Frostpunk

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
sledzik
Posty: 29
Rejestracja: wt gru 11, 2018 12:29 pm

wt paź 08, 2019 6:13 pm

Spływają przecieki na temat sterowania frostpunka na konsolach.Jak oceniacie zachwyt graczy tym rozwiązaniem ? Czy to efekt wow czy tylko lekkie zdziwienie?
Admin
Site Admin
Posty: 1278
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

śr paź 09, 2019 11:15 am

Dzień dobry

Nigdy nie ukrywaliśmy, że bardzo zależało nam, żeby konsolowy "Frostpunk", który zaliczany jest do gier strategicznych, czyli mniej popularnych na konsolach, był bardzo "przyjazny" graczom konsolowym. Główną barierą dlaczego gry strategiczne nie cieszą się dużym wzięciem na konsolach są problemy ze sterowaniem za pomocą pada. Gracze nie chcą tracić czasu, żeby wgryzać się w temat co kryje się pod którym guzikiem na padzie. We "Frostpunku", dzięki naszym autorskim rozwiązaniom, problem ten został właściwie zaadresowany. Testy wewnętrzne i zewnętrzne oraz pojawiające się pierwsze recenzje potwierdzają, że ciężka praca, którą wykonaliśmy nad konsolowym portem "Frostpunka", mimo że zajęło nam to więcej czasu niż zakładaliśmy, przyniosła efekty. Mamy nadzieję, że przełoży się to pozytywnie na sprzedaż. Czy tak się stanie, przekonamy się już za kilka dni.....

Pozdrawiamy
t0m4s
Posty: 31
Rejestracja: czw cze 05, 2014 8:06 pm

śr paź 09, 2019 11:49 pm

Panie Darku,
1. Czy zapadła decyzja odnośnie podzielenia się z rynkiem kosztami konsolowego FP?
2. Możemy się spodziewać standardowego info o zwrocie tychże kosztów?
3. Może czas przemyśleć dzielenie się z rynkiem wolumenami sprzedaży, nieco częściej niż do tej pory?
Admin
Site Admin
Posty: 1278
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

czw paź 10, 2019 3:45 pm

Dzień dobry

Nie będziemy zdradzać dokładnych kwot, które przeznaczyliśmy na stworzenie wersji konsolowej "Frostpunka" przede wszystkim dlatego, że nie są to kwoty znaczące z perspektywy Spółki i posiadanych zasobów finansowych. Uchylając rąbka tajemnicy, jest to kwota większa niż sześciocyfrowa (oczywiście w polskich złotych) ale są to naprawdę "małe" miliony. Dlatego nawet rozpoczęcie amortyzowania konsolowego "Frostpunka" po jutrzejszej premierze będzie prawie niezauważalnie obciążało nasze wyniki finansowe (jeszcze zastanawiamy się, czy amortyzacja będzie trwała 24 miesiące czy 36 miesięcy, oczywiście amortyzacja będzie liniowa).

Nie sądzę, żebyśmy zdecydowali się na publikację informacji o zwrocie wydatków poniesionych na stworzenie konsolowego "Frostpunka" przede wszystkim dlatego, że nakłady zwróciły się już zanim tytuł trafił na rynek. :) Niektóre z umów z partnerami biznesowymi, o których mówiliśmy wiosną (cztery umowy o łącznej wartości 3 mln USD) dotyczyły właśnie konsolowego "Frostpunka". Partnerzy już jakiś czas temu przelali na nasze konta pieniądze z tytułu możliwości sprzedawania naszej gry (konsolowego "Frostpunka") nawet nie znając dokładnej daty jej premiery. To dobry przykład, że 11 bit studios S.A. jest bardzo wiarygodnym partnerem biznesowym dla najważniejszych graczy w światowej branży growej.

Wielokrotnie wyjaśnialiśmy w przeszłości skąd bierze się nasz sceptycyzm w dzieleniu się wolumenami sprzedaży gier. Po prostu, wysoki wolumen nie musi iść w parze z wysokimi przychodami ze sprzedaży (duże dyskonto cenowe łatwo podbija wolumeny sprzedaży). Czynnik ten obecnie tym bardziej nabiera znaczenia z uwagi na rosnącą popularności serwisów, które dają dostęp do gier w modelu abonamentowym gdzie deweloper dostają "sztywną" kwotę pieniędzy bez względu na to, czy w jego tytuł zagra 100 tys. graczy czy też 500 tys. graczy.

Pozdrawiamy
ODPOWIEDZ