temat --- Games Republic

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
AMDBS
Posty: 78
Rejestracja: wt kwie 22, 2014 12:15 pm

czw cze 05, 2014 7:52 pm

Gratulacje Panowie za pojawienie się na GR Wiedźmina I i II - tak trzymać ;) Ale przydało by się dogadać z chłopakami z CDP i zrobić jakąś promocję, a żeby nam znowu przybyło dużo sklepików znanych, internetowych opiniotwórców :)
t0m4s
Posty: 42
Rejestracja: czw cze 05, 2014 8:06 pm

czw cze 05, 2014 8:16 pm

Właśnie zostałem obywatelem GR.
Bardzo pozytywnie mnie zaskoczyliście łatwością założenia konta na GR, miło że nie trzeba podawać ulubionej książki, imienia kota czy numeru buta :) W nagrode kupiłem AD :D
Natomiast mam pytanie odnośnie form płatności, póki co widzę tylko pay pal.
Planujecie dodanie innych form płatności np. google wallet ?
Widzę że grę można również zarejestrować na steam, czy taka możliwość wiąże się z jakimiś kosztami dla spółki w sytuacji kiedy gra jest zakupiona przez GR ?
Jakub Kowalski
Posty: 46
Rejestracja: śr maja 07, 2014 5:27 pm

pt cze 06, 2014 2:51 pm

Planujemy dodanie innych form płatności oczywiście. PayPal to solidny, rozpoznawalny partner, z którym chcemy budować dalsze relacje. Na dodatek partner z bardzo fajnymi planami na niedaleką przyszłość. I na tym poprzestanę :)

Rejestrowanie gry na Steamie nie wiąże się z żadnym kosztem.
Janus Corvinus
Posty: 34
Rejestracja: sob kwie 05, 2014 3:00 pm

pt cze 06, 2014 9:35 pm

Od startu Games Republic minął ponad miesiąc a gier w ofercie jest ze trzy razy mniej niż na moim koncie Steam. Praktycznie zero gier AAA (czego się spodziewałem) ale też bardzo mało hitów stworzonych przez małe zespoły. Nie ma najsławniejszych gier indie jak Limbo, Braid, Fez, Spelunky, Bastion, Trine, Shank i tych nieco mniej sławnych ale nie mniej znakomitych, jak: Insanely Twisted Shadow Planet, Frozen Synapse, Gucamelee, Stealth Bastard, Vessel, To the Moon itd. Nie widać też, by sławni blogerzy, czy to polscy czy zagraniczni, zakładali swoje sklepy.

Denerwuje mnie ten nowomodny sposób przeglądania oferty, gdzie linki i obrazki wczytują się wraz z postępem przewijania strony. Zróbcie zwykłą statyczną stronę bez żadnej Javy z samymi tytułami w formie linków bez żadnych obrazków. Wszystkie gry na jednej stronie do wczytania na raz a nie takie pstrokate, niepraktyczne badziewie. Niech każdy ma wybór jak chce przeglądać ofertę sklepu, w sposób modny czy wygodny.
Jakub Kowalski
Posty: 46
Rejestracja: śr maja 07, 2014 5:27 pm

sob cze 07, 2014 11:35 am

Łatwo napisać, których gier nie ma, ja byłbym w stanie wymienić ich jeszcze więcej. Rozmowy z indie-twórcami, którzy odnieśli wielki sukces są nierzadko dużo trudniejsze niż z wielkimi wydawcami (że pozwolę sobie zacytować przykładową odpowiedź od takich indie-twórców: "Nie"). Prowadzimy rozmowy z wieloma firmami jednocześnie, niektórzy nam odmawiają, inni nie - ja wolę mieć hit indie z teraz, a nie sprzed trzech lat. I skupiamy się na identyfikowaniu i podchodzeniu właśnie do takich tytułów i zespołów, oczywiście nie zapominając o starszych tytułach, ale mają one nieco mniejszy priorytet.

Sławni blogerzy zakładają swoje sklepy, oczywiście masz prawo ich nie znać :) Ale bloger od Spintires zarobił już z nami naprawdę porządne pieniądze na swoim godzinnym filmie z tej gry, a opublikował go przedwczoraj.

Zwykła strona z linkami tekstowymi... oniemiałem trochę, muszę przyznać.
Graf78
Posty: 148
Rejestracja: wt kwie 08, 2014 9:22 pm

ndz cze 08, 2014 2:49 pm

Twórcy historycznych hitów moga przynieść prestiż GR, natomiast prawdziwe pieniądze będą ze sprzedaży przyszłych hitów, nikt nie wie które studio odniesie sukces więc im wiecej nowych twórców indie w sklepie tym lepiej, napewno prędzej czy poźniej komuś sie uda. Tak że ja bym nie rozpaczał że "wielcy" narazie mowią "NIE"
AMDBS
Posty: 78
Rejestracja: wt kwie 22, 2014 12:15 pm

ndz cze 08, 2014 6:12 pm

Pytanie do przedstawicieli spółki czy też samego GR:
Rozumiem , że CDP jest niejako głównym konkurentem spółki 11 Bit studios - bo z tego samego poletka i ma swój portal służący do sprzedaży gier, ale czy to ich stanowcze "Nie" czy też może Wy nie postaraliście się o przedsprzedaż Wiedźmina III na GR :?:
Jakub Kowalski
Posty: 46
Rejestracja: śr maja 07, 2014 5:27 pm

ndz cze 08, 2014 6:33 pm

CD Projekt ma swoją strategię sprzedaży preordera W3 i ja tę strategię w pełni popieram. Też bym wolał najpierw swój megahit pogonić na Steamie i u siebie samego, a dopiero potem u innych sprzedawców. Na razie mamy W1 i W2, co będzie później - to będzie. :)
AMDBS
Posty: 78
Rejestracja: wt kwie 22, 2014 12:15 pm

ndz cze 08, 2014 7:01 pm

Jakub Kowalski pisze:co będzie później - to będzie. :)
Czytając między wierszami najbardziej podoba mi się to powyżej. Dzięki za odpowiedź ;)
hazard
Posty: 115
Rejestracja: czw kwie 03, 2014 7:04 pm

ndz cze 08, 2014 9:56 pm

Konkurencja swoją drogą ale polskie firmy z gamedev'u powinny się trzymać razem - bo sukcesy jednych czy silna cała branża przełożą się również na sukcesy kolejnych deweloperów. Fajnie by było, żeby na GR można było znaleźć większość "polskich" tytułów, czy też prowadzić specjalne preordery nowych gier np. nowej pozycji od Flying Wild Hog czy Superhot'a. Myślę, że dałoby się dogadać ;)
ODPOWIEDZ