Steam jesienna wyprzedaż

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
armaz
Posty: 13
Rejestracja: pn lip 02, 2018 8:53 pm

sob lis 30, 2019 2:42 pm

Witam
Jak zadowoleni jesteście z jesiennej wyprzedaży na Steam. Widziałem ze wasze gry są raczej 5 strona i niżej. Nie widziałem żadnych banerów na pierwszej stronie. Nie zauważyłem żadnych akcji marketingowych z tym związanych oprócz upustu. Czy odpuściliście ta wyprzedaż?
aircanada15
Posty: 36
Rejestracja: ndz gru 07, 2014 7:20 pm

ndz gru 01, 2019 2:17 pm

Jeśli wytężysz wzrok, to dostrzeżesz baner Moonlightera na głównej stronie.
Nie wiem jakie są twoje oczekiwania, ale zwróć uwagę, że na Steam jest 29 tysięcy gier.
W tej chwili 99% z nich jest przecenione. Załóżmy, że 90% z tych 29 tysięcy jest niewarta uwagi.
Frostpunk zajmuje 111 miejsce spośród 2900 ciekawych tytułów. Moonlighter CE jest 204-ty, następnie 228-y (on się ciągle sprzedaje...)
Children of Morta okupuje pozycję 230.
Przeceny obejmują też konsole.
A tak w ogóle, to największa wyprzedaż dopiero z końcem grudnia.
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pn gru 02, 2019 11:44 am

Dzień dobry

Cykliczne wyprzedaże na Steam (jesienna, Summer Sale, Holiday Sale, itp.) charakteryzują się tym, że wyprzedaż dotyczy zdecydowanej większości tytułów obecnych na Steam (tylko nowości trzymają cenę). To oznacza, że pierwsze miejsca rankingów bestsellerów, tak jak w "zwykłe" dni, są okupowane przez największe hity AAA. Dodatkowe pieniądze wyłożone na marketing w takim okresie nie są w stanie nic zrobić. To zwykłe przepalanie pieniędzy.
Największą wartością dodaną (stymulatorem sprzedaży) jest wsparcie marketingowe udzielane przez Steam (tzw. kafelek na głównej stronie sklepu) dla wybranych tytułów (deweloper nie ma możliwości wykupienia tego miejsca/kafelka). Nasze tytuły, w tym wydawnicze w każdej akcji wyprzedażowej Steam mogą liczyć na tego typu wsparcie, co bardzo ładnie przekłada się na wolumeny sprzedaży.

Pozdrawiamy
ODPOWIEDZ