Sprzedaż akcji przez Bartosza Brzostka

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
-bART-
Posty: 89
Rejestracja: sob lip 14, 2018 6:20 pm

pt paź 05, 2018 10:07 pm

Widzę, że już nawet Brosztek w was nie wierzy. Dodatkowo raczej wizerunek spółki też go mało interesuj, gdyż schodzi poniżej 5% w najgorszym dla spółki momencie w tym roku. Szczerze myślałem, że jest słabo, teraz wiem, że może być gorzej.
- Olewacie pytania akcjonariuszy
- Prezes chodzi do mediów by czytać z karty używając metody zdartej płyty
- Główny akcjonariusz pozbywa się akcji
- Nawet nie próbuje ie uspokoić akcjonariuszy i milczycie kiedy odbywają się manipulacje kursem
Ja mam dosyć i w poniedziałek zredukuje mocno pakiet, mimo tego, że jestem z wami od 4 lat i chciałem być jeszcze długo, ale widzę, że sukces was przerosła, a drobny akcjonariusz to dla was nic nie znaczący dawca kapitału. Brawo
Michal
Posty: 77
Rejestracja: czw wrz 27, 2018 2:32 pm

pt paź 05, 2018 10:51 pm

Po pierwsze Bartosz Brzostek schodzi z akcji juz jakis czas :), teraz bylo ESPI bo po prostu zszedl ponizej 5%, jeszcze 3 miesiace temu mial ponad 8% :) - mimo , ze obiecal iz nie bedzie sprzedawal akcji :), to jest miedzy innymi przyczyna tak niskiego kursu na 11B, po drugie, czy wychodzenie akcjami wlasnie w najgorszym momencie dla spolki jest rozsadne? :), nie unos sie emocjami.

Przepraszam za brak polskich znakow.
-bART-
Posty: 89
Rejestracja: sob lip 14, 2018 6:20 pm

sob paź 06, 2018 12:03 am

Co racja to rację, aczkolwiek ja tu siedzę od 4 lat więc swoje zarobiłem, dokupowalem również w listopadzie 2017 i mam naprawdę pokaźny pakiet dlatego zamierzam go zredukować, nie przez wychodzenie Brzostka bo on może mieć swoje powody i jeśli faktycznie jest chory to szczerze mu współczuję i trzymam kciuki. Chcę zredukować, bo spolka nas małych ma gdzieś i nie potrafi odpowiednio reagowac na to co się dzieje w mediach i na manipulacje kursowe. Ludzie często inwestują swoje oszczędności budując wartość firmy, a dział IR nie potrafi odpowiedzieć na nawet merytoryczne pytania.
Frey
Posty: 111
Rejestracja: wt lis 18, 2014 1:12 am

sob paź 06, 2018 1:45 am

Jako mały, a przy tym ze "stażem" na tej spółce dłuższym jeszcze od Twojego -bART, muszę napisać, że się z Tobą co do oceny działań spółki nie zgadzam.
Nie rozumiem na czym ma polegać to olewanie małych i niereagowanie na "to co się dzieje w mediach" i na "manipulacje kursowe".
Jak kupowałem akcje tej spółki, to chciałem, żeby przede wszystkim robili gry - mając nadzieję, że kiedyś zrobią hit i na nim zarobią. Zrobili już dwa. I zarabiają - coraz więcej. Na tym się znają, to im wychodzi i to się liczy. Reszta to szum. Serio tak razi Cię to, że przedstawiciel spółki nie odpowie na jakieś pytania rozgoryczonych, czy rozemocjonowanych użytkowników forum? Ja rozumiem, że frontem do klienta i te sprawy - ale nie przesadzajmy. Większość pytań zadawanych na forach albo w kółko się powtarza, albo jest bez sensu. Z pieszczenia akcjonariuszy to znane są przede wszystkim te spółki, które dla nich miłe nie są podczas podawania wyników.
Co według Ciebie dzieje się w mediach? Czytałem i oglądałem ostatnie wywiady z prezesem. Mówi jak jest - ja jako długoterminowy to akurat sobie cenię.
To, że potem jego słowa przedstawiane są w różnym świetle - to przecież normalne. Każdy na giełdzie ma swoje interesy. Jeden chce sprzedać drogo, inny kupić tanio.
Inwestorzy wybierający spółki growe powinni być świadomi, że produkcja gry to nie spokojnie rozłożony w czasie spacerek od jednego punktu planu do kolejnego. Tu zawsze coś nie gra i się przesuwa - to normalka. Wszyscy narzekają, że spółka ciągle coś przekłada - taki urok tej branży. Do tego pomijane nagminnie jest to, że często powodem tych przedłużeń jest np. zwiększenie projektu, lub opracowanie czegoś nowego - co wcześniej nie było przynajmniej do końca planowane. Spółka musi reagować na to co się w okół niej dzieje i reaguje - mamy sukces FP - więc za nim idą dodatki. Najpierw darmowe. Potem będą płatne. Przesunie to pewnie wyjście FP na konsole, ale za to gra wyjdzie już tam dużo bogatsza - co pewnie się opłaci, bo założę się, że spółka to przemyślała.

