RFD: Stock Split

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
baks
Posty: 383
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

śr paź 17, 2018 11:25 pm

Czy Ty kiedyś zrozumiesz, że to o czym piszesz to zwykła "inżynieria" finansowa.
Kombinują przy tym tylko goście którzy nie mają pomysłu jak w inny sposób spółka mogłaby zarabiać.
Wtedy kombinują aby "zwiększyć" płynność.
Podaj choć jeden przykład spółki która kombinowała w ten sposób i odniosła sukces - ja jakoś nie kojarzę.
Jeśli spółka ma pomysły jak zarabiać prawdziwe i coraz większe pieniądze na produkowaniu gier a nie na produkowaniu akcji - nie musi kombinować z kursem bo ten sam się obroni.
Zawsze będą spadki mniejsze lub większe - mniej lub bardzie bolesne. Spójrz na ostatnie 4 lata - nie mówię już wcześniej.
Wystarczy, że ktoś kupił latem 2014 i nie musiał się martwić kursem - bo ten był bardzo przystępny (8,50-10zł).
Jak ktoś czeka a gruszki ... to później żałuje. Szkoda czasu na bezsensowne dysputy. Ze swojego punktu widzenia może masz rację - ale podaj przykład spółki która dzięki takim zabiegom odniosła sukces.
Wymyśl coś mądrzejszego bo ten temat się nie broni przy takim kursie.
Awatar użytkownika
Blackbeard
Posty: 38
Rejestracja: pn paź 08, 2018 2:03 pm

czw paź 18, 2018 8:34 pm

baks
Posty: 383
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

czw paź 18, 2018 11:28 pm

Udał Ci się ten żart .. :lol:
ale ja pytałem poważnie.
Taka odpowiedź potwierdza, że nie znasz przypadku firmy która osiągnęła sukces dzięki podziałowi akcji ..
Chodziło mi bardziej o nasz rynek ale może być - choć pewnie nie zauważyłeś, że rynek USA nijak ma się do naszego. Tam politycy nie przeszkadzają w rozwoju rynku kapitałowego .. jak u nas :oops:
Jeśli nie znasz przykładu to spoko ale jeśli odpowiedź była poważna to przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem linkowane artykuły.
Apple już wtedy był gigantem - bodajże największą spółką świata.Nie znam prawdziwych powodów tegoż splitu. Sądzę jednak, że były to bardziej zagrania marketingowe lub wizerunkowe niż potrzeba takiego ruchu.
Może zastanów się dlaczego ruch taki zrobił CIG a nie lider rynku CDP. Ja nie znam powodu i nie rozumiałem tego ani wtedy ani dziś.
Z perspektywy czasu sam Prezes także chyba żałuje decyzji bo wyśmiali go niemal wszyscy. Ale jeśli chciał mieć groszową spółkę to ma. Być może chciał przebić CDP ...... ilością akcji. Teraz nie można wykluczyć, że dobije za jakiś czas do 300mln .. akcji.
Szkoda, że zaprząta sobie głowę inżynierią finansową na której jak widać zna się słabo - zamiast zabrać się za opracowanie dobrej gry - jakiegoś hitu który uzasadniłby taki split.
A może Ty uważasz, że CIG potrzebował podziału :lol:
Dla mnie każdy niech robi to na czym się zna
czyli
11bit niech robi gry - a CIG niech drukuje papiery. Pewnie znajdą więcej naśladowców na naszym parkiecie a także w branży .. :D
Niestety limit splitów się skończył - więc pozostaje tylko uruchamianie drukarki.
Czy słyszałeś aby któryś z naszych banków robił splity - a mieli już kursy po ok 600zł. Nie bo to nikomu nie przeszkadzało.
Tak samo jest tutaj. To bzdura, że niższe ceny akcji zwiększają płynność. Minimalnie może i tak ale dla całego obrotu to bez większego znaczenia. Sama procedura pożera jakieś zauważalne koszty a zysk z tego jest symboliczny. Natomiast angażuje trochę Zarząd, dział finansowy, prawników etc.
Awatar użytkownika
Blackbeard
Posty: 38
Rejestracja: pn paź 08, 2018 2:03 pm

pt paź 19, 2018 12:10 am

Najgorsze ze to nie byl zart ;)

Tylko fakty. Strasznie Cie lubie, przyznam, i czytam od lat, mimo
ze przypominasz mi niejakiego WO na grupach pl.(**)admin(**) itd (jesli ktos tu pamieta te czasy ...)

