This War Of Mine

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
Rafał80
Posty: 66
Rejestracja: czw wrz 10, 2015 9:42 am

czw lis 12, 2015 11:59 pm

Przestańcie płakać, bo to śmieszne i żałosne jest. Polityka cenowa jest doskonała, bo pozwala zarabiać spółce na promocjach, co pokazali na przykładzie wersji PC. Jak jesteście takimi ekspertami to sami załóżcie firmę i będziecie mogli się tam popisać swoją wiedzą.
baks
Posty: 300
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

pt lis 13, 2015 1:44 am

Chyba źle to odczytujesz. Przynajmniej w moim przypadku jest to konstruktywna "krytyka" - spółka przyzwyczaiła nas do wysokiej jakości produktów i doskonałej strategii i nie ma zgody na obniżanie lotów.
A ostatnie miesiące jest z tym wyraźnie słabiej. Stąd nasze rozmowy i próby pokazania niepokoju i niezadowolenia aby spółka nie spoczywała na laurach. Może czasem trochę zbyt krytycznie ale w ramach kulturalnej krytyki..... ;)
Nawet w rodzinie czasem mówi się krytyczne słowa. :)
Walec
Posty: 15
Rejestracja: śr wrz 02, 2015 10:05 am

ndz lis 15, 2015 1:35 pm

Dzień dobry,

Czy możemy liczyć na krótki komentarz odnośnie debiutu TWOMa na smartfony - rzeczywistość versus oczekiwania?

Pozdrawiam serdecznie
real
Posty: 301
Rejestracja: ndz lis 15, 2015 2:34 pm

ndz lis 15, 2015 2:43 pm

Dzień dobry,

Na pewno zdajecie sobie Państwo sprawę z wysokiej elastyczności cenowej popytu na TWoM w kanale mobilnym. W związku z powyższym jak zamierzacie kształtować cenę TWoM w tym kanale w przyszłości?

TWoM w cenie 6,99 USD jest wielkim hitem, jednak wielu inwestorów ma obawy, że po zakończeniu promocji i wejściu do sprzedaży w cenie regularnej tj. 14,99 USD gra "przepadnie". Czy w związku z bardzo dobrą bieżącą sprzedażą gry rozważacie Państwo przedłużenie promocji związanej z debiutem?

pozdrawiam
Rafał80
Posty: 66
Rejestracja: czw wrz 10, 2015 9:42 am

ndz lis 15, 2015 3:09 pm

Kiedy skończycie udawać ekspertów od skutecznej sprzedaży i monetyzacji produktów? Jeżeli spółka utrzymałaby obecną cenę to po kilku tygodniach gra przepadłaby na zawsze i nie byłoby już z czego promocji robić. To nie symulator kozy, tu nie da się utrzymać topów sprzedaży przez miesiące, albo lata. Spółka ma fantastyczną politykę cenową co udowadnia przykład świetnej monetyzacji wersji PC. Dajcie już spokój z tym wypłakiwaniem się. To, że spółka, ustami rzecznika, bardzo chętnie odpowiada na pytania, nie oznacza, że pozwoli żeby anonimowe osoby na forum, które nawet nie muszą być akcjonariuszami, decydowały o polityce cenowej ich produktów. Ja jak czytam wasze wpisy to zakładam, że jesteście od konkurencji i źle życzycie spółce.
pieniek
Posty: 213
Rejestracja: wt wrz 02, 2014 1:26 pm

ndz lis 15, 2015 11:41 pm

A dlaczego sądzisz że tego typu gra tak bardzo różni się sprzedażą( poza ceną) np od monument valley, szczególnie gdyby ja ciągle rozwijali ,czego koszty nie są duże. Tu jest mnóstwo pola do rozwoju gry: sytuacji, lokacji itp. Poza tym chodzi o pewną rozbieżność w tym co jest komunikowane( nawet na forum), a tym co potem się dzieje, jak sławetny brak robienia dobrze fundom przez spółkę, a dyrektorzy z tym nie mieli problemu, jak to iż rynek mobliny jest zupełnie inny niż rynek PC , a to na PC jest agresywna polityka cenowa, jak to że przedstawiciele spółki mijali się z prawdą, że konsol nie będzie, chociaż już w 2014 podpisali umowę z KOCH MEDIA( mogli mówić konsekwentnie" bez komentarza").To wszystko sprawia wrażenie ,że polityka informacyjna jest kierowana tak aby to insaiderzy znali cale spektrum dotyczące 11 bit, a rynek ma się wszystkiego sam domyślać często odnosząc wrażenie nawet dezinformacji, to chyba nie jest w duchu równego dostępu do informacji dla wszystkich akcjonariuszy spółki.

Chyba ta konsolidacja zbytnio męczy, na tle tego co się dzieje z innymi spółkami gamedevu, szczególnie podkreślając różnice wskaźników fundamentalnych o czym pan Dariusz też wspominał. W każdym na jakiś czas zamilknę, to co miałem do przekazania, czyli perspektywę spojrzenia na pewne tematy ze strony jednego z mniejszościowych akcjonariuszy , przekazałem.


P.S Gratuluje udanego debiutu na smarty, myliłem się i zbyt nerwowo podszedłem do pewnych zdarzeń.