Co do manipulacji kursem - to szczerze przyznam, że też nie wiem o co chodzi. W maju wyskoczyło mocno w górę - teraz się korekci. Giełdowa normalka.
Zawirowania, które dotknęły niemal cały rynek nie ominęły też 11Bit. Jeszcze pewnie trochę wstrząsów przed nami - ale to też element giełdowej rzeczywistości.
Nastroje co najmniej takie jakby spółka właśnie ogłosiła, że z uwagi na obchody Roku Niepodległości ich kolejna gra osadzona zostanie w niewątpliwie barwnym świecie "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej ....
A co fundamentalnie zmieniło się w spółce od maja? Niemal nic. Przed nami ciekawe premiery na "nową platformę", a do tego FP na konsole, CoM, dodatki do FP. Nie wykluczone też, że FP na Switch. Zgrzytem niewątpliwie jest brak kolejnej premiery z wydawnictwa w 2019 r., ale z informacji przekazanej przez prezesa wynika, że mają ciekawy projekt na tapecie - który jednak nie będzie jeszcze gotowy. Do tego pewnie zaraz będzie zmiana zasad pozyskiwania projektów do launchpada i zwiększenie przeznaczonych na to środków. Niewykluczone, że w związku z tym pojawią się nowe projekty i to być może w zaawansowanym stadium.
Spółka się rozwija - coraz dynamicznej. Ale do rozwoju potrzeba czasu i cierpliwości. Zwłaszcza tej ostatniej cechy wielu inwestorom brakuje (choć raczej nie Tobie skoro siedzisz na 11B od 2014).
stiopa
Posty: 53
Rejestracja: pn paź 05, 2015 7:02 pm

pn paź 08, 2018 10:57 am

dlaczego PREZES milczy...powinien być jakiś wywiad...oświadczenie..plan zaradczy...przecież w tej chwili zarząd ma ledwo powyżej 10 proc akcji razem...tak rozdrobnionego kapitału giełda nie lubi...zaczną się spekulacje że Miechowski i reszta zacznie wychodzić i spółka zostanie bez kierownictwa...wiecie co to oznacza w spółce gdzie podstawowym kapitałem są ludzie i pomysły...

powinniście skupić trochą akcji przez spółkę....podjąć aktywne działania pozyskania inwestora długoterminowego w postaci paru rożnych fundów....inaczej ktoś dokona wrogiego przejęcia...aha pomyślcie nad zmianami w statucie podobnie jak ma CDP, które ograniczają wrogie przejęcie... :idea:
Michal
Posty: 77
Rejestracja: czw wrz 27, 2018 2:32 pm

pn paź 08, 2018 11:00 am

stiopa pisze:
pn paź 08, 2018 10:57 am
dlaczego PREZES milczy...powinien być jakiś wywiad...oświadczenie..plan zaradczy...przecież w tej chwili zarząd ma ledwo powyżej 10 proc akcji razem...tak rozdrobnionego kapitału giełda nie lubi...zaczną się spekulacje że Miechowski i reszta zacznie wychodzić i spółka zostanie bez kierownictwa...wiecie co to oznacza w spółce gdzie podstawowym kapitałem są ludzie i pomysły...

