Moonlighter

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

wt wrz 11, 2018 3:53 pm

Dzień dobry

Budowanie zainteresowania jakimś produktem polega na stopniowym odsłanianiu jego szczegółów a nie ujawnianiu wszystkich informacji od razu. To absolutna podstawa/fundament każdej kampanii marketingowej. Dlatego dokładna data premiery "Moonlightera" pojawi się w kolejnych materiałach.....

Pozdrawiamy
Frey
Posty: 111
Rejestracja: wt lis 18, 2014 1:12 am

śr paź 17, 2018 11:09 am

Mam do Państwa trzy pytania:
- czy wersja Moonlightera na Switch obejmowała będzie wszystkie dotychczasowe update'y?
- czy wraz z wersją na Switch Moonlighter zadebiutuje też w japońskim playstation store?
- co z premierą Moonlightera w Chinach? Temat posuwa się do przodu czy utknął w martwym punkcie w związku wymianą obsady urzędu cenzury i próbą regulacji rynku gamingowego przez chińskie władze?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

śr paź 17, 2018 2:06 pm

Dzień dobry

"Moonlighter" w wersji na Nintendo Switch będzie zawierał wszystkie dotychczasowe update'y.

Premiera "Moonlightera" w japońskim Playstation Store będzie miała miejsce niewiele później niż globalna premiera tej gry na Nintendo Switch. Nie ujawniamy jeszcze jednak dokładnej daty.

Pracujemy, wspólnie z Tencentem, nad wprowadzeniem "Moonlightera" do bezpośredniej dystrybucji na rynku chińskim. Prace toczą się niespieszym tempem, m.in. z uwagi na czynniki, które Pan wymienił.
Przypomnę jednak, że w przeszłości, gdy chińskie urzędy pracowały bez zakłóceń, proces certyfikacji w Chinach i tak standardowo zabierał 6-9 miesięcy. Zatem w przypadku "Moonlightera" nie można jeszcze mówić o opóźnieniach.

Pozdrawiamy
Frey
Posty: 111
Rejestracja: wt lis 18, 2014 1:12 am

wt paź 30, 2018 12:51 pm

Dzień dobry!
Mam kolejne pytania dotyczące Moonlightera.
Czy wersja na Switch w Japonii ukaże się w tym samym czasie co na całym świecie? A jeśli później - to czy będzie połączona z premierą w japońskim PS store. Premiera diablona switch jest tam przesunięta - stąd moje pytanie.
Czy planujecie jakąś kulminację trwającej już kampanii promocyjnej ML na switch? Póki co 45 miejsce na amazon.com wśród gier na switch - więc nie jest źle ;)
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

wt paź 30, 2018 6:23 pm

Dzień dobry

Japonia to bardzo hermetyczny (nie tylko jeśli chodzi o gry komputerowe :) ) rynek. Dlatego standardem branżowym jest, że żeby cokolwiek sprzedać w Japonii trzeba korzystać z usług/wsparcia lokalnego partnera. Oczywiście, mamy takiego partnera dla "Moonlightera". Odpowiada za premierę i późniejszą sprzedaż "Moonlightera" w wersji na Nintendo Switch w tym kraju. Przygotowania do debiutu "Moonlightera" w Kraju Kwitnącej Wiśni trwają ale już wiemy, że premiera w Japonii będzie nieco później niż na innych rynkach. Nie ma to większego znaczenia (różne terminy premier) bo, jak pisałem na wstępie, Japonia to bardzo hermetyczny rynek, który rządzi się własnymi prawami. Naszą intencją (oraz intencją partnera) jest, żeby zdążyć z "japońską" premierą "Moonlightera" na Nintendo Switch przed końcem roku.
Podobnie ma się rzecz z premierą "Moonlightera" na konsolę PS4 w Japonii. Celujemy (wspólnie z partnerem z Japonii), żeby produkt trafił do sprzedaży w tym roku. Być może obie wersje "Moonlightera" zadebiutują w tym samym terminie ale nie chcielibyśmy o tym przesądzać.

Pozdrawiamy.
core
Posty: 47
Rejestracja: śr gru 14, 2016 11:32 am

wt lis 13, 2018 9:54 am

Na Twitterze piszecie, że premiera na Switcha jest "mindblowing".
Czy to jest oficjalny komunikat?
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

wt lis 13, 2018 11:33 am

Dzień dobry

Język mediów społecznościowych rządzi się swoimi prawami a używane w nim określenia nie mają wiele wspólnego z językiem biznesowym czy rynkowym (giełdowym).
Tłumacząc jednak słowo ("mindblowing"), którym koledzy posłużyli się we wpisie na Twitterze na język biznesowy możemy potwierdzić, że jesteśmy bardzo zadowoleni z premiery "Moonlightera" na Nintendo Switch a opinia ta bazuje na danych sprzedażowych, którymi dysponujemy.

Pozdrawiamy.
blah8760
Posty: 80
Rejestracja: śr cze 21, 2017 2:06 pm

wt lis 13, 2018 11:59 am

opinia ta bazuje na danych sprzedażowych, którymi dysponujemy
I którymi nie podzielimy się z inwestorami przed raportem za Q4.
core
Posty: 47
Rejestracja: śr gru 14, 2016 11:32 am

wt lis 13, 2018 12:05 pm

blah8760 pisze:
wt lis 13, 2018 11:59 am
opinia ta bazuje na danych sprzedażowych, którymi dysponujemy
I którymi nie podzielimy się z inwestorami przed raportem za Q4.
Z inwestorami indywidualnymi..., bo dla instytucjonalnych (tych lepszych) zrobimy szkolenie z kawą i ciasteczkami. :lol:
Awatar użytkownika
lizotus
Posty: 75
Rejestracja: wt cze 20, 2017 12:46 pm

wt lis 13, 2018 1:44 pm

Wygląda na to że strona Nintendo
www.nintendo.com/games/nintendo-switch-bestsellers
jest aktualizowana raz na tydzień chyba w czwartek. Nie posiadam tej konsoli, ani nie uczestniczę w tajnych kompletach dla analityków. W jaki sposób mam się przekonać do 11bit, skoro spółka nic nie publikuje? Myślę, że można już się pokusić o łączne podsumowanie dotychczasowej sprzedaży Moonlightera na PC i konsolach.
ODPOWIEDZ