Pozdro.
Longus
Posty: 5
Rejestracja: śr sie 12, 2015 9:47 am

pn lis 16, 2015 11:12 am

pieniek pisze:To wszystko sprawia wrażenie ,że polityka informacyjna jest kierowana tak aby to insaiderzy znali cale spektrum dotyczące 11 bit, a rynek ma się wszystkiego sam domyślać często odnosząc wrażenie nawet dezinformacji, to chyba nie jest w duchu równego dostępu do informacji dla wszystkich akcjonariuszy spółki.
Tu się w pełni zgadzam z przedmówcą. Polityka (dez)informacyjna 11 bit wręcz poraża. Jako akcjonariusz posiadający w portfelu jeszcze dość pokaźny pakiet z debiutu spółki na NC, jestem nią zniesmaczony. Zagrywki ojców założycieli urągają dobrym praktykom. I choć każdy ma prawo ze swoimi akcjami robić to, co uważa za słuszne, to jednak nie każda transakcja jest stosowna. Wszystkie transakcje akcjami założycielskimi powinny być transparentne aż do bólu. Tymczasem zarząd wywala w parkiet 119 tys. akcji nie tylko bez poinformowania mniejszościowych o swoim zamiarze, ale w dodatku używając do tego podejrzanego mechanizmu i kłamliwych informacji.

Nadal wierzę w spółkę i nie wypuszczam akcji z rąk, ale zarządowi nie wierzę już ani trochę.
t0m4s
Posty: 40
Rejestracja: czw cze 05, 2014 8:06 pm

pn lis 16, 2015 6:33 pm

Nadal wierzę w spółkę i nie wypuszczam akcji z rąk, ale zarządowi nie wierzę już ani trochę.
Trzymasz akcje = wierzysz zarządowi :)
Jak zresztą większość tych co ma trochę "nosa".
Przy długiej konsolidacji w okolicach 10zl również była pewna zasłona informacyjna...do czasu.
Później powstalo to forum a komunikacja z rynkiem stała się wyraźnie lepsza.
Motywacją była sprzedaż części akcji - nie mówię tego złośliwie, zarząd ma prawo zmaterializować część sukcesu.
Musisz zrozumieć że zarząd ŻADNEJ spółki giełdowej nie ma ustawionego priorytetu pod drobnych inwestorów.
Fundy które objęły te akcje wiedzą więcej i tak musi być - możesz się z tym pogodzić lub sprzedać akcje.
Lepsze takie rozwiązanie jak tutaj niz to co robi pinokio na CIG - on uwielbia opowiadać o perspektywach i plusach outsourcingu do Chin :)
hazard
Posty: 115
Rejestracja: czw kwie 03, 2014 7:04 pm

pn lis 16, 2015 9:08 pm

Trzeba rozróżnić dezinformacje od ochrony informacji dla dobra spółki. To, że spółka zaprzeczała o wersji konsolowej powodowane było prawdopodobnie zapisami w umowie z wydawcą. Zbyt wczesne ujawnienie informacji, może spowodować puszczenie tej wiadomości w eter na długo przez planowaną premierą. Jak można zauważyć spółka nie przepłaca za artykuły sponsorowane czy reklamy ale bazuje na notkach prasowych, które są elementem marketingu. To, że po umowie z Koch Media pojawią się konsole można było domyślić się dużo wcześniej, pojawiały się też przecieki ze stron sprzedających wersje pudełkowe itp. Dla rynku nie było żadnego zaskoczenia.

Zarząd to również akcjonariusze i to tacy, którzy do tego sukcesu się walnie przyczynili. Mi nic do tego kiedy i za ile zarząd sprzedaje swoją cześć własnego sukcesu, aczkolwiek powstałe zamieszanie było niepotrzebne i nie warte. Z punktu widzenia drobnych akcjonariuszy byłoby też lepiej gdybyśmy poznali kto był po drugiej stronie transakcji.
baks
Posty: 300
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

pn lis 16, 2015 9:15 pm

Ponarzekać można a czasem trzeba. Jednak nie zapominajmy, że w prawie każdej spółce pierwotni właściciele po jakimś czasie wychodzą ze spółki w części a nawet w całości. Nie oznacza, że nie wierzą w spółkę tylko zaspokajają swoje potrzeby do puki mogą. Gdy już kasa i akcje się wyczerpią "problem" się rozwiąże. Właściciele budują wartość spółki aby mogli szybciej na niej zarobić niż z pracy u innych. Nawet przy sprzedaży całości pakietów nie oznacza, że Zarząd nie może pracować dalej w spółce ... tyle, że wtedy już w innej roli niż właściciel i to ktoś inny wtedy dyktuje warunki płacowe.
Nie ma także ograniczeń w sprzedaży jednak poziom zaangażowania jest już bliski granicy ryzyka. Spółką można zarządzać mając nawet tylko 10% akcji pod warunkiem pewnych parytetów i pewności dużego rozdrobnienia akcji. Stąd nawet dość korzystne dla spółki jest posiadanie przez fundusze pakietów nie większych niż 5%. Nie ma ryzyka, że2 fundusze się dogadają i zmienią Zarząd. Stąd polityka może mieć swoje znaczenie a większa ilość funduszy trzyma się po trochu w szachu ... przynajmniej na razie. Raport pokaże jak wypadła strategia Zarządu za ostatni kwartał.
Niezależnie od wyników liczę, że kolejne 2 kwartały będą dużo lepsze.

Zamieszaniu sami jesteśmy winni bo część oczekuje, ża akcje będą zawsze rosły i spółka musi robić wszystko aby kurs rósł. To tak nie działa - spółka nie da rady na siłę wpływać na kurs bez spekulacji tylko robią swoje. I to jest najlepszy scenariusz.
Wystarczy spojrzeć na Nico i widać co osiągnęli a tyle szumu robili.
VVG może osiągnąć sukces ale jeśli pozostaną na podobnym etapie sukcesu jak teraz to kurs może już nie być taki "wesoły" jak teraz. Boxing 2 pewnie przyniesie im więcej kasy ale czy będzie hitem zobaczymy już na dniach.
Spółka spokojnie buduje wartość produkcji i my także musimy się tego od nowa nauczyć. Trzeba to zrozumieć lub wyjść. :)
ODPOWIEDZ