11 bit publishing

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
Awatar użytkownika
lizotus
Posty: 71
Rejestracja: wt cze 20, 2017 12:46 pm

pn wrz 18, 2017 4:03 pm

Wygląda na to, że umocnienie złotego dobiega końca. Dziś np. można było znaleźć w sieci zalecenie:
Analitycy JP Morgan zalecają długą pozycję na parze EUR/PLN z celem na poziomie 4,425
oraz stop-lossem na 4,227.
Jeśli się sprawdzi to przez jakiś czas eksporterom będzie się żyło lepiej. W związku ze zbliżającą się premierą Frostpunka i zwiększonymi przychodami w walutach, zarząd powinien opracować jakąś strategię zarządzania środkami pienięznymi. Chodzi o wprowadzenie automatycznych reguł wymiany walut na PLN np. 70% wpływów pomniejszona o spodziewane wydatki wa walutach (targi, umowy wydawnicze) jest zamieniana na Złotego w ciągu miesiąca od wpływu. Wyeliminowałoby to w znacznym stopniu ryzyko kursowe.
Admin
Site Admin
Posty: 1243
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

wt wrz 19, 2017 11:42 am

Dzień dobry
Zdajemy sobie sprawę, że nasza pasywna postawa dotycząca zarządzania zasobami walutowymi, mimo że w długim terminie neutralna dla wyników Spółki, jest krytykowana przez część Inwestorów. Dlatego, również ze względu na zbliżającą się premierę "Frostpunka" i spodziewane większe przepływy pieniężne z działalności operacyjnej (walutowe) zdecydowaliśmy pochylić się nad tym tematem i wypracować rozwiązanie, które ograniczy wpływ wahań kursowych na wyniki Spółki. Jest za wcześnie, żeby mówić o szczegółach. Będziemy mogli o nich informować w stosownym czasie.
Pozdrawiamy.
Elemis
Posty: 12
Rejestracja: wt lis 18, 2014 11:11 am

czw maja 30, 2019 3:49 pm

Witam,

Ponieważ nie każdy czyta prasę branżową i inne fora internetowe, prosiłbym o potwierdzenie słów pana Pawła Feldmana jakie zostały zacytowane w artykule na www.gamesindustry.biz. Czy budżet jaki możecie Państwo przeznaczyć na promowanie pojedynczej gry z wydawnictwa jest od tej pory nieograniczony? Sky is the limit?

Pozdrawiam
Admin
Site Admin
Posty: 1243
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

czw maja 30, 2019 4:55 pm

Dzień dobry

Bardzo nas cieszy, w jaki wielu źródłach, nie tylko krajowych, inwestorzy szukają informacji na temat naszej Spółki i jakie reakcje wywołuje każda z informacji. To dla nas dowód, że naszą Spółka interesują się naprawdę spore rzesze inwestorów co ma pozytywny wpływ na płynność naszych akcji na GPW.

Wracając do Pana pytania, Paweł Feldman, szef pionu 11 bit publishing stwierdził, w przywoływanym przez Pana wywiadzie, że nasza Spółka, działając jako wydawca, nie nakłada na siebie górnego limitu inwestycji w pojedynczy projekty. Nie oznacza to jednak bynajmniej, że jesteśmy gotowi włożyć całą posiadaną gotówkę w jeden projekt wydawniczy. Strategia 11 bit studios S.A., od początku powstania Spółki, jeśli chodzi o finanse, jest bardzo konserwatywna. Unikamy nadmiernego ryzyka. Chcemy mieć poduszkę finansową pozwalającą nam na 2-3 lata działalności bez jakichkolwiek przychodów ze sprzedaży. To na wypadek, gdyby któryś z kolejnych tytułów okazał się całkowitym niewypałem (w naszej historii nie zaliczyliśmy jednak żadnej porażki). Chcemy produkować i wydawać gry a nie martwić się, jak finansować bieżącą działalność i inwestycje w nowe gry. Podsumowując. Możemy inwestować w projekty wydawnicze duże pieniądze ale oczywiście na miarę naszych możliwości i zgodnie z filozofią Spółki, którą przypomniałem powyżej. Jakie może to oznaczać kwoty? Wolimy nie składać jednoznacznych deklaracji bo to daje nam swobodę przy negocjowaniu kolejnych projektów wydawniczych.

Pozdrawiamy.
ODPOWIEDZ