Samotny ranger, w imie sprawy w ktora wierzy .. tak jak na forum SW - zawsze w opozycji do watpiacych, od lat masz racje.

Produkcja slow nie zastapi, jednak, i nie jest w stanie przycmic realiow.

Ktore sa takie - ja, akurat tu po prostu mam racje.

Mam nadzieje ze przeczytasz, zanim, absolutnie slusznie, ten moj post zostanie skasowany. Pzdr :)
baks
Posty: 383
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

pt paź 19, 2018 10:22 pm

Może cieszyłbym się, że mnie czytasz - ale pochlebców nie potrzebuję .. :lol:
Fakty są takie, że można je widzieć zależnie od punktu stania (nie chcę używać siedzenie bo to się źle kojarzy :P )
Tak więc powiedziałbym, że się mylisz lub nie rozumiesz, że przytoczony przykład sam się dyskwalifikuje - ale możesz wierzyć w swą nieomylność.
Ja jaki jestem "każdy widzi" i mylę się tak samo często jak średnia dla forumowiczów. Czasem mam rację a czasem nie. Cieszy mnie niewątpliwie, że miałem rację w 2010 inwestując tutaj i miałem rację dość ostro polemizując na SW "z guru" (czy raczej "gurami") portalu o perspektywach rozwoju 11bit i wycenami kursu. Nie byłem jedyny i to mu mieliśmy rację - fakt.
Spółka się rozwija. Wszystko inne w tym momencie jest mało ważne. Może zbyt wolno ale mają swój własny styl i własne tempo.
Na innych forach nie udzielam się bo szkoda mi czasu na dyskusje z tymi co im się nie udało lub mieli za mały "nabiał" aby zainwestować na Giełdzie. Duża część to są frustraci którzy sami nic nie mają i zazdroszczą innym. Często są zbyt leniwi aby ciężko popracować i odłożyć jakiś kapitał a bez tego nie ma czym inwestować. Szkoda więc. czasu na dyskusje z frustratami.
Mam swoje zdanie na temat niektórych spółek "a co najgorsze" są ludzie którzy podzielają mój pogląd ... nie wszystkim się to podoba.
W tym wszystkim najważniejszy jest ... stan konta na koniec kolejnych lat. Wyższe stany pokazują, że dokonuję dobrych wyborów spółek i to w inwestowaniu jest najważniejsze.
Postaraj się zrozumieć filozofię spółki - to Zarząd decyduje o ścieżce rozwoju a Ty możesz głosować swoimi akcjami lub rozstać się.
Jak na razie spółka ma wizję i ja dobrze na tym wychodzę. Nic więcej mnie na razie nie interesuje dobrze robią to co robią i tyle w temacie.
Dlatego spółka ma moje poparcie - choć nie wszystkie posunięcia popierałem. Jestem normalnym inwestorem z długim horyzontem inwestycyjnym. Tylko tyle i aż tyle.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Blackbeard
Posty: 38
Rejestracja: pn paź 08, 2018 2:03 pm

sob paź 20, 2018 4:02 pm

Czesc

I znow, zgadzam sie z wiekszoscia tych opinii o tym co i jak robi spolka, w zakresie swoje podstawowej dzialalnosci.
Ale jako ze mecza juz troche te przerozne "nie pojmujesz", "postaraj sie zrozumiec" itd. itp w twoich postach, musze powiedziec:

Nie rozumiesz wlasnie Ty, czegos podstawowego .. choc nie nie ze swojej winy - bo to wlasciwy ludziom egocentryzm.
Otoz latwo kupuje sie akcje, po kilka zlotych za sztuke, dysponujac sporym kapitalem. Przezylismy to tu.
Ale zupelnie inna sytuacja jest kiedy jestes poczatkujacy, niezamozny, student itd. - i chcesz zainwestowac w jakas
spolke w ktora wierzysz, a jej akcje zaczynaja zblizac sie do cen jednostkowych tak wyraznie wysokich jak na lokalne standardy.
Nie ma potrzeby utrudniania dostepu do akcji dla drobnych inwestorow.

