Wyniki 1Q2014

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
far
Posty: 7
Rejestracja: śr maja 14, 2014 8:24 pm

śr maja 14, 2014 8:44 pm

Moim zdaniem wyniki słabe zarówno na poziomie rachunku jak i cash flow. Jeśli chodzi o powody to zostało to chyba jasno i zwięźle opisane w komentarzu Zarządu dlatego nie przywiązuje się do tego co zobaczyłem. Spodziewam się natomiast negatywnej reakcji jutro.

W związku z takim rozwojem wydarzeń mam pytanie czy Zarząd mógłby w regularny sposób raportować podstawowe wartości dla Games Republic (temat już poruszany), w jakim stadium jest This is War of Mine i kiedy możemy oczekiwać gier z launchpadu? Dodatkowo nawet konserwatywne prognozy będą lepsze niż ich brak w odniesieniu do mizernych wyników pierwszego kwartału.

Myślę, że informacje w formie raportów bieżących byłyby bardziej wartościowe niż wpisy na forum (mimo, że podoba mi się ta forma komunikacji, jest bardzo sprawna i moim zdaniem powinna zostać).

Pozdrawiam i życzę sukcesów.
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

śr maja 14, 2014 10:20 pm

witam!
czy Zarząd mógłby w regularny sposób raportować podstawowe wartości dla Games Republic
Od tego są pozycje w raportach, więc powinniśmy się tego trzymać. Natomiast naturalnie wszystkie istotne fakty dla GR będą informowane, chociażby na blogu GR:
http://blog.gamesrepublic.com/
w jakim stadium jest This is War of Mine
Takie rzeczy komunikujemy nie raz - masa pracy została wykonana (1.5 roku za nami), ale jeszcze trochę przed nami.
kiedy możemy oczekiwać gier z launchpadu?
To też mówiliśmy np. na konferencji. W tym roku 2 premiery nasze, 2 launchpada + Anomaly 2 na PS4. Konkretnych dat nie podajemy, ponieważ jest to szkodliwe dla planu marketingowego gier i dat nie da się określic na tym etapie prac. Pamiętajmy, że to są gry indie, nie Wiedzmin, nie Call of Duty.
Dodatkowo nawet konserwatywne prognozy będą lepsze niż ich brak
Nie do konca. Subiektywnie mysle, ze prognozy slużą spekulacjom a nie wlasciwym przemyślanym inwestycjom.
Myślę, że informacje w formie raportów bieżących byłyby bardziej wartościowe niż wpisy na forum.
I dlatego na http://www.11bitstudios.pl prowadzimy nie tylko forum, ale również nowy serwis - aktualności inwestorskie gdzie o wszystkim informujemy. Tu (nie tylko na GR) pojawią się istotne informacje o GR, premierach itp.

Dzięki i pozdrawiam!
reggaer
Posty: 45
Rejestracja: czw kwie 03, 2014 8:42 pm

czw maja 15, 2014 8:39 pm

Panowie! błagam!
"pokaże" przez RZ w raporcie. :shock: No chyba, że chodziło o pokaranie inwestorów :twisted: :lol:
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pt maja 16, 2014 11:18 am

Chryste Panie!

EDIT: nic takiego nie widzę... w jakim fragmencie ten byk ów się znajduje?
reggaer
Posty: 45
Rejestracja: czw kwie 03, 2014 8:42 pm

pt maja 16, 2014 6:27 pm

ctrl+f nie zadziałał ? :)
a to dlatego, że dokładnie chodziło o ukarze. Przez RZ piszemy od kary czyli Anolamy Defenders będzie karać 3 nowe gry :D
powinno być ukaże od ukazywania.

"Już w II kwartale będzie miała premierę gra Anomaly Defenders, a w kolejnych miesiącach ukarzą się jeszcze trzy nowe gry, w tym zapowiedziana już This War of Mine. Zaplanowaliśmy także wiele akcji promocyjnych w następnych kwartałach."

ps. może uprzedzam przyszłość, ale proszę mnie od prof. Miodka nie wyzywać ;-P

ps. 2 Prześlijcie raport następnym razem do mnie 1 dzień przed publikacją to wszystko pięknie poprawię ;)


pozdrowienia
reggaer
Risk
Posty: 7
Rejestracja: pt kwie 25, 2014 5:42 pm

pt maja 16, 2014 9:14 pm

Niestety, nie do końca rozumiem niektóre liczby zawarte w sprawozdaniu i prosiłbym o wyjaśnienie:

1. Rachunek zysków i strat w poz. N podaje stratę -530.436,68 zł, a Bilans pokazuje w poz. A VIII zysk netto 477.929,97 zł.

