Strategia na kolejne lata

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pn mar 11, 2019 5:12 pm

Dzień dobry

Prace nad "Children of Morta" trwają. Są na ukończeniu. Deweloper rozbudowuje grę o dodatkową treść, żeby zwiększyć jej potencjał komercyjny. Myślę, że na naszej Konferencji Inwestorskiej 28 marca będzie mogli powiedzieć więcej na ten temat.

Pozdrawiamy
Rif
Posty: 305
Rejestracja: ndz lut 15, 2015 11:16 am

pn mar 11, 2019 5:56 pm

No to raczej marne szanse, by wejść z grą na rynek przed wakacjami. Wrzesień jak dobrze pójdzie.
ZITARIX
Posty: 35
Rejestracja: śr lut 28, 2018 1:57 pm

czw kwie 18, 2019 7:22 am

Witam serdecznie,

jak wiemy z konferencji wynikowej w planach na ten rok jest:
1. Children of Morta,
2. Moonlighter Mobile,
3. Frostpunk MAC,
4. Frostpunk PS4 i XBOX,
5. Frostpunk DLC,
6. Frostpunk DLC2 & Season Pass.

Drodzy Państwo mamy połowę kwietnia a jak wiemy:
1. Przed wakacjami są przeceny więc dział marketingu z zaskoczeniem stwierdzi że nic nie opłaca się wtedy wydawać.
2. Wakacje to tak zwany martwy okres w sprzedaży gier i również nie opłaca się nic sprzedawać.
3. Po wakacjach będą pojawiać się same tytuły AAA więc szkoda z nimi konkurować.
4. Przed świętami są promocje świąteczne a już wiemy że wtedy nie sprzedaje się gier .


Wobec tych faktów moje pytanie brzmi: czy zamierzają Państwo to wszystko wydać w jednym miesiącu czy w grudniu poinformować nas że niestety 80% nie dało się zrealizować z niewyjaśnionych powodów jak zawsze. Jako przykład mogę podać MACA, premiera tuż tuż, a jednak nie bo okres świąteczny, a jednak nie bo mamy JEDNEGO BUGA, premiera tuż tuż jak tylko go poprawimy.... Jeśli tyle poprawiany jest jeden BUG to może lepiej było na konferencji powiedzieć że w tym roku wyjdzie trailer dlc do Frostpunka i może trailer do Children of Morta. Niech Państwo zerkną na steam co ludzie sądzą o poziomie komunikacji w sprawie tego tytułu.
baks
Posty: 383
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

czw kwie 18, 2019 9:04 am

Masz trochę racji. Jednak jeśli to taka zła spółka to po co się na niej męczysz i udzielasz. Jeśli wolisz spółki które wydają gry takie jak Agony czy WW3 to Twój wybór możesz się tam obkupić na maksa. Jednak jeśli się powołujesz na opinie niektórych graczy to może zauważ, że niektórzy narzekają na komunikację ale wyobraź sobie ich irytację gdy gra wychodzi zbugowana. Z dwojga złego ja wolę przesuwanie terminu. Na mdłości mnie zbiera jak widzę grę w którą nie da się grać ze względu na drastyczne błędy. Mam takie gry i wiem o czym mówię.
Proponuję zmienić spółkę na PLW tam obiecują miliony zysków - może kiedyś ale ja nie skorzystam. Dla mnie liczy się robota a nie obiecywanie a skutki obietnic znamy. Owszem komunikacja mogłaby i powinna być jeszcze lepsza. Spółka jednak nad tym pracuje także z sukcesami co widać po ostatnich konferencjach. Tu też mają sukcesy. Są też spółki które pracują tylko nad komunikatami. Tam chętnie przyjmą Cię do akcjonariatu. :lol:
ZITARIX
Posty: 35
Rejestracja: śr lut 28, 2018 1:57 pm

czw kwie 18, 2019 9:14 am

Jestem akcjonariuszem 11Bita od dwóch lat. Zdaję sobie sprawę, że dla wielu to żaden okres ale dla mnie jest dość istotny. Spółka zadeklarowała pewne rzeczy na swojej konferencji jak i na wielu wcześniejszych. Według Pana jeśli spółka kolejny raz nie wywiąże się ze swoich zapowiedzi to mamy jako akcjonariusze sprzedać swoje akcje i iść gdzie indziej? Jeśli tak dla Pana wygląda efektywny i dojrzały rynek finansowy to gratuluję optymizmu. 11BIT jest przedstawicielem MWIG40 i mamy pełne prawo dopytywać i wyrażać swoje obawy o dowiezienie wszystkich zapowiedzi. Szerząc Pańskie poglądy przyczynia się Pan jedynie do tworzenia stada inwestorów 5 minutowych którzy skaczą od premiery do premiery na wszystkich możliwych spółkach, bo przecież nie mogą nic wymagać od jakiejkolwiek z nich więc momentalnie sprzedają zgodnie z Pańskimi radami.
baks
Posty: 383
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