I tyle. Nie ma zadnego argumentu za utrzymywaniem tego stanu - a przynajmniej zaden nie padl jeszcze w tej dyskusji.
Istnieja natomiast argumenty za, i wybacz - ale wiekszym szacunkiem darze np. szefowstwo Apple, niz ciebie, w ocenianiu czy
taka "inzynieria finansowa" jest sluszna, czy nie.

A, i jeszcze odpowiedz dla kolegi endriu, ktoremu dziekuje za glos w dyskusji, nastepujacy:

>>Sam pamiętam że było kilka tego rodzaju operacji na innych spółkach -
>>ale żadna z nich nie kojarzy mi się ze byciem godną zainwestowania w nią pieniędzy.

To, moj drogi, sa tylko braki w edukacji czy tez doswiadczeniu, twoje wlasne ;)
Przyklad najwiekszej firmy swiata, ktory podalem, bo juz naprawde ciezko bylo zniesc ta zaparta fanatycznie niewiedze tu,
to tylko jeden z, uwierz, tysiecy. Swiat rynkow kapitalowych to nie tylko wgpw, i nie tylko te twoje pare lat na niej .. :roll:
Frey
Posty: 111
Rejestracja: wt lis 18, 2014 1:12 am

sob paź 20, 2018 6:14 pm

baks,
podobnie jak Ty jestem inwestorem nastawionym na wzrost wartości spółki, a nie jedynie ceny akcji (choć fajnie jak jedno idzie w parze z drugim :mrgreen: ), to jednak posłuchałbym Blackbeard'a.
Split to może i inżynieria finansowa - ale taka dość niewinna. Znana od lat i powszechnie na świecie stosowana. Jest cały szereg przykładów, badań i opracowań na ten temat - a wszystkie sprowadzają się do jednego wniosku. Ludzie chętniej kupują akcje, których cena jest niższa. Tak po prostu jest. Koniec i kropka.
U podstaw takiego stanu rzeczy stoją proste mechanizmy psychologiczne (np. taki, że fajniej pochwalić się posiadaniem 1000 akcji niż 10), a także niewiedza - na temat tego czym różni się wartość akcji od jej ceny czy też na temat tego czym jest kapitalizacja spółki.
Split nie jest wcale głupim pomysłem i na pewno nie zasługuje na zmasowaną krytykę, a raczej na poważne rozważenie przez zarząd - jeśli nawet nie obecnie, to za jakiś czas - wraz ze wzrostem wartości spółki i powiązanym z tym wzrostem kapitalizacji. Jeśli rozwój 11Bit będzie układał się po naszej - długoletnich akcjonariuszy myśli, to wraz z meldowaniem się na pokładzie kolejnych funduszy temat splitu kiedyś wróci.
Awatar użytkownika
Blackbeard
Posty: 38
Rejestracja: pn paź 08, 2018 2:03 pm

czw lis 08, 2018 1:29 pm

Kiedy patrze sie, z zadziwieniem, na wykasowany watek, zdlawienie ciekawej dyskusji ..
przestaje wierzyc w ten zespol :(

Cos tu sie dzieje nieprzyjemnego :/
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

czw lis 08, 2018 1:53 pm

Dzień dobry

Forum inwestorskie 11 bit studios S.A. służy do komunikacji inwestorów i akcjonariuszy ze Spółką a nie do pogaduszek na luźne tematy. Do tego służą otwarte fora prowadzone przez różne serwisy internetowe.
Zapraszamy inwestorów do zadawania pytań dotyczących najróżniejszych kwestii związanych z naszą Spółką. Staramy się niezwłocznie na wszystkie pytania odpowiadać.

Pozdrawiamy.
Awatar użytkownika
Blackbeard
Posty: 38
Rejestracja: pn paź 08, 2018 2:03 pm

czw lis 08, 2018 2:07 pm

>>Forum inwestorskie 11 bit studios S.A. służy do komunikacji inwestorów i akcjonariuszy ze Spółką a nie do pogaduszek na luźne tematy.

Ty chyba sobie zarty robisz, mlody czlowieku. Zaden z tematow ktory poruszylem w swoim poscie nie byl "luzny".
Nie bylo rowniez zadnych "pogaduszek", tylko proba analizy komunikacji: spolka - rynek.
ODPOWIEDZ