2. Wybrane dane ze Zmian w Kapitale własnym na początek okresu w poz. I. pokazują kapitał własny na początek okresu w wys. 221.719,90 zł.
Jest to moim zdaniem oczywista bzdura, bo przecież już rok wcześniej wg stanu na 31.03.2013 r. kapitał własny wynosił 6.971.105,92 zł, a Spółka nie poniosła w międzyczasie strat na poziomie 6,7 mln zł.

Jeśli powyższe zapisy nie wynikają z błędów sekretarki, a z wiedzy posiadanej przez głównego księgowego to pozwalam sobie zasugerować zdecydowane wzmocnienie pionu finansowo-księgowego. Jeśli "fachowiec" od finansów nie odróżnia kapitału własnego od kapitału zakładowego to cóż można dodać?

Admin: Pan nie zrozumiał, że obowiązuje etyka konwersacji. Zatem: 1. odpowiedź na pytania będzie, ponieważ tego wymaga etyka konwersacji oraz żeby pokazać, że fachowiec jednak wie co mówi / pisze / robi 2. odpoczynek od forum kolejny.
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

sob maja 17, 2014 1:42 am

reggaer pisze: a to dlatego, że dokładnie chodziło o ukarze.

ps. może uprzedzam przyszłość, ale proszę mnie od prof. Miodka nie wyzywać ;-P

pozdrowienia
reggaer
Spoko :)

1. ja aka admin akurat jestem absolwentem profesora Miodka.

2. każdemu mogło się zdarzyć. Napisanie kilkunastostronnicowego raportu daje niestety pole do popełnienia błędu ortograficznego, a ten nie został wyłapany właśnie dlatego, że istnieje poprawna forma czasownika "ukarać" w takiej formie, a kontekst oczywiście mówił o "ukazaniu". Przepraszamy, acz nadal to drobiazg. Rzeczywiście trochę nam głupio, dzięki za zwrócenie uwagi, nie obięcuję poprawy :) tylko staranie, że podobnego kalibru błąd się nie powtórzy.

3. Wielkie dzięki za przeczytanie lektury i za zrozumienie. Polityka informowania o bieżących działaniach oczywiście w toku!

pozdr
Belmondo
Posty: 9
Rejestracja: pt kwie 25, 2014 10:48 pm

sob maja 17, 2014 10:22 pm

1. Z przykrością stwierdzam, że podzielam opinię o niezgodnościach zawartych w sprawozdaniu finansowym, o których napisał powyżej Risk.
2. Uważam, że kwestia prawidłowego prowadzenia księgowości i rozliczania podatków jest sprawą, której żadna firma nie może lekceważyć.
3. Byłbym wobec tego wdzięczny za informację, na jakich zasadach w Spółce prowadzona jest księgowość: czy robi to własny pracownik, czy biuro rachunkowe?
4. Czy i kto z członków Zarządu odpowiada za finanse:? czy jedynie Prezes?
5. Czy to ostatnie sprawozdanie kwartalne było przeglądane przez audytora?

PS. Doceniam zaangażowanie Riska, że poświęcił czas na analizę liczb w sprawozdaniu finansowym.
Graf78
Posty: 148
Rejestracja: wt kwie 08, 2014 9:22 pm

ndz maja 18, 2014 6:31 pm

Panowie "nowi" nie męczcie już tak, znam Spółkę od dawna i Zarząd jest jednym z najuczciwszych na GPW i NC, a każdemy się mogą zdażyć pomyłki. Prosze sie nie czepiać szczegółów w tej branży chodzi o co innego. W 11Bit pracuje naprawe niewiele osob na to ile projektów maja na głowie, więc wogule duży szacunek że stworzyli to forum i maja czas na odpowiedzi na pytania, które niestety staja się coraz bardziej natrętne. Wiem że chciało by sie już dzis pić szampana ale sukces GR wymaga czasu tak samo jak dopracowanie i dopieszczenie przełomowej dla Spółki gry This War of Mine.
reggaer
Posty: 45
Rejestracja: czw kwie 03, 2014 8:42 pm

ndz maja 18, 2014 9:09 pm

popieram GRAF'a

Inwestuję i inwestowałem w wiele spółek, zarówno z głównego parkietu jak i NC.
Mniej natręctwa, więcej kultury - to forum przetrwa z korzyścią dla obu stron.
pozdrowienia
REG.
ODPOWIEDZ