Strategia na kolejne lata

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
ZITARIX

wt lut 12, 2019 3:50 pm

Nie spodziewałbym się mapy drogowej w COM z dwóch powodów:
1. Mapa drogowa do Frostpunka jest w dalszym ciągu nieogłoszona a zeszłoroczna jest nieukończona.
2. Cokolwiek 11Bit by pokazał na jakimkolwiek obrazku to nie będzie to mapa drogowa lecz jedynie delikatna sugestia że ktoś może kiedyś coś zrobi bo przecież terminy i obietnice nikogo tu nie obowiązują.
baks

wt lut 12, 2019 10:59 pm

ZITARIX pisze:
wt lut 12, 2019 10:24 am
Mydlą oczy z bardzo prostego powodu: Bo mogą.... Nikt im nic za to nie zrobi, mogą nie pracować, olewać wszystkie terminy, kłamać co do ilości premier w oficjalnych raportach(Children of Morta to zeszłoroczna premiera wydawnictwa), wykazywać zerowe zyski przez wypłacanie sobie paru milionów(czekam z niecierpliwością na marcowy raport w którym też wszystkie pieniądze magicznie znikną) i kompletnie olewać komunikację z inwestorami(podawanie nieprawdziwych informacji to nie komunikacja) i nikt im nic nie zrobi, nie odwoła ich i nie da kary z ramienia KNFu
Cóż za biadolenie - a kto Ci zabrania wyrażenia prostestu
- możesz zabrać swoje "zabawki" (akcje) lub
- możesz kupić tak dużo akcji aby przegłosować Zarząd i narzucić im własne rozwiązania i wymogi np ilość gier które mają wyprodukować rocznie .... :lol:
Tyle, że jeśli chcesz mieć taką spółkę to pomyliłeś chyba spółkę i kupiłeś akcje nie tej co chciałeś -
o ile je masz to sprzedaj czym prędzej
i kup innej spółki która chce pobić rekordy ilości wydanych gier rocznie
która chce także pobić rekordy w ilości wydanych crapów
myślę, że nie muszę reklamować bo chyba wszyscy wiedzą o którą spółkę chodzi.
Tak każdego boli, że rozwój jest wyraźnie wolniejszy niżbyśmy chcieli - tyle, że to nie jest wina spółki. Można toczyć jedynie spór o sposób zagospodarowania rezerw jakie posiada spółka.
Może warto zastanowić się jakie są przyczyny tego ostracyzmu. Wydaje mi się, że Zarząd nie chce dopuścić do sytuacji podobnej jak z Metropolis - wcześniejszej ich spółki. Nie znam szczegółów ale sądzę, że w wyniku kryzysu spółka nie miała płynności finansowej i nie mieli wyjścia i połączyli się z CDP.
Jak się okazało to połączenie nie było raczej korzystne i silniejszy partner wymusił chyba coś innego niż się umówili.
To tylko domysły. Takie sytuacje odciskają piętno.

Może jednak któryś z przemądrzałych kolegów założy podobną spółkę i pokaże jak się prowadzi taki interes .... tylko plissss nie róbcie kopii tego kombinatu do produkcji taśmowej - wystarczy już takich "niedoróbek" aby szybko i aby byle jak.
Najłatwiej się krytykuje - w tym jako naród jesteśmy najlepsi na świecie
może ten potencjał przelejcie na klawiaturę
bez wątpienia w 1 miesiąc stworzycie coś dużo lepszego niż CP2077 .... :D
życzę sukcesów
a tym poważniejszym zwracam uwagę jak trudna to branża.
Nie od dziś wiadomo, że spółka postawiła na jakość i niedoróbki nie wypuści do czasu aż będzie gotowa.
Tyle, że do tych ustaleń doszliśmy już co najmniej 2-3 lata temu.
Jestem tak samo akcjonariuszem jak niektórzy tutaj. Nikt nigdy nie obiecywał, że będzie zawsze i szybko rosło .... :oops:
W takich spółkach kluczowy jest moment wejścia. Panowie krytycy - może zamiast po 200 trzeba było wejść po 70 a może po 40 lub mniej ... :lol:
Jak ktoś chce szybko zarobić niech idzie na Farm lub CIG - tam jest odpowiednia dynamika.