powinniście skupić trochą akcji przez spółkę....podjąć aktywne działania pozyskania inwestora długoterminowego w postaci paru rożnych fundów....inaczej ktoś dokona wrogiego przejęcia...aha pomyślcie nad zmianami w statucie podobnie jak ma CDP, które ograniczają wrogie przejęcie... :idea:
Prezes Grzegorz Miechowski w wywiadzie mówił, że na razie nie zamierza sprzedać swoich akcji.
Wrogie przejęcie w branży gier mija się z celem.
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pn paź 08, 2018 1:37 pm

Dzień dobry

Każdy z akcjonariuszy Spółki ma całkowitą swobodę w dysponowaniu akcjami. Dotyczy to również Zarządu Spółki.

Rolą prezesa spółki publicznej nie jest komentowanie/wydawanie oświadczeń w sprawie decyzji biznesowych (kupna/sprzedaży akcji) innych udziałowców. Są to ich autonomiczne decyzje, z których nie muszą się tłumaczyć, podobnie jak i nie drobni/duzi akcjonariusze nie muszą się tłumaczyć dlaczego kupują/sprzedają papiery dowolnej spółki.

Pozdrawiamy.
Michal
Posty: 77
Rejestracja: czw wrz 27, 2018 2:32 pm

pn paź 08, 2018 2:11 pm

Admin pisze:
pn paź 08, 2018 1:37 pm
Dzień dobry

Każdy z akcjonariuszy Spółki ma całkowitą swobodę w dysponowaniu akcjami. Dotyczy to również Zarządu Spółki.

Rolą prezesa spółki publicznej nie jest komentowanie/wydawanie oświadczeń w sprawie decyzji biznesowych (kupna/sprzedaży akcji) innych udziałowców. Są to ich autonomiczne decyzje, z których nie muszą się tłumaczyć, podobnie jak i nie drobni/duzi akcjonariusze nie muszą się tłumaczyć dlaczego kupują/sprzedają papiery dowolnej spółki.

Pozdrawiamy.
Tutak akcjonariuszom bardziej zależy, aby Prezes "skomentował" bieżącą sytuację na kursie (co już robił swoją drogą na poziomach ok 386zł), aby uspokoić akcjonariuszy. Kurs w stosunku do fundamentów spółki jest na żenująco niskim poziomie i cały czas spada :(
Michal
Posty: 77
Rejestracja: czw wrz 27, 2018 2:32 pm

wt paź 09, 2018 9:44 am

W raporcie za 1 półrocze, wskazaliście, że Pan Bartosz Brzostek ma 183 696 akcji, w jakiś sposób zostało to potwierdzone przez Pana Brzostka w dniu emisji raportu?, czy zakładaliście Państwo, że skoro nie dał żadnej informacji liczba akcji w jego posiadaniu pozostaje taka sama jak odszedł ze spółki.
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

wt paź 09, 2018 10:05 am

Dzień dobry

Pan Bartosz Brzostek z dniem 9 maja 2018 roku przestał być Członkiem Zarządu Spółki co oznacza, że po tej dacie nie ma już obowiązku informowania Spółki o zmianach w posiadanym pakiecie akcji. W tej sytuacji, na potrzeby Raportu Półrocznego, Spółka musiała bazować na ostatnich dostępnych danych, z których wynikało, że Pan Bartosz Brzostek posiada 183 696 papierów 11 bit studios S.A.
To nie wyklucza sytuacji, że 30 sierpnia 2018 roku (czyli w dniu publikacji Raportu Półrocznego) Pan Brzostek faktycznie mógł mieć mniej bądź więcej naszych akcji ale ze swojej strony nie mamy żadnych narzędzi, żeby to zweryfikować.

Pozdrawiamy
ODPOWIEDZ