P8

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
core

śr lis 21, 2018 12:45 pm

Nie ma jeszcze chyba tematu bezpośrednio o nowej grze, a większość pytań odnośnie tego projektu znajduje się w "strategii".
Może lepiej umieszczać je w dedykowanym temacie?

Chciałem zacząć od wyceny Vestora, która chyba jest odpowiedzialna za ostatnie spadki.
Autor sugeruje premierę w 2021. Czy spółka może się jakoś do tego ustosunkować? Czy taka informacja mogła paść na spotkaniu dla "wybranych" inwestorów?
Seria pytań bez odpowiedzi, bo nie jestem z Vestora:
1. Jaki jest stan prac nad P8? Czy wyszedł już poza koncepcję na kartce A4?
2. Ile osób pracuje obecnie nad projektem?
3. Kiedy planowana jest właściwa produkcja?
4. Czy budżet może ulec zmianie? Biorąc pod uwagę dostępne, leżące odłogiem środki i brak pomysłu na ich wykorzystanie.
5. Jaka będzie tematyka gry? Gatunek? Czy będzie w całości w 3D czy bardziej jak Frostpunk w rzucie izometrycznym? Bardziej statyczna czy dynamiczna?
Tak wiem, udzielenie odpowiedzi na te pytania zniweczyłoby całą pracę marketingowcom, bo 11B to spółka, której poczynania śledzi cały gamingowy świat.
Admin
Site Admin

śr lis 21, 2018 12:57 pm

Dzień dobry

"Projekt 8" jest w fazie zaawansowanego prototypu, czyli dawno już wyszedł z fazy koncepcji na kartce A4. Zakładamy, że faza prototypu zakończy się w tym roku i z początkiem 2019 roku przejdziemy do fazy produkcyjnej. "Projekt 8" ma być grą nie mniejszą niż "Frostpunk" co oznacza, że potrzebujemy kilku kwartałów na produkcję gry. Przypominam też, że bardzo nam zależy, żeby premiera "Projektu 8" miała miejsce równocześnie na komputerach PC oraz konsolach, czyli że musimy zarezerwować sobie pewien bufor czasowy na certyfikację gry w Sony i Microsofcie. Nie podajemy daty premiery "Projektu 8" dlatego pojawiają się różne interpretacje faktów, które wymieniłem przed chwilą.
Nad "Projektem 8"pracuje obecnie ok. 20 osób i jest to zespół wystarczający, w tej fazie produkcji gry (prototypu). Po przejściu do fazy produkcyjnej, czyli od przyszłego roku, zespół "Projektu 8" będzie szybko rozbudowywany do docelowej wielkości 50-60 osób. Plan rekrutacji jest rozpisany na wiele miesięcy do przodu. procesy zostały już uruchomione.
Budżet gry, zgodnie z tym, co mówił w mediach Grzegorz Miechowski, Prezes Zarządu 11 bit studios S.A., szacowany jest na ok. 20 mln PLN i został zwiększony po sukcesie "Frostpunka".

Pozdrawiamy.
ODPOWIEDZ