Mnie też wkurzają niektóre posunięcia Zarządu - ale ja już "trochę" tu jestem i nauczyłem się rozumieć co i dlaczego.
Wtopy i to duże pokazały największe tuzy rynku. Jedne z większych to GTA 4 czy choćby ostatnio Diablo.
Zobaczcie o ile spadł kurs producenta ok 50% czyli 20 MLD USD. To jeden z powodów dla którego wykradziono dyrektora z CDP ... :P
Spółka jest wciąż na dorobku i pracowała tyle lat na status producenta świetnych gier - głupotą jest oczekiwanie, że teraz poświęcą tyle lat (9) po to tylko aby "Wam dogodzić".
Może warto pomyśleć zamiast bez sensu krytykować. Powtarzam załóżcie coś i pokażcie co potraficie.
Pozdrawiam
Marcel123

śr lut 13, 2019 2:31 pm

Kiedy planujecie rozpocząć jakieś działania marketnigowe związane z Children of Morta? Gra juz od dłuższego czasu jest widoczna na Steam a przyrost osób w grupie społeczności w ostatnich miesiącach jest minimalny...
Sisay

śr lut 13, 2019 3:01 pm

baks, za bardzo nie wiem co chcesz udowodnic a tu ile kurs spadl, tez 50 %
Admin
Site Admin

śr lut 13, 2019 4:08 pm

Dzień dobry

Z oczywistych względów nie możemy ujawniać szczegółów, jak będziemy promować "Children of Morta" bezpośrednio przed premierą.
To, co możemy powiedzieć to, że nasza Spółki/nasi pracownicy wybierają się na targi GDC do San Francisco, które odbędą się w drugiej połowie marca. Tego typu eventy są dobrą okazją, żeby zrobić trochę "szumu" o nowej produkcji.....

Pozdrawiamy.
baks

śr lut 13, 2019 7:39 pm

Sisay pisze:
śr lut 13, 2019 3:01 pm
baks, za bardzo nie wiem co chcesz udowodnic a tu ile kurs spadł, tez 50 %
Wyjaśnienie jest dość proste jeśli się patrzy szerzej na branżę i rynek.
Nie wspominałęm tutaj o kursie z prostego względu.
Tam spadek nastąpił w 2-3 miesiące w wyniku porażki ostatniego projektu.
Jaki jest problem na tej spółce - jak ktoś obserwuje powinien znać powody.
- zbyt duże pompowanie oczekiwań co do wolumenu - od zawsze było wiadome, że to gra dla dość wąskiego grona
my jako akcjonariusze mogliśmy dać się nakręcić oczekiwaniom ale analitycy powinni lepiej znać temat a dla jakiś powodów pompowali
balonik nad miarę zjazd był oczywisty ale nie w skali 60% jak wyszło
- afera GB
- porażka Agony i WW3
- afera KNF
Żaden z powodów z osobna nie. Jednak w całości spowodowały osłabienie zainteresowania branżą i wiarę w dalsze sukcesy.
Po porażkach Agony i WW3 większość zwątpiła w jakieś sukcesy w branży a najmniej rozeznani wycofali się w ogóle z Giełdy na jakiś czas.
Porównaj sobie indeksy a zrozumiesz. Tam spółki rosną a nasze stoją lub spadają wiele razy to obserwowaliśmy. Nie wspomnę już któryś raz ile tam pobito rekordy sprzed kryzysu a my nie doszliśmy nawet do połowy drogi do starych szczytów.
Kursu naszych spółek nie odzwierciedlają wzrostu PKB ani perspektyw spółek - ale taki urok naszego liliputa polityczno-spekulacyjnego ... ;)

Jakaś większa zmiana w trendach możliwa dopiero po sukcesie CDP a przynajmniej świetnych ocenach gameplayu CP2077 są pewne szanse ale chyba mniejsze po ewentualnym dużym sukcesie CoM. Jeśli sukces będzie zbliżony do ML to rekordów na kursie nie zobaczymy - przynajmniej w tym roku. Nowy napęd raczej dopiero po większej porcji danych o P8 ale raczej za rok.
ODPOWIEDZ