RFD: Stock Split

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
Admin
Site Admin
Posty: 1035
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

czw lis 08, 2018 2:09 pm

Dzień dobry

Pana post, inicjujący cały wątek, nie naruszał zasad działania naszego forum. Zdecydowaliśmy się jednak usunąć go z uwagi na wpisy innych forumowiczów, które z merytorycznymi wypowiedziami miały niewiele już wspólnego. Pana post stał się dla pożywką do wylewania żalów, dla których na forum, które zdecydowanie chce mieć merytoryczny charakter, nie ma miejsca. W tej sytuacji uznaliśmy, że lepiej usunąć cały wątek.

Odpowiadając na Pana pytanie co zrobiła Spółka, żeby poprawić komunikację z rynkiem to chcielibyśmy wskazać, że przez ostatnie tygodnie odbyliśmy m.in. szereg spotkań "z rynkiem" (analitykami i zarządzającymi), w trakcie których staraliśmy się dokształcić wspomnianych interesariuszy z tematów jak działa branża growa, jak należy szacować nasze wyniki (wolumeny, różne platformy sprzętowe, różne rynki geograficzne, akcje wyprzedażowe) oraz przypominaliśmy o zasadach działającego w Spółce od lat programu premiowego i Programu Motywacyjnego (akcyjnego). Mamy nadzieję, że przekazana przez nas wiedza zaprocentuje przy okazji tworzenia przez analityków konsensusów finansowych dla naszej Spółki na potrzeby kolejnych raportów okresowych i unikniemy wówczas komentarzy, że rekordowe w historii Spółki były "rozczarowujące" bo odbiegały od prognoz analityków tworzonych na nierealnych założeniach i pomijających kluczowe dla wyników Spółki czynniki.

Pozdrawiamy.
Michal
Posty: 11
Rejestracja: czw wrz 27, 2018 2:32 pm

czw lis 08, 2018 2:30 pm

Szkoda, że udostępniliście takie informacje tylko analitykom. Czy nie dałoby się ich także udostępnić szerszej publiczności? :)

Pozdrawiam
Admin
Site Admin
Posty: 1035
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

czw lis 08, 2018 3:05 pm

Dzień dobry

Nie ujawnialiśmy analitykom żadnych informacji, które nie są powszechnie dostępne na rynku. Informacje dotyczyły całej branży growej a nie tylko naszej Spółki bo wówczas byłoby to ujawnianie informacji poufnych, do których wszyscy powinni mieć równy dostęp. Wskazywaliśmy, skąd czerpać informacje na temat naszej branży czy też jak interpretować dane dostępne np. na Steam (rankingi sprzedaży, jak działają akcje promocyjno-wyprzedażowe). Do tego, co już wspominałem, wyjaśnialiśmy też mechanizmy działania programu premiowego i Programu Motywacyjnego bo przy okazji publikacji naszego Raportu Półrocznego za I półrocze okazało się, że rynek ma dość spore luki jeśli chodzi o wiedzę z tego tematu (mimo że informacje z tym związane były powszechnie dostępne i fakt działania obu programów dla nikogo, szczególnie dla specjalistów, nie powinien być zaskoczeniem).

Pozdrawiamy
Michal
Posty: 11
Rejestracja: czw wrz 27, 2018 2:32 pm

czw lis 08, 2018 3:34 pm

Dokładnie o tym samym mówimy :)
Chciałbym się dowiedzieć od profesjonalistów (tj od Was) jak liczyć rankingi steam, wyprzedaże, wersje pudełkowe etc.
Oczywiście na internecie jest dużo zlepków informacji tego dotyczących, (część z nich jest fałszywych), więc chciałbym się tego dowiedzieć od Was.

Bo naprawdę bardzo chciałbym próbować zrozumieć bieżącą sytuację na kursie - w/g moich obliczeń C/Z po roku sprzedaży FP przy obecnym kursie bedzie wynosilo mniej niz 9!
To jakaś kpina dla firmy co zbudowała tak potężną bazę klientów pod nowy projekt.
Chciałbym wiedzieć co i gdzie liczę źle.
ODPOWIEDZ