steamcharts a store.steampowered

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
inwestor
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 08, 2014 12:11 am

wt lis 18, 2014 11:11 pm

Mam pytanie, najchętniej oczekiwałbym odpowiedzi od zespołu 11bit, gdyż sądzę, że jesteście Panowie najlepiej zorientowani, nt. zależności pozycji gry w rankingu bestesellerów sklepu steam i liczby grających wg steamcharts. Przykładowo football manager 2015 mimo, że jest niżej notowany w rankingach bestsellerów ma ok. 10x większą liczbę graczy wg steamcharts. Rozumiem oczywiście, że był on wcześniej wydany. Czy jest to związane z DRM free i czy na steamie kupuje się taką wersję? Czy jeśli się kupuje taką wersję to nie trzeba grać w aplikacji steam (kupiwszy grę na steamie)- a tym samym nie znajdować się na liście "current players"?. Mam nadzieję, że moje pytanie jest czytelne, i że uzyskam odpowiedź.
Z góry dziękuję za odpowiedź i gratuluję oczywiście sukcesu.
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

śr lis 19, 2014 2:11 am

-Czy jest to związane z DRM free i czy na steamie kupuje się taką wersję?

Nie. Steam to DRM = digital rights management. Zabezpieczenie antypirackie w wiekszosci przypadkow, choc nie zawsze.

- Czy jeśli się kupuje taką wersję to nie trzeba grać w aplikacji steam (kupiwszy grę na steamie)- a tym samym nie znajdować się na liście "current players"?

O ile rozumiem pytanie, to chodzi o to, ze kupujac gre w pudelku, ktora ma kod Steam, to potem mozna grac tylko na Steam. Ale mozna grac offline, i wtedy gracz nie zlicza się do "current players". Raczej polecałbym nie opierać się o steamcharts, ale trochę pogooglować i poczytać o branży.

Jeśli gra jest kupiona poza Steam i nie wymaga aktywacji na Steam, to nie będzie istniec na Steam ani w żadnych jego statystykach.
pozdr.
ODPOWIEDZ