast” Spółka zaoferuje graczom mnóstwo nowych pomysłów, różne zakończenia, nowe mechaniki, nowe dylematy moralne właśnie o mówieniu prawdy, która kształtuje świat dookoła ludzi, nowe grywalne postacie cywili i nowe miejsca do odwiedzenia w oblężonym mieście Pogoren. - To wszystko musiało być tak mocne w odbiorze graczy jak inne historie w „This War of Mine”. Z tego powodu, kiedy otrzymaliśmy scenariusz od Meg, musieliśmy dopracować i iterować nowy dodatek mnóstwo razy. Musieliśmy się upewnić, że na końcu gracze otrzymają takie doświadczenie, jakiego od nas oczekują – mówi Tomasz Kisilewicz, Project Lead odpowiedzialny za stworzenie najnowszego DLC do „TWoM”
Nowy dodatek zadebiutuje w cenie 14,99 PLN (3,99 USD/EUR). Jest on znacznie większy od poprzedniego pod względem zawartości. Dlatego Season Pass (pakiet wszystkich trzech epizodów z serii „TWoM: Stories”) zmieni cenę na 24,99 PLN (6,99 USD/EUR) w dniu premiery dodatku, czyli 14 listopada br.
Pierwszy dodatek do „TWoM” z serii „TWoM: Stories: zadebiutował 14 listopada 2017 roku. Został bardzo pozytywnie przyjęty przez graczy, którzy do tej pory kupili kilkaset tysięcy jego kopii wydłużając tym samym monetyzację podstawowej wersji „TWoM”.
„TWoM: Stories – The Last Broadcast” będzie dostępny na Steam, GOG.com, Humble Store i innych cyfrowych sklepach.

Trailer zapowiadający zbliżającą się premierę jest dostępny pod linkiem:
https://www.youtube.com/watch?v=DnI5j8f ... e=youtu.be


Pozdrawiamy
blah8760
Posty: 79
Rejestracja: śr cze 21, 2017 2:06 pm

śr paź 31, 2018 2:51 pm

A czy dodatek ten wyjdzie na macOS? Na Steam są wymagania tylko dla PC.
Awatar użytkownika
lizotus
Posty: 75
Rejestracja: wt cze 20, 2017 12:46 pm

śr paź 31, 2018 3:18 pm

Najwyższy czas bo jak widać po ocenach przepustki gracze już dawno stracili cierpliwość
Ostatnie recenzje: Bardzo negatywne (66)
Wszystkie recenzje: Mieszane (848)
Tylko 15% na plus. Na przyszłość w przypadku Frostpunka proszę umieścić w opisie informację kiedy czego należy się spodziewać. Może być z dokładnością do kwartału i zastrzeżeniem drobnych przesunięć czasowych.

Nowa cena lepiej dobrana.
ODPOWIEDZ