Strategia na kolejne lata

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
Michal

sob sie 03, 2019 7:40 pm

Nic nie chciałem pisać, ale wygląda że nie tylko mi to tak zabrzamiało, że kampania marketingowa może nie ruszyć w następnym roku....
baks

ndz sie 04, 2019 12:20 am

Zdecyduj się czy chcecie aby ruszyła w tym roku czy w przyszłym. Tylko CDP stać na prowadzenie rocznej kampanii marketingowej. Mają na to 200-400mln tak można zakładać. 11bit na marketing przeznaczy nie więcej niż 10mln więc pieniędzy wystarczyłoby na najwyżej miesiąc sporej kampanii. Gdyby zaczęli teraz przez 2 lata do premiery wszyscy by zapomnieli o grze ... :D
Nie należy się spodziewać drastycznie większej kampanii niż FP. Tam marketing miał jakieś 2-4 mln.
Projekt P8 raczej nie przekroczy 10 mln a spółka znów spróbuje aby gra sama się promowała w mediach społecznościowych i w prasie.
Przy premierze gry nie wcześniejszej niż wiosna 2021 nie ma co liczyć na większą ilość informacji wcześniej niż wiosna-lato 2020.
Chyba, że ktoś ujawni jakieś info na którymś portalu.
Zakładając premierę kwiecień-maj 2021 prawdziwego ruszenia marketingu można się spodziewać w styczniu 2021. To dobry okres gdy ucichnie szum świątecznych wyprzedaży. Znamy ten manewr z historii. Jak niemal wszyscy wiemy ..... choć do niektórych to może nie dociera .... gra weszła w intensywną fazę produkcyjną pod koniec ub roku. Mamy mniej więcej połowę okresu produkcji. Trudno w połowie pracy deklarować termin ukończenia. Myślę, że może to nastąpić latem lub jesienią przyszłego roku.
Jak wiadomo gra jest dużo większa od FP a przy dość skromnych zasobach spółki produkcja może potrwać 24 miesiące. W q1 i q2 spółka intensywnie zatrudniała w dużej części do P8 więc siły rosną oznacza to jednak, że jeszcze ogrom pracy nad grą.
ODPOWIEDZ