kilka pytań

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
wojan
Posty: 1
Rejestracja: czw kwie 10, 2014 11:59 am

czw kwie 10, 2014 12:10 pm

Witam,

Kilka pytań od potencjalnego inwestora:

1. Jakieś szczegóły dotyczące umowy z Chillingo Games? Wydaje się, że z punktu widzenia spółki to istotna umowa a nie znalazłem nic o niej w komunikatach EBI

2. Jak zaawansowane są prace nad This War of Mine? Po trailerze wnioskuje, że projekt jest jeszcze w fazie pomysłu? Czy znana jest choćby przybliżona data premiery? Ile osób liczy / będzie liczył zespół dedykowany produkcji tej gry?

3. Dlaczego projekty 11 bit launchpad i Games Republic są przedstawiane osobno? Wydaje się, że są bardzo zbliżone i mogłyby stanowić jeden projekt.

4. Jakie przewagi konkurencyjne miałaby uzyskać platforma Games Republic? Wydaje się, że sporo jest takich projektów na rynku i ciężko będzie konkurować z największymi.

Pozdrawiam,
wojan
Graf78
Posty: 148
Rejestracja: wt kwie 08, 2014 9:22 pm

pt kwie 11, 2014 8:59 pm

Ekipa jest pewnie zajeta na targach a że wiekszość tematów była poruszana na konferencji to troche postaram sie wyjaśnić:
ad 1. nie wiem
ad 2. Projekt jest juz w koncowej fazie produkcji, na GDC pokazano już gameplay, ale ze wzgledu na ogromne zainteresowanie projektem gra ma być "dopieszczona" data premiery z tego co zrozumialem to II półrocze.
ad 3. to sa dwa różne projekty, GR to platforma dla blogerów służaca promocji i sprzedaży gier
ad 4. z tego co zrozumiałem jedna zalet jest możliwość kreowania własnych sklepów przez blogerów którzy polecając dana gre też beda zarabiac na jej sprzedaży

jeśli coś przekreciłem to pewnie Zarząd wyjaśni
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

czw kwie 17, 2014 2:29 pm

Witam,

1. To umowa wydawnicza - nie bardzo rozumiem o jakie szczegóły chodzi?

2. Dedykowany zespół to 10 osób, ale de facto pracuje (nie w pełnym wymiarze) więcej osób. Gra powstaje od około 1.5 roku i masa roboty została zrobiona, sporo jeszcze jednak należy zrobić. Celujemy z premierą w ten rok.

3. Nie, to są 2 bardzo różne rzeczy. 11 bit launchpad to platforma wydawnicza, czyli biznes, w którym my promujemy i wydajemy grę (gry) innego twórcy. Games Republic to rozproszony sklep cyfrowy, w którym twórcy treści internetowych nt. gier (Youtuberzy, Twitcherzy, bloggerzy) sprzedają gry i zarabiają na tym.

4. Jak wyżej - a dodatkowo rozproszenie oparte jest na modelu tzw. crowdsellingu, czyli wielu punktach sprzedaży a nie jednym centralnym sklepie.

pozdr.
ODPOWIEDZ