czw kwie 18, 2019 9:39 am

Każdy ma swoją strategię. Większość na spółce zachowuje się tak włąśnie szukając i korzystając z tych 5-10% zyskó w krótkim terminie.
Jak piszesz 2 lata - dla jednych jest to mało a dla innych bardzo dużo.
Dla mnie 2 lata to już całkiem sporo. Jednak przez te 2 lata w spółce zmieniło się sporo. Dokładnie 2 lata temu akcje było w okolicy 220zł. Narzekać na zysk nie ma powodu. Przez ten okres spółka znacznie podniosłą poziom komunikacji szczególnie na konferencjach. Zerknij sobie jak wyglądał konferencja w 2015 .....
Nie wszystko jest dobrze można mieć sporo zastrzeżeń ale spółka idzie w dobrą stronę a to czy wydadzą wszystko w zakładanym terminie - wątpię. Dlatego nie podają terminów premier z dużym wyprzedzeniem aby mieć możliwość dość spokojnego dopracowania niemal do perfekcji produktów. To chyba jedyna po CDP taka spółka w tej branży i to nie tylko u nas. Niestety taka strategia jest w mniejszości a szkoda.
Model większości spółek opiera się podobnie jak np. PLW .... dużo i byle jak - a może coś chwyci. Mnie ten model nie interesuje ale może Ciebie tak. Każdy ma wybór - ja zostaję tutaj.
Jestem od 2010 - to chyba wystarczający komentarz. :)
2 lata to długo. Jeśli byłaby to tak zła spółka bez perspektyw nie byłoby Cię już dawno. Można spółkę krytykować ale trzeba zauważać duże plusy. Zrozumiałem, że przejaskrawiłęś celowo wypowiedź ale zdecydowanie za bardzo. W krytyce też trzeba mieć umiar i być choć trochę sprawiedliwym. Sam nie do końca jestem usatysfakcjonowany ale aj dość dobrze odczytuję działania spółki. Przez 2 lata był czas aby ich choć trochę poznać. Niestety to spółka zdecydowanie inna od pozostałych (na plus) i trzeba się do tego przyzwyczaić lub dać sobie spokój... :)
ZITARIX
Posty: 35
Rejestracja: śr lut 28, 2018 1:57 pm

czw kwie 18, 2019 9:53 am

Oczywistą oczywistością jest fakt, że nie zamierzam pozbywać się swoich akcji właśnie dlatego że spółka jest bardzo dobra. Co więcej uważam że wycena jest niższa niż 600 zł tylko i wyłącznie z niezręczności zarządu w terminowości i podejścia do inwestorów. Dlatego robię to co mogę żeby chociaż wymusić odpowiedź i dyskusję na temat tego co naprawdę może wyjść w tym roku i kiedy bo obudzimy się z fantastyczną spółką i ceną 100 zł za akcję mimo że będziemy doskonale wiedzieć jaka jest jej prawdziwa wartość.
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

czw kwie 18, 2019 12:42 pm

Dzień dobry

Nie zamierzamy wycofywać się żadnej z tegorocznych premier, które zapowiedzieliśmy na Konferencji Inwestorskiej trzy tygodnie temu. O ich szczegółach będziemy informować w stosownym czasie.

Pozdrawiamy
Elemis
Posty: 12
Rejestracja: wt lis 18, 2014 11:11 am

sob cze 08, 2019 11:08 pm

Witam,

Ponieważ temat tego wątku to: "Strategia na kolejne lata" - to właśnie tutaj pozwolę sobie wybiec nieco dalej w przyszłość :mrgreen: . W wielu miejscach przewija się stwierdzenie, że będziecie Państwo już w 2019 roku formować drużyny na projekty 9 i 10. Rozumiem zatem, że " najpierw powoli, jak żółw ociężale", ale jednak prace zostaną wkrótce rozpoczęte. Bazując na Waszych wielu wcześniejszych wypowiedziach, zakładam, że nie planujecie wydać tych gier w niedługim odstępie czasowym. Czy zatem wersją roboczą jest, że pierwszy projekt będziecie starali się rozwijać szybciej? Czy też P10 ma być już we wstępnych założeniach grą większą i bardziej czasochłonną w produkcji?

Pozdrawiam
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pn cze 10, 2019 1:40 pm

Dzień dobry

Wybór kolejnych projektów wewnętrznych (nazwijmy je roboczo "Projekt 9" i "Projekt 10") jest wciąż przed nami dlatego spekulowanie, ile czasu zajmie każda produkcja i jaki będzie miała budżet jest zdecydowanie przedwczesne.
Przypomnę jednak, że historycznie nasza każda kolejna produkcja jest większa i droższa od poprzedniej. Nieźle radzimy sobie ze zwiększaniem skali naszej działalności i prowadzonych projektów dlatego nie widzimy powodów, żeby zmieniać tę strategię. Przecież naszą długoterminową strategią jest produkowanie gier, które niczym nie będą ustępowały tytułom AAA....

Pozdrawiamy
ODPOWIEDZ