Strategia na kolejne lata

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

śr maja 18, 2022 11:57 am

Dzień dobry

Podtrzymujemy plany, że w I półroczu 2022 roku, najpóźniej do dnia Konferencji Inwestorskiej, którą zaplanowaliśmy na 14 czerwca (możemy już tę datę potwierdzić na 100 proc.) podzielimy się z "rynkiem" informacjami na temat dwóch nowych tytułów, jednego wewnętrznego i jednego zewnętrznego.

Pozdrawiamy
topfacet
Posty: 358
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 5:07 pm

śr maja 18, 2022 12:20 pm

Panie Darku,

a co do formatu samej konferencji kiedy można spodziewać się decyzji?
Mateusz
Posty: 28
Rejestracja: czw gru 20, 2018 8:59 pm

śr maja 18, 2022 2:02 pm

Witam, ja mam pytanie odnośnie strategi marketingowej do tej pory. Spółka ma tendencję do "zapowiadania zapowiedzi" i oczywiście rozumiem że inwestorzy chcą wiedzieć kiedy spółka coś pokaże i niejednokrotnie mocno "cisną" o podanie jakiejś konkretnej daty natomiast mam wrażenie że czasem kończy się to tak jak po teaserze frostpunka 2, coś co powinno być ekscytującym zaskoczeniem rynek odbiera jako rozczarowanie bo wiadomo było że coś pokażecie ale w sumie nie było to za wiele :) Mam nadzieje że te materiały z dwóch nowych gier to nie będą mgliste teasery tylko bardziej pełno prawne trailery bo jak nie to się znowu okaże że tylko u nas są spadki po prezentacji nowych gier :) Nie wiem w sumie czy jest tu gdzieś pytanie ale mam nadzieję że spółka ma jakąś strategie na pozytywne zaskakiwanie rynku bo narazie wychodzi to tak średnio, mam wrażenie że niepotrzebnie buduje się oczekiwania, jakby nikt nie wiedział że będzie teaser fp2 to nikt by nie narzekał że to było za malo. Oczywiście trzymam kciuki i rozumiem że był długi czas posuchy informacyjnej w związku z rozwijaniem 3 zespołów i coś tam trzeba było mówić ale teraz jak zagęści się liczba nowych projektów z odpalonym marketingiem mam nadzieję że będą lepsze efekty i więcej niespodzianek.
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

czw maja 19, 2022 3:53 pm

Dzień dobry

Zapowiadanie zapowiedzi jest odpowiedzią na liczne pytania Inwestorów dotyczące, kiedy będziemy pokazywać "coś" z gry (kolejnych gier). Staramy się odpowiadać na tak formułowane oczekiwania "rynku" choć nieraz mocno komplikuje to pracę pionu marketingu, który niektóre rzeczy chciałby komunikować nieco inaczej, częściej robiąc niespodzianki. Nie mamy wpływu na to, jak "rynek" odbiera informacje, którymi z nim dzielimy. Nie zawsze przecież muszą to być informacje pozytywne. Staramy się też nie składać obietnic bez pokrycia.
Podstawowa zasada marketingowa mówi, że informacje służące wypromowaniu jakiegoś produktu, w tym gry komputerowej, muszą być, w miarę rozkręcania kampanii promocyjnej, coraz ciekawsze, żeby budować tzw. hype przed premierą. To wyklucza, żeby pokazując pierwszy materiał o grze pokazywać w nim wszystkie detale. Bo co mielibyśmy pokazywać i o czym opowiadać w kolejnych etapach?

Pozdrawiamy
Mateusz
Posty: 28
Rejestracja: czw gru 20, 2018 8:59 pm

czw maja 19, 2022 5:06 pm

Nikt chyba nie sugerował żeby pokazywać wszystko, między wszystko a niemal nic jest spora szara strefa do zagospodarowania :) Mam po prostu nadzieję że w przyszłości będzie więcej okazji do spontanicznych zapowiedzi a mniej teaserów pod które buduje się oczekiwania przez kilka miesięcy podając datę ich wypuszczenia ( przybliżoną choć pewnie okolice konferencji). Nie miała być to do końca krytyka bo rozumiem że presja ze strony inwestorów jest duża i zwłaszcza w okresie posuchy informacyjnej trzeba było iść na kompromisy. Tak czy inaczej trzymam kciuki za dobry odbiór nowych materiałów.
topfacet
Posty: 358
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 5:07 pm

wt maja 24, 2022 10:51 am

Kiedy poznamy detale co do planowanej konferencji inwestorskiej? Godzinę rozpoczęcia oraz formę przeprowadzenia konferencji?
baks
Posty: 383
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

pn cze 13, 2022 12:19 pm

Czy spółka zaprezentuje na konferencji dodatkowe materiały o projektach własnych jak P8, Dolly i projekcie Vitriol oraz aktualną ilość podpisanych umów dla wydawnictwa ? Z tego co widzimy to faktycznie dużo się dzieje tak w zespołach własnych jak i w wydawnictwie. Ostatni czas przynosi owoce wcześniejszych działań. Chcielibyśmy jednak poznać aktualny stan zaawansowania działań i tego co się możemy spodziewać na lata 2023-2026.
Pozdrawiam
matcat00
Posty: 1
Rejestracja: czw wrz 22, 2022 8:28 am

czw wrz 22, 2022 8:31 am

Witam, czy spółka nie planowała nigdy / nie rozważała przejścia na jakiś zagraniczny rynek notowań w celu np. zapewnienia większej płynności czy po prostu ucieczki od giełdy polskiej?
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

czw wrz 22, 2022 9:04 am

Dzień dobry,

Wysoki i stale rosnący udział inwestorów zagranicznych w obrotach na GPW dobitnie pokazuje, że nie mają oni technicznych problemów z dostępem do akcji spółek notowanych na naszym parkiecie. Dual listing to nośne hasło, które co jakiś czas podnoszone jest przez doradców lub spółki, które wierzą, że wesprze to płynność ich akcji lub poprawi wycenę. Można oczywiście grymasić, że wyceny spółek na GPW (wskaźnikowe) są niższe niż na parkietach zachodnich, ale o tym decydują czynniki zewnętrzne (makroekonomiczne czy polityczne), na które spółki mają niewielki wpływ. Nie można też zapominać, że absolutna większość spółek z GPW to spółki małe, z uwagi na kapitalizację poniżej 1 mld EUR/USD pozostające poza radarami zagranicznych inwestorów. Podwójne notowania nic nie zmienią w tym temacie. To mrzonki, za którymi stoją tylko duże koszty związane nie tylko z przygotowaniem całej operacji (debiutu) ale też późniejszymi obowiązkami informacyjnymi, opłatami, itp.

Podsumowując. Nie rozważamy takiego scenariusza i nie prowadzimy jakichkolwiek prac w tym kierunku.

Pozdrawiamy
adu
Posty: 92
Rejestracja: ndz gru 20, 2015 11:51 pm

czw wrz 22, 2022 5:35 pm

I bardzo, motyla noga, dobrze! :D
ODPOWIEDZ