P8

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
baks
Posty: 229
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

pt lis 29, 2019 6:23 pm

Po co dyskutujesz na forum jeśli nie rozumiesz tematyki którą poruszasz i wypowiedzi innych ?
Z czym masz problem ?
Nie napisałem, że takiej wersji nie powinni robić ....
Wersja na 4K wymaga więcej prac. Większe tekstury więcej szczegółów ..... więcej prac grafików. Nie wiadomo na kiedy celują z terminem premiery P8. Dużo zależy także od tego kiedy konsole wejdą do sprzedaży. Jeśli będzie to w listopadzie 2020 a premiera będzie załóżmy w kwietniu 2021 to nie ma sensu wydać tylko wersji na PS5/X - bo do tego czasu zostanie zakupionych tylko kilka mln konsol - takie są realia.
Spółka w naturalny sposób by sobie drastycznie ograniczyła rynek.
Osoby kupujące nowe konsole w pierwszej kolejności kupią Cyberpunka i inne hitowe gry. Raczej nikt nie kupi nowej konsoli tylko po to aby pograć w P8 w 4K.
Popatrz sobie jak się sprzedaje NS - tam też sprzedaż nie przekraczała 20mln szt na rok i mało prawdopodobne aby PS5 i X sprzedało się więcej jak po 15 mln w 6 mies.
Wydaje się mało prawdopodobne aby spółka w tym samym czasie wypuściła 2 wersje gry na stare i nowe konsole - bo to dużo więcej pracy.
Wersja tylko na nexgeny miała by problem z 4 razy słabszymi starymi a o 4K można by zapomnieć.
Nie sądzę aby spółka postawiła tylko na nexgeny ale raczej nie będą czekać na 2 wersje.
Sądzę, że najpierw pojawi się na stare generacje - ale możliwe jest każde rozwiązanie.

Co innego gdyby premiera miała być pod koniec 2021 lub w 2022. Różnica 15-20 mln szt ma już znaczenie.
Zobacz jak to robią najwięksi wypuszczają na wszystkie ale 11bit na razie nie należy do największych i już sukcesem będzie równoległa premiera na PC i konsole.
Ważne aby wyszła na konsole z PC a świetne recenzje zachęcą do kupowania zaktualizowanej wersji na nexgeny.
ODPOWIEDZ